Научаването да се дъвчи

  • 3 427
  • 32
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 18 542
Цитат на: Iva_D
Цитат на: cheta
Цитат на: Iva_D
А ти ли го храниш или яде сам?
Ради като по-малък се държеше така, но забелязах, че когато се храни сам, яде и по-големи парчета без проблем. Другото беше, че предпочиташе да яде парчета зеленчуци отделно от соса. Например можеше спокойно да яде отделно парчета картофи, моркови, грах, но дам ли ги заедно със бульона от супата, се опитваше да ги глътне цели и си представяш..

Аз го храня. Той сам само сухите неща яде.
Обаче не иска да хапне нищо друго освен хляб, бисквита или солета. Банани примерно не иска и да близне као не е на каша.

Дай му време, ще се научи. Просто предлагай. И Ради на вашата възраст беше горе-долу така. По-голям интерс към храната започна да проявява някъде към 2 год. А иначе нещата, с които ти го храниш, яде ли ги с охота?

Aми не е от най-ящните. Предпочита каши пред зеленчуковите пюрета.

# 31
  • Мнения: 3 379
Тането, аз отсега му давам трохи хляв или царевин, или трохо, но му ги слагам на масата, или трохи бисквити (защото иначе отхапва големи парчета), така че той да трябва да си ги вдигне сам и да ги сложи в уста. Така му е интересно и дъвче по малко. Мисля, че ключът е в това да им покажеш, но да ги оставиш сами да се справят.

# 32
  • Мнения: 6 390
Темата мисля 4е ще ми е много полезна  Hug
ще пробваме и ние някой от вашите методи  Wink

Общи условия

Активация на акаунт