Провява на депресия

  • 1 292
  • 19
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 4
Здравейте! Поне малко бих се зарадвала ако ме насърчите към по позитивно мислене! Ето че моят проблем с който се сблъсках още много рано е проявата на депресия. На 17 години съм и ясно по почти всички симптоми се разпознава че имам това заболяване, чувствам се зле, изплашена и тем подобни. Тези които са минали през това ме разбират за какво говоря. Не мога да се осмеля да говоря с нашите защото явно смятам за по добре да го преживявам самотно а се притеснявам от тях, ще почнат да ме разпитват, ще гледат телефона ми защото затова като цяло има причина, ще се притеснят и нормално защото са родители. Не мога да отида сама на психолог и едва ли ще се справя сама. Почнах с валидол но не ми помага, не знам какви други стъпки да предприема и да се оправя сама ако евентуално мога, понякога оставам без надежда. Бих се радвала да ми дадете съвети за лекарства от ваш опит и други неща. Благодаря Ви!

# 1
  • Мнения: 3 176
Така като чета има нещо, което таиш в себе си - криеш нещо. Явно от там е проблема. Хубаво е да споделиш с родителите ти. Това е първата крачка.

# 2
  • Мнения: 1 983
Хубаво е да вземеш мерки от рано, защото след време ще се задълбочи и ще вземаш хапчета и ще се появят други здравословни проблеми. Ако толкова те притеснява какво ще помислят вашите говори с друг роднина, поне  да чуеш друга гледна точка, на възрастен. Другият вариант е да измислиш друга причина за състоянието ти и да кажеш на вашите, за да могат да ти  помогнат. Като цяло единствена причина за депресия няма, има много причини, които влияят през годините. нямате ли училещен психолог? можеш ли да споделиш с него?

# 3
  • Мнения: 25 447
Първа стъпка – спираш да четеш и да си поставяш диагнози по интернет.
Втора стъпка – ако наистина не се чувстваш добре и имаш нужда от странична помощ, сподели с родителите си и те ще те заведат при съответния специалист. Можеш също да поговориш с училищния психолог.

# 4
  • Мнения: 3 135
Защо има причина да ти гледат телефона?

Валидолът го спри, не е за депресия, не е и бонбон. Няма да ти помогне тъй или иначе.

# 5
  • Мнения: 1 983
За да я проверят с кого комуникира.

# 6
  • Мнения: 3 135
Да де, причината за депресията в телефона ли е? Какво ще намерят толкова там? Някак особено е написано това за телефона, все едно има история.

# 7
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 662
Страхуваш се, уплашена си, но едва ли е депресия.
Някой да не те изнудва? С голи снимки или нещо подобно?
Най-добре кажи на родителите си. Аз като родител предпочитам да знам ако има нещо такова и да взема мерки, полиция ако се наложи и т.н.

# 8
  • Мнения: 4
Страхуваш се, уплашена си, но едва ли е депресия.
Някой да не те изнудва? С голи снимки или нещо подобно?
Най-добре кажи на родителите си. Аз като родител предпочитам да знам ако има нещо такова и да взема мерки, полиция ако се наложи и т.н.
Няма нищо такова за голи снимки и подобни неща, депресия е и аз съм по необщтелна и много резервирана, като прикрита съм  и никога не съм споделяла на родителите си и това ме смущава като им кажа че ще започнат да търсят отговор защото всичко може би ще си помислят, аз не искам да ги затормозявам но няма да се справя сама. В депресията по принцип се изпитва страх, всякакви мисли и какво ли още не

# 9
  • Мнения: 3 135
Страхът не мисля, че е от основните характеристики на депресията. Страх от какво?

# 10
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 662
Просто предположих.
Каквото и да е, мисля че най-добре сподели с родителите си.

# 11
  • Мнения: 4
Страхът не мисля, че е от основните характеристики на депресията. Страх от какво?
В някой видове депресия се проявява често страх, натрапчиви мисли, страх от безисходица, безпомощност, самота, вина и други , в един момент мозъка от стрес и нерви, започва да изнемогва и ето резултата от това поне аз така си го обяснявам

# 12
  • Мнения: 3 135
Прекалила си с четене онлайн и самодиагностициране.

# 13
  • Мнения: 35 891
това не са видове депресия, други разстойства са
не си ги обяснявай сама, намери някой компетентен, който да ти ги обясни и съответно лекува като под "лекува" нямам предвид хапчета, а по-скоро терапия

# 14
  • Мнения: 4
Прекалила си с четене онлайн и самодиагностициране.
Явно да, това ми е била една от грешките

# 15
  • Мнения: 25 447
В депресията по принцип се изпитва страх, всякакви мисли и какво ли още не

По принцип не. Моли се да не разбереш каква е истинската депресия.
И наблегни на четенето с разбиране, ще ти е от полза в живота.
Също така се въздържай да използваш термини, чието значение не ти е ясно.
На твоята възраст е нормално да се опитваш да се отличиш от стадото и да се мъчиш да привлечеш вниманието на околните, но начинът, избран от теб, не е полезен. Ще ти нанесе повече вреди, отколкото ползи.

# 16
  • София
  • Мнения: 708
На мен повече ми прилича на Тревожно разстройство. От това, което чета си правя такъв извод. Страха е в основата му и освен това , ако беше депресия нямаше да посегнеш към валидола. Това е типична страхова реакция.

# 17
  • Мнения: 3 135
Не ѝ давайте нови материали за четене. Не ѝ трябват нови "диагнози".

# 18
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 15 513
На наченки на хипохондрия ми прилича. Вместо да четеш диагнози, вземи иди при училищния лекар или психолог и си поговорете като не искаш да говориш с родители, и не си самоизписвай лекарства просто защото ти е познато заглавието. Намери да си запълваш времето с полезни неща, ако ти е омръзнало ученето вземи прочети нещо, излез навън, разходи се, помечтай си за бъдещето, чати с хора в интернета, но не на здравословни теми, нещо забавно си намери. Сега зимата сигурно ти е скучно и то самия сезон навява такива депресивни мисли, но ако се развличаш да мине времето като се постопли ще ти мине, ще си намериш някакво друго хоби. Нещо няма ли да кандидатстваш след училище, там наблегни на някакви уроци иначе като пораснеш без професия и образование депресията става доста по-реална.

# 19
  • Швейцария
  • Мнения: 1 764
Депресия в комбинация с тревожно разстройство има и не е никак рядко. Един добър антидепресант(специализиран и за тревожност)+психотерапия вършат чудеса. Но диагноза не може да се постави в интернет. Дали отговаряш или не на критериите за диагноза може да се каже само след преглед при специалист. За начало питай училищния психолог, който ще те насочи към кого да се обърнеш. Аз бих споделила и с родителите.

Общи условия

Активация на акаунт