Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Всичко за етеричните масла -тема 2

• 9 350
  • 158
  •   1
Отговори
# 1
  • In the light side of the Moon!
Благодаря за новата тема Галчудо. 🤗
Тъкмо влязох да проверя, ако никой не е направил да ровя да видя как се прави нова тема 😉

И за да не съм с празни ръце, предлагам ви една много приятна комбинация за дифузване:

2 к петигрейн
2к евкалипт
2к зелена мандарина
1 к сибирска ела
1к синя вратига

# 2
Здравейте, знаете ли някаква комбинация за поддържане на добър хормонален баланс?

# 3
  • София
Здравей Тити,
Комбинация от пачули, мандарина, роза, ванилия и иланг-иланг е добра комбинация, а и поддържа огъня в спалнята Wink

# 4
Момичета моля да ми препоръчате бленд за болки в кръста и мускулни схващания, както и за главоболие.
Благодаря Blush

# 5
  • София
Аз съм имала болки в кръста. Крем с етерично масло от люта чушка и черен пипер е изключително подходящ, както и диклак гел!

# 6
Много благодаря Лейди, ще направя бленд с изброените масла.

# 7
  • София
Момичета моля да ми препоръчате бленд за болки в кръста и мускулни схващания, както и за главоболие.
Благодаря Blush

За болки в кръста и мускулите Гаултерия – Gaultheria procumbens 
https://arometera.bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82% … 0%BC%D0%BB-detail

За болките в кръста (ако не е в период на възпаление) - упражнения за мускулите на гърба
За мускулните схващания - може да има липса на магнезий - ако не се приема - може и като добавка, може и като масажно масло.

За главоболие - дифузване на ЕМ от мента (смесено с друго ЕМ, като ЕМ от мента е 20 % сместа) или смесено с базово масло и се намазват слепоочията (като се внимава да е възможно най-далеч от очите) - доста бързо облекчава.

# 8
Проксима още утре ще поръчам мента.Ще потърся и масажно масло магнезии.
Благодаря ти!

# 9
Здравейте, много полезна тема. Аз ще споделя с вас една рецепта за флорална вода против косопад от която виждам ефект.
3 капки масло от розмарин
3 капки масло от чаено дърво
3 капки масло от Гераниум
3 капки масло от жожоба
Всичко се разтваря в 100мл. чиста или дестилирана вода.
Разклащам добре и пръскам в корените и по дължината на косата и разресвам с масажираща четка за коса около 10мин всеки ден.
Надявам се да съм ви била полезна.
Ще се радвам и на други рецепти за красота.
Ако някой е изпробвал нещо, което помага при псориазис също ще съм много благодарна.

# 10
Здравейте, много полезна тема. Аз ще споделя с вас една рецепта за флорална вода против косопад от която виждам ефект.
3 капки масло от жожоба
Разклащам добре и пръскам в корените и по дължината на косата и разресвам с масажираща четка за коса около 10мин всеки ден.
Ако някой е изпробвал нещо, което помага при псориазис също ще съм много благодарна.
Защо само 3к жожоба? Не може ли да се прави като маска вместо с флорални вода да е с жожоба.

# 11
3 капки масло от жожоба
Защо само 3к жожоба? Не може ли да се прави като маска вместо с флорални вода да е с жожоба.

Може, но аз исках нещо без отмиване за всеки ден. Ако се направи като маска трябва да се измие косата, а това може да го пръскаш всеки ден и не омазнява косата.

# 12
3 капки масло от жожоба
хининова вода ползвам за разредител и ефекта е уникален. Добавям обаче и мащерка, мента, салвия, кедрово, иланг иланг, лавандула

# 13
Това за псориазис ли е или против косопад?
Може ли повече информация за дозите, как и колко често се нанася?
Благодаря предварително.

3 капки масло от жожоба
хининова вода ползвам за разредител и ефекта е уникален. Добавям обаче и мащерка, мента, салвия, кедрово, иланг иланг, лавандула

Последна редакция: ср, 02 мар 2022, 05:01 от Kplachkova

# 14
Това за псориазис ли е или против косопад?
Може ли повече информация за дозите, как и колко често се нанася?
Благодаря предварително.

3 капки масло от жожоба
за косопад коментирах, тъй като поста ти с рецептата е за косопад. Аз ползвам хининова вода вместо флорална например.
Има в аптеките шишета с пулверизатори, мисля, че са около 300 мл, ако не се лъжа, ще трябва да погледна.
в едно такова шише капвам по 2-3к от всяко масло от гореизброените и пръскам по 2 пъти на ден, като преди всяко пръскане разклащам енергично.

Отделно правя и масла за коса 1 път седмично, обичам да слагам за база кокос, рициново и hemp, авокадо, макадемия също са подходящи, слагам и по 2-3 к от 3-4 масла и нанасям на скалпа , пресоявам , колкото мога - 20 мин - 2 часа...зависи от времето с което разполагам и измивам след това.

# 15
Меги, а хининовата вода не отмива ли боята?

# 16
Меги, а хининовата вода не отмива ли боята?
ами не съм забелязала такъв страничен ефект да ти кажа.
Нито омазнява, нито изсушава, нито пада боя, нито побелявам 😂😂
Навляжнява косата дет се пръска, но след малко изсъхва. Аромата е на маслата не и на водата. Абе същотото е като флорална вода само дет е хининова.
В БГ е много известна за косопад. Като си ходих миналото лято си взех 10 шишенца, просто защото само толкова намерих налични по аптеките в Лом. Едно от които е с пулверизатор 😂😂😂😂 и сега само пресипвам в него и се моля пулверизатора да не се счупи 😂😂

# 17
И флорална вода или запарка от коприва също може да се ползва при косопад и/или мазни корени - като основа имам предвид.

Много полезни рецепти сте споделили. Нещо като тоник за коса 😊

# 18
Понеже имам хормонален дисбаланс и от опит мога да препоръчам етеричното масло от тамян, но чисто и без примеси. Пия по 3 капки под езика сутин и вечер и определено има ефект. Също така успокоява. Трябва да сте сигурни, че маслото е качествено за да слагате под езика. Също го ползвам разредено в базален гел за кожата и резултатът е уникален.
Относно хормоните трябва много да се внимава с маслата от чаено дърво и лавандула защото повишават в десетки пъти естрогена в организма (изпатих си от личен опит с употреба на първото)

Здравейте, знаете ли някаква комбинация за поддържане на добър хормонален баланс?

# 19
  • там, където ми харесва
Здравейте, а знаете ли масла за киста на гърдите? Кое може да препоръчате и начин на приемане или мазане?

# 20
струва ми се, че за маслото от тамян се пишеше, че разваля емайла на зъбите

# 21
  • София
Понеже имам хормонален дисбаланс и от опит мога да препоръчам етеричното масло от тамян, но чисто и без примеси. Пия по 3 капки под езика сутин и вечер и определено има ефект. Също така успокоява. Трябва да сте сигурни, че маслото е качествено за да слагате под езика. Също го ползвам разредено в базален гел за кожата и резултатът е уникален.
Относно хормоните трябва много да се внимава с маслата от чаено дърво и лавандула защото повишават в десетки пъти естрогена в организма (изпатих си от личен опит с употреба на първото)

Здравейте, много ме притеснихте с този коментар за лавандуловото и маслото от чаеното дърво. Особено последното много го използвам, но само външно - за мазане.
Вие как сте ги ползвали и как установихте, че точно от маслата ви се е повишил естрогена. В някои книги съм чела, че лавандулата има естрогено подобен ефект, но за чаеното дърво - никога.

А как ви действа маслото от тамян?

# 22
# 23
Ако го използвате само външно и мъничко, не би трябвало да има проблем. Имам доста познати, които се мажат с него и са ОК. Но при мен приемът беше друг и си изпатих още на третия ден. Плюс това маслата, които ползвам са изключително концентрирани и трябваше да внимавам с чаеното масло. Но ако не сте забелязали нещо тревожно, ползвайте си го със здраве!

Здравейте, много ме притеснихте с този коментар за лавандуловото и маслото от чаеното дърво. Особено последното много го използвам, но само външно - за мазане.
Вие как сте ги ползвали и как установихте, че точно от маслата ви се е повишил естрогена. В някои книги съм чела, че лавандулата има естрогено подобен ефект, но за чаеното дърво - никога.

А как ви действа маслото от тамян?

# 24
  • София
За естрогеновата доминация може да ползвате прогестеронов крем на биовеа (естествен, американски) във втората половина от цикъла.

quote author=Lilles link=topic=1415361.msg44425380#msg44425380 date=1646892704]

[/quote]

# 25
Аз много исках да пробвам тези кремове, но после се уплаших дали не съм в пртименопауза и дали хормоните не скачат и падат рязко. Предпочетох да се въздържа. Иначе знам един прогестеронов крем от
Австралия, който много ми го хвалеха Anna’s cream мисля се казваше и щях него да вземам. После научих за Витекса и се ориентирах към него.
Но ендокринната система е много чувствителна и трябва да сме сигурни какво ни има преди да си администрираме каквото и да е било (дори и натурално да е). От горчив личен опит споделям с вас, момичета.

За естрогеновата доминация може да ползвате прогестеронов крем на биовеа (естествен, американски) във втората половина от цикъла.

quote author=Lilles link=topic=1415361.msg44425380#msg44425380 date=1646892704]

[/quote]

# 26
  • София
Ако го използвате само външно и мъничко, не би трябвало да има проблем. Имам доста познати, които се мажат с него и са ОК. Но при мен приемът беше друг и си изпатих още на третия ден. Плюс това маслата, които ползвам са изключително концентрирани и трябваше да внимавам с чаеното масло. Но ако не сте забелязали нещо тревожно, ползвайте си го със здраве!

Лавандула само дифузвам, но чаено дърво мажа често и винаги съм си мислела, че е абсолютно безопасно.
По-принцип всички масла, които са 100 % чисти са изключително концентрирани и за това избягвам да ги приемам вътрешно. По принцип съм имала периоди, които си усещам как избухвам от много естроген, включително и гърдите, но никога не съм и помисляла да свържа маслата с това. Та за това ми беше интересно какви конкретни симптоми си забелязаля, за да мога да обърна внимание следващия път.

# 27
Аз не разбрах точно какъв е бил горчивия опит след употребата на лавандула и чаено, но тезата, че повишават естрогена е отдавна опровергана. Тази информация излезе преди доста години и се учудвам, че все още се върти.

https://citeseerx.ist.psu.edu/viewdoc/download?doi=10.1.1.623.67 … rep1&type=pdf

Според Tisserand, маслата, които трябва да избягваме заради вероятното им естрогенно действие, са anise, star anise, fennel и aniseed myrtle.

Относно тамяна, че сваля емайла на зъбите, по-скоро става въпрос за  самата смола, когато се дъчве или за екстракт от тамян, не за етерично масло.

# 28
Ами нямам намерение да си разказвам интимния живот макар и анонимно, но при мен определено чаеното дърво вдигна страшно много естрогена в моето тяло и последствията бяха катастрофални.
Никъде обаче не съм писала, че съм го приемала през кожата, това за което е този рапорт. Учудвам се, че не се прави разлика между видовете прием на маслата! Рапорт или не, повече се доверявам на личния ми опит защото рапорти и проучвания всеки може да си пише за каквото и да е.
Тези две масла (лавандула и чаено дърво) освен за мирис и спорадична трансдермална употреба, ще ги избягвам старателно.
Исках за някои неща да заместят тамяновото масло, но е много скъпо, а аз го консумирам от години активно, но… явно евтино и хубаво няма. За мен е факт, че за съжаление тези две доста по-евтини масла не могат да заместят тамяновото и втори такива опити не бих направила.

Аз не разбрах точно какъв е бил горчивия опит след употребата на лавандула и чаено, но тезата, че повишават естрогена е отдавна опровергана. Тази информация излезе преди доста години и се учудвам, че все още се върти.

https://citeseerx.ist.psu.edu/viewdoc/download?doi=10.1.1.623.67 … rep1&type=pdf

Според Tisserand, маслата, които трябва да избягваме заради вероятното им естрогенно действие, са anise, star anise, fennel и aniseed myrtle.

Относно тамяна, че сваля емайла на зъбите, по-скоро става въпрос за  самата смола, когато се дъчве или за екстракт от тамян, не за етерично масло.

# 29

Исках за някои неща да заместят тамяновото масло, но е много скъпо, а аз го консумирам от години активно, но… явно евтино и хубаво няма. За мен е факт, че за съжаление тези две доста по-евтини масла не могат да заместят тамяновото и втори такива опити не бих направила.

А тамяна на Алтея пробвала ли сте? Всъщност той не е чак толкова скъп при различите производители в сравнение с розата примерно.

# 30
Лично аз използвам маслата на Етерика и съм доволна - https://www.eterika.eu/collections/eterichni-masla
Гледам, че наскоро са пуснали нови продукти, мисля да ги пробвам.

Последна редакция: вт, 15 мар 2022, 08:04 от bubanka

# 31
  • Варна
Не бих се доверила на Етерика, нещо не ми се връзва сметката. 5мл. етерично масло от босилек е 5лв.
За справка една малка тарелка с пресен босилек в хипермаркетите е 2,50лв. Колко босилек е нужен за
направата на 5 мл. етерично масло, да не говорим за разходи, опаковки и т.н. Според мен няма как това да е чисто масло. Мое мнение. Thinking

# 32
  • София
Здравейте!
Искам да направя антибактериален спрей за ръце. Бихте ли ми предложили пропорции и видове масла - колко капки в колко мл. Гледах разни таблици за разреждане на маслата, но не мога да се ориентирам какъв % разреждане ще е подходящ за спрей за ръце. Мислех си за мента, лимон, чаено дърво, евкалипт... Спирт ли се използва?

# 33
Аз правя този (автоматичен превод, мързеше ме аз да превеждам):

- 50 ml водка (75% или друг "ликьор" с над 62% алкохол).
- 5-10 капки равинцара (Cinnamomum camphora Ct. Cineol), силно антивирусно средство, което се понася много добре.
Междувременно Ravintsara беше напълно разпродадена на много места, след което я заменете с 5-8 капки масло от дафинов лист, за което има проучване на Sars-CoV от 2008 г.
- 5 капки органичен лимон (Citrus limon), умерено антивирусен и деликатно ароматизиран.
- 2 капки маточина, лимонов евкалипт или лимоново чаено дърво, които са ясно антивирусни поради основната си съставка цитронелал, но не трябва да са по-стари от 6-9 месеца след отварянето, в противен случай дразнят кожата.
- 1 капка цистус (Cistus ladanifer), силно антивирусно средство, понася се добре, има изключително силен мирис и е скъпо; и/или кора от канела (Cinnamomum zeylanicum), силно антивирусно средство, силно дразни кожата, има изключително силен мирис, и/или 2 капки масло от чаено дърво (много свежо)
- 2 капки Манука, добре проучена "широкоспектърна", ефективна срещу вируси, също така много добре поносима и дълготрайна
- 1 капка атласки кедър (Cedrus atlantica или Cedrus deodara), противовъзпалително средство, стабилизиращо сместа
Смесете всичко добре, разклатете добре преди всяка употреба и напръскайте двете си ръце. Ако желаете, можете също така да вдишвате дълбоко лекарството за кратко време. Тази смес може да се използва и като спрей за помещения, разбира се, тя прогонва и гъбичките и бактериите.

Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)

От тук: https://aromapraxis.de/2020/02/25/viren-antivirale-massnahmen-st … r-die-panikmache/

# 34
Не бих се доверила на Етерика, нещо не ми се връзва сметката. 5мл. етерично масло от босилек е 5лв.
За справка една малка тарелка с пресен босилек в хипермаркетите е 2,50лв. Колко босилек е нужен за
направата на 5 мл.
етерично масло, да не говорим за разходи, опаковки и т.н. Според мен няма как това да е чисто масло. Мое мнение. Thinking
Приблизително 600 - 700 грама листа от болсилек.
Така е, суровината е скъпа, дестилациония процес също нито ефтин нито лесен. Да не говорим за дори елементарни тестове на едно масло, като тестове за пестициди или други съставки, които биха могли да попаднат в маслото по време на дестилация.

# 35
  • Бургас
По принцип за производство цената няма да е като в супермаркет, а много по-надолу, но може би не е толкова концентрирано това масло, а по-разредено, затова и е с ниска цена.И аз бих взела друго, но все пак зависи и за какво ми трябва.

# 36
Цените не са толкова високи, колкото някои фирми искат да вярваме. Тук (в Германия) доста стоки имат препоръчителна цена и тя е една и съща във всички магазини, НО онлайн често е много по-евтино. Например босилекът на Taoasis Baldini, Demeter качество, онлайн в момента го намирам за 3,32 евро, а препоръчителната му цена е 6,90 евро. Taoasis са сериозна фирма, точно това масло е сертифицирано и като хранителен продукт, т.е. качеството със сигурност е безупречно.
В Германия Oshadhi редовно правят големи намаления, няма-няма и обявят 20% на всичко.

# 37
Ошади тук в България ги следя отдавна и дебна за добро намаление, но само 1 път миналата година мисля, че имаха намаление на доста ЕМ с 10-15% и повече не се повтори.

# 38
Здравейте, някой има ли мнение за тази книга?

Има ли други книги по темата, които бихте препоръчали?

# 39
Здравейте, някой има ли мнение за тази книга?

Има ли други книги по темата, които бихте препоръчали?
др Акс ми е един от любимците. Д-р Джош Акс е сертифициран лекар по натурална медицина, доктор по хиропрактика и клиничен диетолог и не само заради това, но и е голям сладур 😂 (майтапя се разбира се)
Предлага и курсове по ароматерапия (или поне преди година-две предлагаше, сега не знам) предлага и много хубави натурални добавки. От него си взимам колаген и добавки за хормонален баланс.  Препоръчвам го с две ръце. В блога му коже да намерите доста полезни съвети, не само с етерични масла.
Специално за книгата не мога да коментирам, тъй като я нямамм. Предполагам, че е доста достъпна с подробни обяснения за на1инаещи и точни рецепти.
Ако рецептите не са само от Ем, не се учудвайте, при него има пъстроцветна гама от натурални продукти, витамини и суплименти за определени състояния.

Последна редакция: сб, 26 мар 2022, 04:09 от MegiTeo

# 40
Меги, сподели моля те за колагена, който закупуваш от  Д-р Джош Акс.
Иска ми се да пробвам и друг колаген, различен от Пюрлоджикол.

# 41
Меги, сподели моля те за колагена, който закупуваш от  Д-р Джош Акс.
Иска ми се да пробвам и друг колаген, различен от Пюрлоджикол.

разбира се,
ето този взимам за мен
https://ancientnutrition.com/products/multi-collagen-capsules-be … AYASAAEgKg8vD_BwE

а ето този за моя мъж
https://ancientnutrition.com/products/multi-collagen-capsules?_g … AYASAAEgKg8vD_BwE
тук са всичките колагени
https://ancientnutrition.com/search?view=spring&q=collagen+

има избор на powder или капсули, аз предпочитам капсули, че ми е по-лесно
има и bone nutrient, който също е доста добър за кости и стави.

# 42
Благодаря за линка Меги☺, ще ги огледам.
И двата варианта☺.
Аз също предпочитам капсулите, не мога да пия пудрата. Не е моето.☺🍀

# 43
Да ви питам, има ли смисъл от дифузиране ако не сме в стаята, например преди сън в спалнята?

# 44
Да ви питам, има ли смисъл от дифузиране ако не сме в стаята, например преди сън в спалнята?
да има, дори за бебета се препоръчва дифузване 20 мин преди сън и след това се изключва дифузера. Не знам каква е целта в случая, но отговора е - има.

# 45
Копирам и тук питането си от другата тема за евентуално повече отзиви-искам да направя серум базово-1 или повече масла +етерични  за мазане при горещи вълни.Маже се корема, гърдите и тила. Можете ли да ми помогнете с концентрацията и примерни масла.Прочетох нещо от рода за 30мл базово - между 40 и 50 капки етерични масла, но ме е страх от такава концентрация ако се мажат и гърдите... Някакви впечатления?

# 46
Копирам и тук питането си от другата тема за евентуално повече отзиви-искам да направя серум базово-1 или повече масла +етерични  за мазане при горещи вълни.Маже се корема, гърдите и тила. Можете ли да ми помогнете с концентрацията и примерни масла.Прочетох нещо от рода за 30мл базово - между 40 и 50 капки етерични масла, но ме е страх от такава концентрация ако се мажат и гърдите... Някакви впечатления?

ето примерен бленд:
10 мл ролче :
1к clary sage (Salvia sclarea)
3 к lavender (angustifolia)
2k peppermint
3k geranium
допълва се с базово. Маже се китките, тила, корема

други подходящи масла са:
кипарис
хвойна
иланг иланг
жасмин
роза
бергамот (с повишено внимание заради фототоксичността му)
босилек

Хидролати от метличина, мента, лавандула са супер подходящи.
Алое вера гел също е подходящо за база тъй като има охлаждащ ефект, Само ако изберете него трябва да имате и емулгатор, тъй като алое вера е на водна основа.

Инхелърчета с горните масла също биха били от полза.

Аз лично капвам капка мента в длани разтривам и нанасям на тила и мазвам с пръст под носа. Доста е освежаващо и охлаждащо.

# 47
Значи 9 капки на 10мл,а кое базово е най-подходящо?

Последна редакция: вт, 29 мар 2022, 15:28 от bubanka

# 48
Здравейте! Купих си арома дифузер на InnovaGoods, използващ ултразвук, както и етерично масло от сладък портокал от Зоя. Налях вода (студена), сложих 6 капки, но се се усеща изобщо! Повече ли трябва да сложа или нещо машинката не е ок? Четох, че трябвало няколко капки само. Вредно ли ще е да сложа повече?

Последна редакция: вт, 29 мар 2022, 15:12 от vladislava1306@mail.bg

# 49
Аз от портокала слагам на 100 мл вода 4 капки масло.

# 50
Аз от портокала слагам на 100 мл вода 4 капки масло.

И усеща ли се? Аз на толкова сложих 10 капки и пак не се усещаше. Може би е слабо нагревателчето. Всички ли уреди са на ултразвук?

# 51
То самото масло не е натрапчиво, но се усеща. Не всички дифузери са ултразвукови.

# 52
Значи 9 капки на 10мл,а кое базово е най-подходящо?
жожоба, кокос, авокадо, жълт кантарион

# 53
Здравейте Simple Smile Някой от вас знае ли за по-добро проговаряне на 4 годишно или по-точно за изчистване на говора, тъй като все пак говори доста, в какво съотнешение се прави бленда с ДДР прайм и тамян? За база слагам кокосово масло, но не помня какво съотнешение правих, а и вече е доста по-голямо детето ми. Започнах като беше почти на три и цяла година ползвах бленда. Отделно давам омега.
Предварително благодаря Simple Smile

# 54
Аз нищо не разбрах от питането. Какво са ДДР прайм и омега? Омега знам какво е де, но не вярвам някой да пита за букви от гръцката азбука точно в тази тема.

# 55
# 56
Аз нищо не разбрах от питането. Какво са ДДР прайм и омега? Омега знам какво е де, но не вярвам някой да пита за букви от гръцката азбука точно в тази тема.

DDR PRIME е масло на ДоТера (комбинация от пет вида масло в едно). Тамян също. Вече разбрах какво е съотношението за тази възраст. По 7 капки от двете в базово кокосово масло се прави бленд и се маже по гръбнака. Затова ги изполвам.
За омега не съм питала, а споделих, че давам.

# 57

DDR PRIME е масло на ДоТера (комбинация от пет вида масло в едно). Тамян също. Вече разбрах какво е съотношението за тази възраст. По 7 капки от двете в базово кокосово масло се прави бленд и се маже по гръбнака. Затова ги изполвам.
За омега не съм питала, а споделих, че давам.
14k етерични масла в 10 мл база за 4г дете е доста силна концентрация.
Това дори е силна концентрация за краткосрочно ползване за тази възраст, примерно нещо изкълчено, главоболие, болки в мускулите. при положение, че този бленд ще се използва дълго време, концентрацията трябва да е много по-ниска.
Силната концентрация няма да помогне за по-бърз положителен резултат.
Аз лично бих направила бленд от 6-7к, което е около 3% концентрация. Постоянство и поне 2-3 пъти нанасяне на ден, на ходилата и гръбчето, като на гърба се започва от тила и се описва като буквата Т (тила и след това надолу по гръбначния стълб) и се разнася с лек масаж. Не знам чувала ли сте за Симфония на клетката, ако сте запозната -  приложенията Neurological и Sensory са много подходящи.

DDR Prime и тамян са двете, които са помогнали на много деца за подобряване на говора. Аз бих добавила и безсмъртниче с копайба  по 2 к от всяко в 10 мл база и се нанася на фонтанелата.
Успех и скоро да споделите полжителни резултати!

# 58
Как маслата помагат за говора?

# 59
  • София
Как маслата помагат за говора?

И аз това си помислих.
Ако не произнася ясно някои от звуковете, аз бих потърсила упражнения, които се правят от логопед или дори бих направила консултация с такъв, въпреки че на 4 год детето е още малко и едва ли има някакъв реален проблем.
Племенникът ми на 6 год не можеше да казва 6 звука (основно шипящите) и след 4-5 мес всичко си дойде на мястото. Просто е добре да се отработват тези неща преди детето да тръгне на училище, за да не му пречи на писането.
Средата също е важна - Ако например е мултиезикова, по трудно проговарят и обикновено използват най лесните и кратки думи от двата езика и ги смесват.

# 60
  • Бургас
ДДР наистина помага.За мен обяснението е,че химичните вещества, които се съдържат в определени масла достигат и влияят на някои центрове в мозъка.Иначе като цяло наблюдавам, че доста деца сега проговарят по-късно, сравнено с моето.Понеже съм си записвала мога да сравня с деца, които са около мен сега.

# 61
  • София
ДДР наистина помага.За мен обяснението е,че химичните вещества, които се съдържат в определени масла достигат и влияят на някои центрове в мозъка.Иначе като цяло наблюдавам, че доста деца сега проговарят по-късно, сравнено с моето.Понеже съм си записвала мога да сравня с деца, които са около мен сега.

Въпросът е, че не знаете как биха се развили децата без мазане. Обикновено нарастват на подскоци, а не плавно и напредъкът може да се дължи на естественото израстване. За това как говорят има значение колко и как им се говори, четат ли се книги и така нататък. Отделно е и до темперамент- синът ми за 1 седмица не изговаря това, което дъщеря ми може да изстреля за 1 час и изразите, които използва често смайват околните.

# 62
  • Бургас
Така е, но най-общо погледнато без да се задълбава в конкретика наистина има разлика с преди години.Не ми се влиза в подробности, но наблюденията ми са лични.
Аз за моето дете се притеснявах, защото го сравнявах с момичетата на неговата възраст, в сравнени с тях малко по-късно,но в сички проговориха доста преди две години.Сега деца даже и след две годни не казват нищо, само ъ-ъ и показват.Не знам на какво се дължи.Специално тези, които визирам им се чете. Има и други, на които мисля, че не им се чете толкова, но си проговориха преди две години.Нещо се е променило в последните 10-15г.И тогава имаше деца да проговарят късно, но като, че ли беше по изключение или с причина липса на комуникация.

# 63
Така е, но най-общо погледнато без да се задълбава в конкретика наистина има разлика с преди години.Не ми се влиза в подробности, но наблюденията ми са лични.
Аз за моето дете се притеснявах, защото го сравнявах с момичетата на неговата възраст, в сравнени с тях малко по-късно,но в сички проговориха доста преди две години.Сега деца даже и след две годни не казват нищо, само ъ-ъ и показват.Не знам на какво се дължи.Специално тези, които визирам им се чете. Има и други, на които мисля, че не им се чете толкова, но си проговориха преди две години.Нещо се е променило в последните 10-15г.И тогава имаше деца да проговарят късно, но като, че ли беше по изключение или с причина липса на комуникация.

Точно. Наистина нещо се случва последните 10-на години. Имам и по-голям син, който на две години си говореше перфектно. Познаваше часовника към 2 и 5-6м., марките на колите и Т.н. Имаше само 2-3 думи, които не можеше да каже.
Сега обаче с дъщеря ми се виждам в чудо. Естествено, че започна работа с логопед, но идеята ми е да подпомогна с маслата Simple Smile

# 64
Adriana_ann, взели сте мерки, ще се оправят нещата. Успех!

# 65

Точно. Наистина нещо се случва последните 10-на години. Имам и по-голям син, който на две години си говореше перфектно. Познаваше часовника към 2 и 5-6м., марките на колите и Т.н. Имаше само 2-3 думи, които не можеше да каже.
Сега обаче с дъщеря ми се виждам в чудо. Естествено, че започна работа с логопед, но идеята ми е да подпомогна с маслата Simple Smile

определено се случва нещо и аз лично това нещо го отдавам до голяма степен на задължителните ваксини, чието количество се е удвоило, ако не и утроило от преди 10-15 год, а да не говорим от преди 30 год. Но да не задълбавам натам, това си е лично мое мнение!

Адриана, успех пожелавам, сигурна съм, че маслата ще са ви от голяма полза заедно с логопеда. Аз дълбоко вярвам в тях тъй като имам не един опит точно в тази посока и между другото рецептата ДДР с тамян за подобряване на говора тръгна точно от мен в България и съм много щастлива, че. е все така известна и изключително много се радвам на всеки един споделен положителен резултат.
Първият ми случай беше с детенце, което говореше, но имаше проблеми с определени звуци като ш, щ..... посещаваше логопед години наред, беше слагано и в някаква камера (нямам си на идея какво е това точно). Резултата при тях като изчистване на звуците беше доста бърз, може би месец - два.
След това доста майки пробваха имаше майки, чийто глас да изговарят думички (говоря за деца с проблеми, в повечето случай деца с Аутизъм) не бяха чували, не бяха чували да произасят "мама" или каквото и да било и плачеха със сълзи след първата думичка, която примерно е била "ям" .
Чудеса се случват! Пожелавам го на всеки, който има нужда от тях!

Последна редакция: нд, 10 апр 2022, 04:24 от MegiTeo

# 66
Нашата логопедка каза, че тъй като детето е може би недоносено не са се развили гласните струни или нещо там в гърлото, не съм много сигурна, та оттам проблеми в говора. Не е недоносено, но са близнаци и се роди с по-ниско тегло. Каква е дозировката за горното масло и как се прилага?

Последна редакция: нд, 10 апр 2022, 18:08 от amini

# 67
Дифузер откъде да купя? На какъв принцип да е?

# 68
  • София
Здравейте, искам да си купя малък дифузер, който е удобен за местене от стая в стая, при престой в хотел и т.н
Четох че препоръчвате и oshadhi (допадна ми че изглежда малък cool breeze дифузера), но не мога да се ориентирам този дифузер може ли да се ползва с други марки масла или задължително само с техните?
Гледах и pilot на doterra, доколкото разбирам той може да се комбинира и с масла на други марки? Примерно да си купя синергия на oshadhi, но да мога да я ползвам в дифузера на doterra и обратното. Ще съм благодарна за съвет.

# 69
Всеки дифузер може да се ползва с всякакви масла. Интересно ми е защо решихте, че някои не могат.

# 70
  • Бургас
Смирната е доста гъста, сигурно трябва да се разтвори в базово, иначе може да запуши дифузера.

# 71
  • София
Всеки дифузер може да се ползва с всякакви масла. Интересно ми е защо решихте, че някои не могат.

Благодаря. Тази част по-долу от описанието на дифузера ме наведе на тази мисъл, че е съвместим само с маслата oshadhi:

лесно се зарежда чрез смяна на бутилката
работи с 5 и 10 ml бутилки OSHADHI
https://www.oshadhi.bg/collections/difuzeri/products/difuzer-cool-breeze

# 72

Благодаря. Тази част по-долу от описанието на дифузера ме наведе на тази мисъл, че е съвместим само с маслата oshadhi:

лесно се зарежда чрез смяна на бутилката
работи с 5 и 10 ml бутилки OSHADHI
https://www.oshadhi.bg/collections/difuzeri/products/difuzer-cool-breeze

Благодаря, че сподели, не бях попадала на такъв дифузер. Интересно ми е как е като икономичност?
Аз бих взела този, който е на същия принцип но маслата се капят и по този начин по често може да се сменят.
https://www.oshadhi.bg/collections/difuzeri/products/difuzer-light-air

# 73
Здравейте, искам да си купя малък дифузер, който е удобен за местене от стая в стая, при престой в хотел и т.н
Четох че препоръчвате и oshadhi (допадна ми че изглежда малък cool breeze дифузера), но не мога да се ориентирам този дифузер може ли да се ползва с други марки масла или задължително само с техните?
Гледах и pilot на doterra, доколкото разбирам той може да се комбинира и с масла на други марки? Примерно да си купя синергия на oshadhi, но да мога да я ползвам в дифузера на doterra и обратното. Ще съм благодарна за съвет.

Наскоро си закупих от сайта на Етерика, на добра цена е и ми върши прекрасна работа, според мен цените в някои сайтове са много завишени. Правя си блендове от различни етерични масла - https://www.eterika.eu/collections/eterichni-masla
Видях, че имат нова серия от арома композиции, дали някой вече ги е пробвал? https://www.eterika.eu/collections/aroma-kompozicii-eterika

# 74
Здравейте! Искам да добавя към вече наличните ми масла такива подходящи за кашлица, хрема и пр. тривиални, но ужасно упорити проблеми с дихателната система, а понякога, за съжаление, се стига и до бронхит. Спряла съм се на сибирска ела, балсамова ела(направи ми силно впечатление, че по описание би могла да пресече хрема), вечнозелен кипарис, атласки кедър и лаврово дърво. Не мога да взема всички наведнъж, тъй като имам и други належащи в кошницата, а и може би не са необходими всички, в случай че действието им се припокрива, затова ако сте запознати с действието им и имате опит, ще се радвам на съвет и препоръки. Иска ми се да са подходящи за цялото семейство, въпреки че са ми необходими най-вече за децата. Flowers Tulip

# 75
  • SF
Купих чаено дърво, за да го добавям към дезинфектантите. Много гадно ми мирише - нещо като гора, но е много неприятно за мене. Горчива миризма.
Сега съм го сложила в дифузера, но май омириса стаята на гора, билки, горчилки...
За да оправя миризмата, ще купя лавандула или лимонена трева. Някакви други съвети?

# 76
С лавандула си пасва идеално, също и с тамян.

# 77
  • SF
Тамянът, ако мирише на тамян, няма да мога да го понеса.
Много ми е горчиво това чаено дърво. Ще купя и лимонена трева, и лавандула и ще видя кое от двете ще оправи нещата.
Лимонената трева дразни ли кожата? Чаеното дърво я дразни и трябва да се ползва в минимални количества и много разредено.

# 78
Всяко етерично може да се очаква да дразни, комбинира се с базово. Чаено не бих помислила да ползвам за ароматизиране в дифузер, ползвам го с лечебна цел само. 🙂

# 79
  • SF
Аз го купих не заради дифузера, а за добавка и ароматизиране на дезинфектанта. То има чудесни почистващи свойства.
Оказа се, че не ми е приятно така да ми миришат ръцете или това, което дезинфекцирам. За дифузера допълнително опитвам как ще ми понесе, ако се разпръсква. Пак не ми допада. Трябва да се добави нещо по-ароматно, по парфюмирано. Това ми мирише на конкретно твърдо горчиво дърво, на зелен, горчив чай, какъвто не харесва и не консумирам. Ще пробвам с ароматна лимонена трева да го освежа или лавандула. Ако не стане, заминава в кофата.

# 80
Чаеното дърво е добро за коса.

# 81
  • Бургас
Купувала съм си аромати жасмин, нероли, магнолия, портокалов цвят.Те миришат много хубаво.

# 82
Купувала съм си аромати жасмин, нероли, магнолия, портокалов цвят.Те миришат много хубаво.
Това не са ли ароматни масла.

Чаеното дърво го използвам когато децата имат хрема и кашлица. Смесвам го с лавандула, евкалипт и мащерка, като чаеното дърво ми е 1к, защото иначе ми идва силно. Бях си направила комбинацията в едно шишенце и само капех 2-3к в дифузера.

# 83
Чаеното дърво е фантастично лекарство, решавало ми е много проблеми и не бих го изхвърлила. Но приятен аромат от него не търся, намирам го за остро и отблъскващо, трудно за заглушаване. Ползвам му лечебния ефект и отлежава до следващ път.

# 84
  • София
Купих чаено дърво, за да го добавям към дезинфектантите. Много гадно ми мирише - нещо като гора, но е много неприятно за мене. Горчива миризма.
Сега съм го сложила в дифузера, но май омириса стаята на гора, билки, горчилки...
За да оправя миризмата, ще купя лавандула или лимонена трева. Някакви други съвети?

Ако искаш да го добавяш в дезинфектант, най-добре би си паснало с лимон (най-добре без фурокумарин, който прави кожата фоточувствителна), едновременно приятен аромат и също с дезифекциращи свойства.

Иначе маслото от чаено дърво е едно от най-слабо дразнещо кожата - може да се слага неразредено на пъпки или на ноктите на краката при гъбички. С времето се свиква с миризмата му.

Иначе съм направила и една смес с Чаено дърво с Гераниум 1:1 и разредено в базово и с това мажа краката на малката ми дъщеря, че от басейните много й се напуква кожата на ходилата и около пръстите и след 1-2 намазвания, кожата й е като нова. На мен ми мирише добре.

# 85
  • София
Иланг иланг и ванилия препоръчвам аз.

# 86
  • Бургас
Това не са ли ароматни масла.

Чаеното дърво го използвам когато децата имат хрема и кашлица. Смесвам го с лавандула, евкалипт и мащерка, като чаеното дърво ми е 1к, защото иначе ми идва силно. Бях си направила комбинацията в едно шишенце и само капех 2-3к в дифузера.

Аз разбрах, че Есме пита за ароматизиране Hushed

# 87
Краси, би ли написала точната комбинация за ходилата, че и моята дъщеря има същия проблем. Кожата така е суха, че започва да се цепи и тече кръв. По- скоро ме интересува какво базово масло слагаш, другото го знам.  И още нещо се сещам ползва ли специален сапун при миене , за да не изсушава кожата допълнително? Благодаря ти!

# 88
  • София
Краси, би ли написала точната комбинация за ходилата, че и моята дъщеря има същия проблем. Кожата така е суха, че започва да се цепи и тече кръв. По- скоро ме интересува какво базово масло слагаш, другото го знам.  И още нещо се сещам ползва ли специален сапун при миене , за да не изсушава кожата допълнително? Благодаря ти!

За база ползвам масло от карите - то е балсам за суха кожа, обикновено към него слагам някакво течно масло, за да се нанася по лесно - например на 100 гр карите слагам 30-40 мл течно масло (каквото имам - бадемово, жожоба, сусамово, последния път купих някакъв маслен извлек с жълт кантарион, та с него го направих) и слагам по 15 капки чаено + 15 капки гераниум на 100 мл база.

За измиване ползвам био шампоани на Санте - цялото семейство караме с тях - мием всичко и коса и тяло. Купувам ги от немския амазон - този ни е любим
https://www.amazon.de/-/en/Naturkosmetik-Family-Shampoo-Organic- … %2C111&sr=8-6

При нея проблемът е, че ходи 4 пъти седмично на плуване и от препаратите в басейна кожата е много суха и чувствителна. Понякога банските й протриват врата. 1-2 намазвания и видимо се подобрява. Най-добре е, ако го правя преди самото плуване, защото каритето образува защитен слой върху кожата, но тя не ме издържа всеки път, защото стои мазно докато попие 10-15 мин.

# 89
Краси, много ти благодаря! Тъкмо се захващам да го направя и аз. Ще сложа и аз маслен извлек от жълт кантарион.

# 90
  • SF

Как се ползва?  Косата няма ли да поеме от миризмата?
Как действа на коса?

# 91
  • София

Как се ползва?  Косата няма ли да поеме от миризмата?
Как действа на коса?

Мисля, че е добро при пърхут. Добавя се 1 капка към дозата шампоан.

# 92
  • SF
Браво на мене, значи! Докато прочета това мнение, вече добавих 4-5 Simple Smile
Нямам пърхут. Мислех, че има някакво по-чудотворно действие Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 93
Не е само пърхот мисля, има по-широко действие.
https://www.google.com/amp/s/m.az-jenata.bg/a/5-zdrave-i-krasota … ha-na-kosata/amp/

# 94
Този шампоан Санте, пени ли се?

# 95
  • София
Този шампоан Санте, пени ли се?

Пени се доста прилично.  Цялата рода зареждам с него, и подаръци много съм правила - само го хвалят.
И в бг го има, но излиза 2 пъти по скъпо отколкото в немския амазон.
https://remedium.bg/sante-bio-shampoan-zehtin-i-grahov-protein-500ml-062567/p

# 96
Не е толкова скъп на фона на някои от Златна рибка и подобни сайтове.

# 97
Имам готова смес за дифузер на пранаром за бебета над 3 месеца. Бременна съм във втори триместър. Дали е безопасно да я използвам? Ето състава: Сладък портокал*, Петигрен*, Лавандин*, Мандарина*, Бергамот*, Лавандула*, Римска лайка.

# 98
  • SF
И аз днес купих една готова лавандула. После се замислих, да не дишаме химия.

# 99
  • София
Здравейте!
Какво масло или комбинация ще ми препоръчате за болки в коленете при юноша, свързани с растежа?
Насочих се към гаултерия, може би и арника...

# 100
  • София
Здравейте!
Какво масло или комбинация ще ми препоръчате за болки в коленете при юноша, свързани с растежа?
Насочих се към гаултерия, може би и арника...

И аз бих предложила същото. Гаутерията има обезболяващ ефект

Ето и една рецепта за възпалени стави:
20 к Лимонов евкалипт
20 к Гаутерия
60 к маслен извлек арника
=======================================================
Ето и една рецепта за детокс на черния дроб и бъбреците:
100 мл флорална вода от Розмарин Вербенон - подпомага работата на черния дроб
100 мл флорална вода от Див морков/Daucus carota - подпомага работата на черния дроб
100 мл флорална вода от Хвойна - подпомага детоксикацията на бъбреците
Смесват се и се пие по 1 супена лъжица на ден, разтворена в 1 литър вода в продължение на 20-25 дни.

# 101
А може ли някой да предложи рецепта за детокс на панкреас и диабет?

# 102
А кои масла са подходящи за остеопороза? Ако някой знае моля и за начин на приложение 🙁

# 103
  • София
А кои масла са подходящи за остеопороза? Ако някой знае моля и за начин на приложение 🙁

Не съм чувала масла да борят остеопороза.
По-големи количества вит д3+задължително витК2, за да се усвоява калция в костите, допълнителен прием на калции и спорт. Като последното също е много важно.

А може ли някой да предложи рецепта за детокс на панкреас и диабет?
Не знам какво означава детокс на панкреас. Ако искате да намалите кръвната захар ето рецепта
40 к Лимон
40 к Розмарин с Вербенон
40 к Египетски Гераниум (здравец) - Pelargonium asperum type Egypte
Приемат се по 2 капки от сместта, разтворени в кафена лъжица зехтин, сутрин и на обед, преди хранене
Прави се почивка, след 3 седмици прием.

Защо точно тези масла:
1) Египетският гераниум има способността да стимулира функционирането на панкреаса и отделянето на инсулин, което подпомага контролинето на нивото на захарта в кръвта.
2) Розмаринът с Вербенон подпомага разграждането на мазнините по време на храносмилането.  Като една от причините за неефективността на инсулина, се посочва излишъкът от мазнини в клетките на тялото. Това ги прави нечувствителни към действието на хормона и възпрепятства навлизането на глюкоза в тях.
В комбинация с по-здравословна диета и подходящо лечение, розмаринът с вербенон ще участва в намаляването на количеството мазнини в тялото.
3) ЕМ от лимон съдържа терепени, чието действие позволява намаляване на липидите в кръвта и разреждане на кръвта, като по този начин ограничава сърдечно-съдовите рискове, налични в случай на диабет тип 2.
Освен това, приеман по време на хранене, лимонът има силата да намалява гликемичния индекс на храните и  помага за регулиране на кръвната захар. Този ефект допълва действието на ЕМ от Гераниум

Преведено със съкращения от тук:
https://www.compagnie-des-sens.fr/soutien-diabetique-huiles-essentielles/

Също знам, че цейлонската канела помага при диабет тип 2 и за намаляване на холестерола.
Дано съм била полезна.

Последна редакция: ср, 31 авг 2022, 19:17 от pkrassimira

# 104
Благодаря. Здравец и лимон като храни действително се препоръчват за сваляне на захар. А под детокс имам предвид да се премахне това, което пречи на жлезата да функционира по-добре. Не само по отношение на инсулин, но и на ензими.

На коя марка да бъдат маслата, не съм приемала вътрешно?

Последна редакция: ср, 31 авг 2022, 12:38 от soul81

# 105
  • София
Благодаря. Здравец и лимон като храни действително се препоръчват за сваляне на захар. А под детокс имам предвид да се премахне това, което пречи на жлезата да функционира по-добре. Не само по отношение на инсулин, но и на ензими.

На коя марка да бъдат маслата, не съм приемала вътрешно?

За подобряване на храносмилането, и качесвеното производство на ензими е добре към всяко хранене да се добавят сурови зеленчуци. Също така различните подправки подпомагат по-обилното отделяне на стомашни сокове, подобравят разграждането на храната, и съотвено по-доброто й абсорбиране от организма. В това са най-силни аюрведа - с различните подправки, подходящи за различните типове хора. Също така според аюрведа има подходящо време, кога да се яде - например най-силен е "храносмилателния огън" на обяд.  Горчивите и кисели храни също стимулират производството на стомашни сокове (глухарче, чесън, риган, целина, куркума + черен пипер, лимон и канела вече споменах, киви). Бавното и многократно дъвчене, също подобрява усвояването на храната. В слюнката се съдържа ензима амилаза, който разгражда скорбялата.

Физическата активност и намаляването на стреса също влиият цялостно положително на организма, в частност на работата на храносмилателната система и панкреса.

Ако посетите специализирана билкова аптека, биха ви препоръчали билка или специално приготвена билкова смес, която също да ви помогне.

Иначе аз ползвам основно масла на aroma-zone.com (това е френски сайт, безплатна доставка до БГ над 59 евро и срок на доставка около 10-12 дни), техни масла се предлагат от този бг сайт https://arometera.bg
на тези масла също се доверявам на 100 %
https://pranarom.bg/shop/?gclid=Cj0KCQjwjbyYBhCdARIsAArC6LI49U0- … Z9Q0aAnuXEALw_wcB
Както и на тези
https://www.oshadhi.bg/

И аз рядко приемам вътрешно масла, пробвала съм лимон, риган.
ако имате други въпроси - не се колебайте.

Последна редакция: ср, 31 авг 2022, 19:15 от pkrassimira

# 106
Много благодаря за подробния отговор, напълно споделям изложените виждания.

# 107
Здравейте, чак сега виждам, че има такава тема 🤦 Много харесвам дифузията с етерични масла и искам да попитам има ли някъде систематизирана информация за различните комбинации от масла с дозировка в капки и съответно за какво помагат? Нещо като списък, предполагам.

# 108
  • София
Потърсете в pintrest за essential oils chart.

# 109
Много ми е трудно да накапя правилният брой капки в дифузера или някакъв друг съд, вие как се справяте?

# 110
  • София
Много ми е трудно да накапя правилният брой капки в дифузера или някакъв друг съд, вие как се справяте?

Не са ли ви всички шишенца с капкомер. Никога не съм имала проблем с това. Единствено, ако е останало съвсем малко от маслото на дъното и не капе нищо, тогава съм махала капачката и слагам с капкомер (стъклен).

А старите шишета от ЕМ, използвам за да си правя в тях смесите.

# 111
Има едно като капачка с дупка в средата, като се наклони повечко капят повече капки от необходимото и обратно. Имам базови с нормален капкомер, с тях нямам проблем.

# 112
  • София
Някой говорил ли си е с представители на Катеко кои масла са ок за вътрешен прием? Мисля си за риган и лимон. Или да не си играя и да взимам от pranarom. Или друга доверена марка.

# 113
  • София
Някой говорил ли си е с представители на Катеко кои масла са ок за вътрешен прием? Мисля си за риган и лимон. Или да не си играя и да взимам от pranarom. Или друга доверена марка.

Аз съм говорила. И на място съм ходила.  Маслата им според мен не са за вътрешен прием, а по скоро за влагане в козметичната промишленост. Със сигурност маслата от риган и лимон не са произведени от тях - внасят ги.  Заложете на pranarom - те със сигурност са за вътрешен прием. Имайте предвид, че маслото от риган е много много силно. Бях сложила 10-15 к в 1 литър зехтин, за да го ароматизирам и беше прекалено много. Специално за това масло, може да се замислите дали да не купите готови капсули, за да го приемате. Иначе маслото от лимон е едно от любимите ми, но и него вече избягвам да го пия - основно дифузер

# 114
Защо, какъв е проблемът да се пие?

# 115
  • Бургас
Много е силно, природен антибиотик, пие се до 10 дена.След него задължително пробиотици.

# 116
  • София
Със сигурност ще изчакам с приема на риган. Но ще си взема лимон.
Оформям си поръчка от aroma zone и Катеко. Искам да подкрепя българската фирма като си взема ЕМ тяхно производство. За лавандулата и белия равнец знам, че са си техни. Знаете ли кои други ЕМ произвеждат Катеко от наши суровини?

И да изкажа благодарност към дамата, която беше споделила контакти на производител на безсмъртниче. Сдобих се с ЕМ. Човека беше много мил, прати ми листовки и дори и подарък ми направи.

Последна редакция: пт, 09 сеп 2022, 10:20 от Mrs Biscuit

# 117
  • Бургас
Изтървала съм за безсмъртничето,  ще го споделиш ли отново?

Ригана е хубаво масло, заслужава си човек да го има.Като бях с Ковид пих на капсули, то изчиства и паразити и патогени в червата.При разболяване винаги си мажем стъпалата с масла включително и риган, а при Ковида мажех и там където е трахеята, в дифузера пусках.Винаги разредено за мазане и заедно с лимон, он гард и ддр прайм.

# 118
Риганът как се приема за паразити?

# 119
  • София
Производителят на безмъртниче - https://www.facebook.com/evgeni.georgiev.35110
Просто писах на човека. Профила му по нищо не издава, че се занимава с тази дейност.

Последна редакция: пт, 09 сеп 2022, 10:21 от Mrs Biscuit

# 120
Здравейте, видях линковете на първа страница, но от коя фирма основно поръчвате дифузери и масла? Аз съм пробвала на Македа, ривана и още една българска, не и помня името - разликата с тези на Македа е осезаема. Сега искам да си взема още един дифузер и затова правя проучване.

# 121
Аз ползвам Алтея органикс и Македа, не за друго ами Златната рибка ми е под носа 😀

# 122
  • София
Със сигурност ще изчакам с приема на риган. Но ще си взема лимон.
Оформям си поръчка от aroma zone и Катеко. Искам да подкрепя българската фирма като си взема ЕМ тяхно производство. За лавандулата и белия равнец знам, че са си техни. Знаете ли кои други ЕМ произвеждат Катеко от наши суровини?

И да изкажа благодарност към дамата, която беше споделила контакти на производител на безсмъртниче. Сдобих се с ЕМ. Човека беше много мил, прати ми листовки и дори и подарък ми направи.

Ето линк с продуктите, които произвеждат Катеко, другото както казах го внасят.
https://kateko.bg/pdf/productlist.pdf

Бях писала за ригана в капсули, защото вкусът е толкова неудържимо силен, че аз не мога да го приемам без да е в капсули. Дори и капсулите, ако не ги приемам след обилно хранене, след това усещам дъх на риган.

А за какво ползвате безсмъртничето. Дайте някоя изпитана рецепта.

# 123
  • София
Благодаря за списъка на Катеко.
По повод безмърничето - смятам да го ползвам за пигментни петна на лицето, следи от акне, проблемна кожа най-общо казано. Също ще го добавя в бленд за успокоение. Аромата му не е най-любимия ми и ще го прикрия с лавандула, може би някой цитрус.

# 124
  • Бургас

Пак така, до 10дни, доколкото съм чела.Не се приема чист, много е силен.

Mrs Biscuit, внимавай с цитрусите по лицето.  Каква цена е безсмъртничето?Последно взех от аромазон, и аз го ползвам за лице, заедно с тамян и копайба, а за аромат слагам малко гераниум в базово масло, но на мен ми харесва аромата.Само вечер се мажа.

Последна редакция: пт, 09 сеп 2022, 21:27 от Галчудо

# 125
Някой скоро поръчвал ли е от https://www.aroma-zone.com ? Превозвач ли ползвате, или директно до адрес? Ще се радвам някой да сподели скорошни впечатления.

# 126
  • София

Пак така, до 10дни, доколкото съм чела.Не се приема чист, много е силен.

Mrs Biscuit, внимавай с цитрусите по лицето.  Каква цена е безсмъртничето?Последно взех от аромазон, и аз го ползвам за лице, заедно с тамян и копайба, а за аромат слагам малко гераниум в базово масло, но на мен ми харесва аромата.Само вечер се мажа.

Цитрусови само за дифузия и евентуално вътрешен прием, в сладкиши може би. Знам, че са фоточувствителни и ще си навлека повече вреда.
За лицето само безсмъртниче в базово масло. Но може да пробвам и тамян и гераниум, щом поръчам.
Цената му е 35лв за 10мл.

# 127
  • София
В  aroma zone има цитрусови без фурокумарин, който прави маслата фоточувствителни. Аз съм взимала лимон, чудесен е за мазна кожа.
За пигметни петна EM  от селъри- пише че съдържа много антиоксиданти,

Иначе доставката от aroma zone е безплатна до БГ за поръчки над 59 евро. Пристигат с федекс на адрес за около 10-12 дни. Ако имате въпроси - питайте

# 128
Привет! От скоро започнах да се интересувам от маслата и дифузерите. Ще прочета и предната тема, но бихте ли ми казали каква е разликата между дифузер и овлажнител? Имам овлажнител Rowenta и се чудя не мога ли да го ползвам него за целта:
https://www.emag.bg/ovlazhnitel-za-vyzduh-rowenta-ultra-sonic-11 … 0f0/pd/DM7VS9BBM/
Също ако има някъде обяснено какви масла за какво се използват мога да прочета? Основно ме интересува хрема и/или кашлица при малки деца и по-лесното справяне с това. Благодаря!

# 129
  • София
Дифузера е с много по-малка вместимост на вода, съответно количеството, което изпарява е доста по-малко, както и времето му за работа. Обикновено са около 200-300мл. Трябва да прочетете упътването на уреда ви, възможно е да може да сложите етерични масла. Но в 5л вода ще трябва доста масло да сложите, за да се усети.
Не мога да ви препоръчам рецепта, но тази, предишната тема и в другата за малките масла ще намерите.

# 130
Аз обожавам етеричните масла. Слагам ги на свещ или в дифузера. Изключително успокояващи и приятни. Simple Smile

# 131
Синът ми скоро тръгна на ясла и естествено започнаха и честите сополи и кашлица.
Моя приятека ме посъветва да си взема дифузер за етерични масла за неговата стая и да слагам в него евкалипт, ментол и др.

Можете ли да ми дадете съвет какъв дифузер да купим за целта?
Бих била щастлива ако успеем да се вместим в бюджет около 100лв.

# 132
  • София
Аз наскоро си правих проучване. За себе си реших, че искам дифузер без пръчка/тампон или както се нарича. Искам да е дифузер, а не небулайзер. По възможност да е тих като работи и от пластмаса/бамбук/дърво. Всичко от керамика и стъкло отпада за момента, с две момчета вкъщи, няма да оцелее ако не е здраво. От там насетне нещата опират до дизайн.
Поръчах два броя, един от Китай, за който прочетох добри отзиви в Амазон и един от БГ сайт. Този от Китай стигна за 4 дни до родината, но от тогава вече 11 дена е в митница (без коментар). Този от България дойде онзи ден и нямам много натрупан опит - тих е като работи, чува се успокояващо бълбукане, но при изключване издава силен тюткащ звук.
Давам линкове и за двата:
https://a.aliexpress.com/_EQs4L5V
https://mohana.bg/product/aroma-difuzer-mohana-vaza-svetlo-darvo-s-taymer

# 133
  • SF
От къде купувате пръчиците от вата, които се ползват за дифузерите?

# 134
  • София
Аз видях в Алиекспрес докато търсех дифузер.

# 135
  • SF
Значи не може да няма някъде и из София. Не ми се поръчват едни ватени пръчки от Алиекспрес. Те пристигат в пощата, нали?

# 136
  • София
Значи не може да няма някъде и из София. Не ми се поръчват едни ватени пръчки от Алиекспрес. Те пристигат в пощата, нали?

https://m.bazar.bg/obiava-36580022/filtri-za-difuzer-filtar-za-d … na-1-00lv-za-broy
Левче бройката...
От Алито идват в пощата.

# 137
  • София
Коя от книгите на Ерик Зелински ще препоръчате : "Лечебната сила на етеричните масла" или "Етерична аптека"?

# 138
  • София
За пръв път виждам темата  и се записвам тук. Ползвам доста ЕМ. Борихме ковид с риган+мащерка в капсула със зехтин. Аз лично виждам много голям ефект.
Много благодаря за информацията за маслата против диабет. На баща ми му откреха, но не знам дали ще успея да го убедя да ги пие.
Ще разгледам aroma zone да поръчам.

# 139
То хубаво, но нали трябва да се пият за кратко. А диабет не се бори нито за 10 дни, нито за месец.