Кандидатстване с рисуване след седми клас - тема 8

  • 38 205
  • 850
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 262
От повече от 8 години не са виждали такъв наплив в НУИИ. Една позната девойка завърши училището преди десетина години. Не можа да повярва като й казах колко трудно се влиза сега. Когато тя е кандидатствала са били най-много  2 деца за едно място. Общо взето, който се е подготвял, е влизал без проблем.
Нищо чудно да въведат втори изпит.
 

Последна редакция: чт, 30 юни 2022, 17:49 от Paper moon

# 526
  • Мнения: 1 303
Така е, но са те част от децата, които кандидатстват в Приложното. Там са 468 за 96 места.
Според мен има около 500 кандидатстващи, (приемаме, че някои са се записали само на някои от местата), от които 52 влизат в Изящното, 96 в Приложното и Фотографското - където в анимация, к. графика и фотография са още 78 деца.
Сметката е, че от тези 500 деца, 230 ще влезат в едно от трите училища.

Друг е въпросът кой къде желае най-много.


Ох, това звучи твърде оптимистично. Disappointed
Като се има предвид, че само във фотографското кандидатите с рисуване гонят 1000, това прави сметката доста нереалистична.

# 527
  • Мнения: 171
Във фотографията са 1000 кандидата за изпит по рисуване? Уау! Изумително е как една, две специалности могат да вдигнат популярността на едно училище.

# 528
  • Мнения: 605
Много благодаря за споделената информация и съвети по моя въпрос! Two Hearts

Сега нещо друго, на което ме наведе мисълта от тези постове:

Дами, бележката с резултата след изпита на 21-ви от училището в което им беше изпита ли се взима?
Здравейте, моля да кажете каква бележка?
Резултатите се виждат в сайта на МОН, след тези по БЕЛ и МАТ.
Успях да се свържа с 114-то сега, бележката с резултата от изпита ще бъде изпратена в у-щето в което учи детето и ще им ги дадът или ще трябва да го вземем ако не стане до 30-ти юли.

Оставам с впечатление, че резултатът от изпита за проверка на способностите се оформя документално черно на бяло чрез бележка. И сигурно е така, тъй като в свидетелството за основно образование на моето дете не откривам тази информация някъде да фигурира. След НВО-тата по български и математика има ред за трето НВО, но там са тирета... сигурно защото това е "проверка на способностите", а не "НВО". Значи ще чакаме бележка. Сигурно като я получат от училището, където беше изпитът, ще ни съобщят да я вземем. Или аз нещо трябва да питам и напомням?

# 529
  • Мнения: 262
Така е, но са те част от децата, които кандидатстват в Приложното. Там са 468 за 96 места.
Според мен има около 500 кандидатстващи, (приемаме, че някои са се записали само на някои от местата), от които 52 влизат в Изящното, 96 в Приложното и Фотографското - където в анимация, к. графика и фотография са още 78 деца.
Сметката е, че от тези 500 деца, 230 ще влезат в едно от трите училища.

Друг е въпросът кой къде желае най-много.


Ох, това звучи твърде оптимистично. Disappointed
Като се има предвид, че само във фотографското кандидатите с рисуване гонят 1000, това прави сметката доста нереалистична.

невъзможно е да са 1000

Blyassashka - относно тази бележка - и аз миналата година все за нея питах, защото бях прочела, че я има.
Такава бележка не съществува физически.
Информацията от изпита за проверка на способностите влиза автоматично в системата на МОН, както и оценките от матурите по МАТ и БЕЛ.
Като си отворите профила за кандидатстване към МОН, там ще има оценката и от този изпит.

# 530
  • Мнения: 1 303
Paper Moon,

на сайта на училището виси следната информация от миналата година за изпита по рисуване:

ДО ВХОДЯЩ № 650  – НАЧАЛО НА ИЗПИТА 08.00 часа

ОТ ВХОДЯЩ № 651 до края – НАЧАЛО НА ИЗПИТА 14.00 часа

Входящите номера са над 651 и са разделени на две смени - ако предположим, че са разделени горе-долу по равно във всяка смяна, това означава, че всички деца трябва да са към 1300.
Не знам каква им е системата, но е вероятно част от тези 1300 деца да са записани само за изпита им по бел, като може само да гадаем колко са на брой. Така или иначе, там напливът е основно за рисувателните специалности, така че моя wild guess е, че са дори над 1000. :Worried

# 531
  • Мнения: 605
Blyassashka - относно тази бележка - и аз миналата година все за нея питах, защото бях прочела, че я има.
Такава бележка не съществува физически.
Информацията от изпита за проверка на способностите влиза автоматично в системата на МОН, както и оценките от матурите по МАТ и БЕЛ.
Като си отворите профила за кандидатстване към МОН, там ще има оценката и от този изпит.
Paper moon, благодаря! Two Hearts Да, в профила в МОН резултатът го има от момента, в който е нанесен там - това го виждаме от преди няколко дни, факт. Чудех се обаче, ако детето реши да се запише в някое училище, което балообразува с този изпит, дали при записването ще го изискат на физически носител... Защото всички други балообразуващи оценки/точки ги има в дипломата, а тя се представя при записване, независимо от това, че всичко се зарежда и в системата като данни. Затова ми е странно, че този изпит си стои само виртуално в системата и не фигурира никъде "черно на бяло".

# 532
  • Мнения: 262
Dame,
тези входящи номера не отговарят на реални кандидати.
Като излезат резултатите ще стане ясно колко деца са били записани и колко са се явили (тъй като това е последният изпит, много от децата, приети в предните две училища, не се явяват).
Невъзможно е да са записани 1000.

BlyaSSSachka,
миналата година звънях и в основното училище и в училището, в което детето положи този изпит - никой нищо не беше чувал за такава бележка. Така и не я получих.
Мисля, че си предават информацията автоматично.
Ако се притеснявате, звъннете в РУО.

# 533
  • Мнения: 13 618
Абсолютно подкрепям пейпърмуун
Номерата не отговарят на броя кандидати. Нали разбирате че това би означавало само едно гише /бюро за прием на документи. Заделя се някакво количество  за едната служителка и на съседната маса вече  работят с номера от втората /третата група номера за прием.

Пейпърмуун
При вас вСф има много възможности, много гимназии, голям прием и много кандидати. При нас у провинцията е горе долу е 3 до 4 човека на място. И като кандидатстваше след 4 клас детето пак бяха 100 човека за 24 места обаче. Но някак в 6 клас обявиха прием на двама нови кандидати, и така станаха 26 с някакъв междинен изпит и с много ниска оценка влезе поне  единият кандидат. Искам да кажа че си има възможност за .. абе вие разбирате за какво.

Последна редакция: чт, 30 юни 2022, 20:33 от _re_ge

# 534
  • Мнения: 262
На мен ми е интересно и в другите градове какво е положението тази година - има ли някой, който кандидатства в Пловдив, Смолян, Бургас, Трявна,...?

Момичета, успех утре! И аз тръпна заради детето на моята приятелка... 
Стискам палци всеки да си намери неговото място!

# 535
  • София
  • Мнения: 4 397
Успех на всички деца утре  Simple Smile

# 536
  • Мнения: 40
Спокойствие, вдъхновение и успех на децата, които се явяват утре! Моята девойка се е насочила към училище към МОН и вече ни предстои само чакане. Кураж и късмет и на децата и на мамите!

# 537
  • софия
  • Мнения: 4 965
Хайде, силно стиснати палци и от мен!
Да бъдат спокойни, кажете им че ги обичате, да изпитват радост докато рисуват и да имат малко вяра на съдбата!
Успех на децата!
(вие майките дайте тон за песен за недраматизъм)

# 538
  • София
  • Мнения: 310
Входящите номера са над 651 и са разделени на две смени - ако предположим, че са разделени горе-долу по равно във всяка смяна, това означава, че всички деца трябва да са към 1300.
Не знам каква им е системата, но е вероятно част от тези 1300 деца да са записани само за изпита им по бел, като може само да гадаем колко са на брой. Така или иначе, там напливът е основно за рисувателните специалности, така че моя wild guess е, че са дори над 1000. :Worried

Не са толкова много деца.
В предишни години, четох, че са стартирали от около 300 номер. Може би продължават броя кандидати от миналата година. Примерно, ако са стартирали с 300, сега от 600, догодина 900 и тн...Ако станах ясна Rolling Eyes

Успех на децата!

# 539
  • Мнения: 171
Успех на децата днес! Нека да дадат най - доброто от себе си!

Общи условия

Активация на акаунт