Дълъг ковид

  • 15 307
  • 148
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 117
Anntoonia, възможно е, да. Aко е след ковиден синдром при дъщеря ви, се лекува с антихистамини. Но е добре да се отхвърли всичко друго най-напред. Често ковид активира разни автоимунни заболявания.

# 76
  • Мнения: 86
Моят мъж е с лонг-ковид. Повече от една година стана. Всички симптоми, които ги описвате, ги има. С  времето стават по- слаби, това е добрата новина. От половин година той отказва да ходи на лекар. Помощ - няма.  Въпростът  ми е - има ли някой, при когото всичко това е отшумяло напълно? Има ли надежда, че търпението ни има граници?

# 77
  • тук-там
  • Мнения: 5 677
При мен отшумя, но и направих много неща. 10 процедури в барокамера на ВМА, фастинг, антихистаминова диета, много добавки, ежедневно и дисциплинирано увеличение на разходки и физическа активност. Единственият док, който откликна с разбиране, беше проф. Иво Петров. Пих и неговата добавка 4 месеца. Разбира се, останах си с едно наум и страх от рецесив. Но последните месеци живея нормално.

# 78
  • Мнения: 9 855
За това с кашлянето, на мен ми помага само вентолин. Помпичка или инхалаторен. Не пулмикорт, не антибиотик, не капки за задна хрема. И при средното ми дете е по същия начин. Когато карах ковида първия и втория път, беше същата Картинка. Сега бях болна, не знаех от какво. Оздравях, и се наложи да почна да дишам вентолина. И веднага се усъмних, че пак съм карала Ковид. Направих си тест на антителата, карала съм. Обикновено ме държи месец-два , да ми трябва вентолина. После минава.

# 79
  • София
  • Мнения: 30 107
Здравейте,
преди 10 дена майка ми изкара Ковид сравнително леко- домашно лечение, без задух и кашлица, Т до 37.5 и втрисане. Сега (след 10 дена) вече няма Т, няма втрисане, но започна едно главоболие, постоянно гадене, липса на апетит и сухота в устата, все едно езикът ѝ е удебелен и устните напукани, така говори. Правихме изследвания, няма нищо притеснително, показателите са в норма, но на нея ѝ се лежи, дреме ѝ се. Започнах да се притеснявам и да се чудя къде да я водя и с кого да се консултирам? Нормално ли е това? Изписан е Тибанол.
Отделно тя сякаш много се уплаши, че е положителна за ковид, и 100 пъти правихме тестове, но е още с бледа втора черта и постоянно пита кога ще е отрицателна. Не знам накъде да хвана.

# 80
  • Мнения: 9 855
От толкова стрес може да е вдигнала захарта. Ще е положителен тестът за неопределено време. Зависи у кой човек, кога намалява показателят. Не означава, че е заразна за околните. Да спре да си прави, с нищо не си помага.
Когато една бременна жена роди, ако седмица след това си направо тест за бременност, пак ще й излезе положителен, понеже е високо нивото на конкретния хормон, който се изследва. Но то не значи, че е бременна Wink в някакъв момент минава.

# 81
  • София
  • Мнения: 30 107
Изследвахме захар, на горна граница е, но е в границите. Просто съм притеснена, дали е от ковида, дали е от психиката? Всеки ден правим тестове и като види бледата черта става страшно, по цял ден лежи и дреме (даже спи, мога да кажа). Нищо не я боли, показателите ѝ са добри (ПКК, захар, кръвно, Т, пулс, сатурация), но ѝ се гади, отпаднало ѝ било и лежи. Има отвреме-навреме главоболие, но то се повлиява от лекарство. Аз, ако знам, че организмът така се възстановява, няма да я закачам, ама ме е страх да не пропусна нещо. Отделно това съхнене на устните, ама тя и течности много не пие, според мен. Освен да я насилвам за течности, знам ли вече.

# 82
  • Бургас
  • Мнения: 6 289
Да си види и показателите за анемия.

# 83
  • София
  • Мнения: 30 107
Да си види и показателите за анемия.
Утре ще правим и това. Хванала съм се за главата. Леко изкаран Ковид и такова чудо след вируса.

# 84
  • Мнения: 9 855
И моят мъж беше така след първия Ковид. Ако не беше направил тест, нямаше и да знае, ще е карал. А после...ужас. получи някакви мигрени, и други гадости. Някои минаха, други останаха хронични

# 85
  • Бургас
  • Мнения: 6 289
Да си види и показателите за анемия.
Утре ще правим и това. Хванала съм се за главата. Леко изкаран Ковид и такова чудо след вируса.

И аз карах леко, но после имах анемия, разни болки по краката.За около 6м. се оправих.

# 86
  • София
  • Мнения: 30 107
И моят мъж беше така след първия Ковид. Ако не беше направил тест, нямаше и да знае, ще е карал. А после...ужас. получи някакви мигрени, и други гадости. Някои минаха, други останаха хронични
Аз това се замислих, дали не сгреших, че я тествах. Видя + тест и стана чудо. Сега да се чудя какво да правя. И това гадене, да видим с какво ще му влияем. И не ще да излиза да подиша малко чист въздух- лежане и това е.

Скрит текст:
Да си види и показателите за анемия.
Утре ще правим и това. Хванала съм се за главата. Леко изкаран Ковид и такова чудо след вируса.

И аз карах леко, но после имах анемия, разни болки по краката.За около 6м. се оправих.
Сега ще ѝ кажа, че може да е продължителен пост ковид, но минава, че вече не знам.

Чудя се да ѝ правя ли снимка? Няма кашлица, няма Т, няма някакви симптоми на пневмония, ама знам ли вече.

# 87
  • Мнения: 2 258
Често е гаденето след Ковид, но минава. И на мен ми се гади като съм напрегната.
Вижте за всеки случай панела за анемия.
Може да давате витамин Д, изследвайте го и него, често след Ковид е много нисък.
Пост Ковида, може да е от 2 месеца до година +, дори след леко боледуване.

# 88
  • София
  • Мнения: 30 107
Често е гаденето след Ковид, но минава. И на мен ми се гади като съм напрегната.
Вижте за всеки случай панела за анемия.
Може да давате витамин Д, изследвайте го и него, често след Ковид е много нисък.
Пост Ковида, може да е от 2 месеца до година +, дори след леко боледуване.
Да, и аз това четох. Ще искам нещо за подсилване на организма. Тибанол едва ли ще е достатъчно.

# 89
  • Мнения: 2 258
Внимавайте какво давате. Имуностимуланти и имуномодулатори бих избягвала следващите месеци, след Ковид.
Вижте за анемия, витамин Д, и Б 12 /заради напуканите устни/.
Повече плодове и зеленчуци, хубава храна, достатъчно вода, на това бих наблягала аз.

Общи условия

Активация на акаунт