Работите ли още и кога мислите да спрете?

  • 3 020
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 072
Мили мами,
много ми е интересно да ви попитам работите ли по принцип и по време на бременността?
Ако не работите, кога и защо предпочетохте така?
Ако работите, до кога мислите да продължавате?

# 1
zdr   az lichno rabotih do 8 mesec sled tova spriah
no za seki e razlichno

# 2
  • Мнения: 5 255
Имах проблемна бременност в началото.
Повръщах, обезводних се, лежах в болница почти 2 м. и половина.
Не съм работила през цялата си бременност.
Работата ми е доста интензивна и нямаше да удържа фронта.

Лека и безпроблемна бременност ти желая.

# 3
  • Мнения: 2 028
здравей, аз работя и то при доста стресови ситуации. Тъй като имах проблеми при предишната бременност, смятам да спра да ряботя от 3 месец, всъщност и лекарката ми така ме посъветва. Но от 1 месец може да се каже, че с малки прекъсвания вече съм преустановила.

# 4
  • Мнения: 3 334
Аз работих до края на 8-ми месец.Работата ми не е тежка,а и се чуствах добре сред колегите си.Не можех да си помисля,че трябва да си стоя в къщи,защото каквато съм паника само за раждането трябваше да мисля.Например сестра ми в момента кара тежка бременност и не може да работи.То това е според мен е индивидуално за всеки!

# 5
  • Мнения: 1 807
Аз си работя, за сега само в началото 2 седмици не съм била на работа понеже ми се наложи да остана вкъщи. За сега не мисля да си стоя вкъщи, т.к. се чувствам добре, а й ако се застоя много бързо ще кача килограми. Така поне се движа и изразходвам някаква енергия. Живот и здраве като ми понапредне бременността ще видим как се чувствам и така.

# 6
  • Мнения: 689
Аз съм в 6 месец и все още работя, смятам ако всичко е наред до края да излезна в майчинство от периода когато почват 45 дни за раждане

# 7
  • Мнения: 5 370
Аз пък минах по всички "екстри"на бременността от самото начало-ниско кръвно,главоболия,яко повръщане и гадене +контракции към 10 -12 седмица....които после си се повтаряха и болката не се повлияваше даже от лекарства.Таааа....седя си вкъщи в болничен.Освен това,ако трябваше сега да работя-в 7 месец-както ми  оттичат краката трябваше да обувам сигурно само джапанки. Бе с две думи-страхувам се ,щото ми е първи път и хич не съм се противила на предложението да ми дават болнични. всичко е много индивидуално при различните жени-може би си зависи и от възрастта. Embarassed

# 8
  • Мнения: 863
Аз работих до началото на седмия месец и спрях не толкова заради работата, колкото заради изгубеното време , за да отида до там.Час и половина път и смяна на два автобуса Crazy Да не говорим за отношението в градския транспорт. На никой не му прави впечатление, че бременна жена стои на вратата на автобуса и трябва да слиза на всяка спирка. А пък като ми кажеха и " Айде, има още малко място навътре" и направо ми идеше да #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire

# 9
  • Мнения: 2 274
Работих до края на 7-я месец, след като получих сърцебиене и болки. Всъщност болките непрекъснато си ги имах и сега съжалявам, че не съм излязла в болнични още в началото  на бременността. Моят съвет е ако имаш възможност - излизай колкото се може по-рано - най-важната си ТИ!

# 10
  • Мнения: 1 072
Blagodarq vi za otgovorite!
Pitam, zashtoto az pytuvam vseki den po 80 km v ednata posoka do rabota i veche pochva da mi pisva, a i se priesnqvam ot drusaneto... Obache pyk mi e neudobno da ne hodq, oshte ne e naprednala tolkova bremennostta.. rabotata ne mi prechi, samo pytq.. zatova mi beshe interesno kak e v povecheto sluchai pri vas, ne che ima samo edin otgovor:-)))

# 11
  • Мнения: X
Аз от 4-ия месец бях в болнични, защото имах контракции, малко ми беше терсене, но първа бременност, правех всичко каквото трябва.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Аз работих до датата на болничния от 45 дена и след това още една седмица. А сега си мързелувам вкъщи  Grinning

# 13
  • София, център
  • Мнения: 3 455
А на мене, момичета, са ми дали общо три месеца отпуска, както искам, така да си я разпределям, дали да си седя на работа до деня на раждането и после да ползвам трите месеца, дали да си ги взема сега, а после като родя от родилния дом - на бюрото - моя си работа, адски е демократично, да живее демокрацията!!!

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Май наистина е много индивидуално....Сестра ми беше на 26 год., когато беше бременна и почти през цялото време беше в болница, а аз сега съм на 36 и изобщо не ми се налага да спирам работа....А и тази година започнах да уча редовно-архитектура и вече съм в сесия и уча за изпитите, а и си ходя на работа/а тя е доста отговорна и трябва да имам 8 часа на ден, независимо в колко часа отивам/, а и в къщи тече ремонт/ нали ще ставаме повече Grinning /,а си живеем  сами с таткото и някой трябва да се грижи за къщата....Понякога се извинявам на бебето, че съм такава майка, която не се спира....Но май така лично на мен ми е по-лесно да изкарам бременноста....Надявам се да работя доката може Grinning

# 15
  • Мнения: 68
Здравейте,

аз смятам да работя до средата на 8-я месец. (ако всичко е ок) Хич не ми се седи в къщи сама, а пък и компютър си нямам вкъщи, така че ...  Grinning
Ти сама си прецени дали ти се ходи на работа или не - те докторите лесно ще ти дадат болничен
Успех и лека бременост Laughing  Laughing  Laughing

# 16
  • Мнения: 530
Когато бях бременна с Анна - излязох в отпуска 4 седмици преди да се роди тя. Мислех да поработя и малко повече, но се оказа горещо лято, имах дълго пътуване до работата (50км или с кола или с влак) и се изморявах. Като спрях работа малко съжалих, защото ми писна да седя вкъщи (е не че само вкъщи съм седяла, но нали се сещате, че не може да се правят кой знае колко неща като си бременна в 9тия месец - не можех да пътувам надалеч, да се занимавам с любмиите ми спортове и т.н.).
Сега термина ми е 31ви март и спирам работа на 10ти март. Но сега и малко повече се изморявам, защото имам и Анна за гледане. Въпреки, че от друга страна може би защото е зима, не са ми отичали краката, и доста по-малко мисля за бременността отколкото преди. А и сега живеем близо до работата ми, така че пътя ми е много малко, а и офиса е по-близо до болницата отколото дома ни и ако се наложи спешно да отида там, мога и пеша да стигна за 10на минути. Wink

# 17
  • Мнения: 421
Аз работих до 30-тата седмица. Сега съм в платен годишен отпуск, после ще ми дадат 10 дни болничен и накрая 45 дни до термина. Радвам се че спрях да ходя на работа, защото и без това много забравям и трудно се концентрирам в момента, пък и разни болежки и неудобства ме спохождат...Сега имам повече време за разходки, пък и мога да си полягвам когато ми се иска...
Много здраве и леко бременеене Grinning

# 18
  • Мнения: 114
здравейте,
аз работих до последно, въпреки че повръщах ежедневно и понякога не ми беше комфортно, но да си стоя сама в къщи беше истински ужас за мен. Освен това колегите ми така ме обгрижваха, че беше страхотен купон. Истината беше,че се чувствах добре сред хора и до последно не се спрях, дори ходихме на море, когато излязох болнични около 45 дни преди раждането и беше най-веселото лято, което съм имала. Така че ти пожелавам безпроблемна бременност със страхотни спомени. Успех

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 127
миналата бременност излязох в болнични както се полага - 45 дни преди термина. но тогава много се мотаех по улиците с приятелки и добре си прекарах. но после като гледах детето ме хванаха нервите, защото ми липсваха социалните контакти. а и в един момент ти писва от разговори, свързани само с децата и бебетата. затова смятам този път да си ходя на работа по до късно. тук поне колегите са много мили и темите за разговор са доста различни. така или иначе после трябва да си бъдеш вкъщи. всъщност всичко много зависи от нагласата и от това как се чувстваш. важното е да ти е приятно и да си спокойна, защото това наистина се отразява на бебо, а после и на неговото развитие след раждането. ако сега си спокойна и не се стресираш, после и бебето ще бъде спокойно и няма да те тормози. успех и леко бременеене!

# 20
  • София
  • Мнения: 2 686
Ние станахме много бременни в нашия офис - цели пет броя, пък сме само 30 човека. Едната бъдеща мама вече е в майчинството 45 дни преди термина, другата май ще кара цяла бременност в болнични.

Както и да е, покрай тази тема и аз почнах да се чудя докога ще държа фронта, но все се опасявам, че в къщи ще ми е скучно и ще ми писне много бързо.
Но може до началото на април или най-много края живот и здраве, ако всичко е наред мисля да си идвам на работа.

Както и да се възползвам от някой и друг болничен чат пат, защото всеки ден към 2-3 почва да ме боли главата и е адски неприятно.
Ако някоя е имала подобни неприятни усещания, какво и е помагало?

# 21
  • Мнения: 3 367
здр,
аз работих по 10 часа на ден до 6ч.преди 1та контракция..имах много лека бременност,пьтувах по 20км до работа/1 посока
леко бременеене,
а.

# 22
  • Мнения: 3 932
Az rabotih do posledno, t.e. do zadaljitelnite 45 dni predi ragdaneto. taka naj-tegkite posledni meseci na bremenostta mi minaha neusetno. Sled tova v kusti mi be6e dosta sku4no i tova me iznervja6e poslednite 45 dena dopalnitelno.
Iva

# 23
  • Мнения: 366
Все още работя и няма никакви изгледи да спра, но ситуацията ми е различна - работя вкъщи. Проблемът е, че по някое време ще се наложи да родя и кой ще ми върши работата, докато съм в родилното идея си нямам. Иначе поотърсих доста от ангажиментите и сега около 3-4 часа на ден са ми напълно достатъчни за служебните задържения, така че искрено се надявам да успея да ги съчетая с майчинството... Simple Smile

# 24
може да не повярвате, но работих булвално до последния ден. Според мен много зависи от естеството на работата и от това дали я приемаш или вършиш с удоволствие или за теб тя е необходимо зло. Почти не съм се чувствала уморена и мисля, че всичкото движение във връзка с работата ми се отрази добре.

# 25
  • София
  • Мнения: 3 978
Цитат на: Tanya
Мили мами,
много ми е интересно да ви попитам работите ли по принцип и по време на бременността?
Ако не работите, кога и защо предпочетохте така?
Ако работите, до кога мислите да продължавате?


Ами работя, по 9-10 часа на ден...Само до 12-та седмица си налагах в 5 часа следобяд да си тръгвам...
А иначе ще си работя до края и след това пак....Не мога да си представя да спра...Е верно ще работя по 4 часа в началото, пък после ще видим...

# 26
  • Мнения: 177
В момента още работя и смятам да си работя докато не започнат контракциите.   Simple Smile
По 14 часа средно на ден съм пред компютър.

# 27
  • София
  • Мнения: 3 978
Цитат на: liddia
В момента още работя и смятам да си работя докато не започнат контракциите.   Simple Smile
По 14 часа средно на ден съм пред компютър.


Значи не съм сама в клуба....

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 822
Аз излязох в болничен от втория месец. Карам сравнително лека бременност/даже почвам да се чудя бременна ли съм или само дебелея Simple Smile / Обаче в нашия офис 1-во е голямо напрежение; 2-ро по цала зима си предаваме вирусчета. Всеки седи и се натиска да работи, а не ходи да се лекува. Аз пък както бях свикнала с тези противогрипни ваксини.... Сега не мога да сложа и много ме е страх да не се прецакам нещо. След сватбата /от толкоз целувки и лигавене/ хванах нещо и бях цял ден с 37,4 темп. Ама се оправих и слава богу няма последствия.
Сега седя и се чудя дали да не се върна на работа ама като им звънна и им чуя болните гласчета....Не мога да се реша

# 29
  • Мнения: 4 358
Работих до 45 дни преди трмина, но бях на 6-часов работен ден и не ми беше проблем да издържа.

# 30
  • Мнения: 773
мисля че ако бременоста  и работата е лека както е при мен няма нищо лошо в това да се работи. бях останала без работа и даже доста усилено си търсих докато си намеря подходяща. а пък и не сме от най богатите и не ми се струва много приятна мисалта да взимам на месец под 100 лева майчинство като може 150. не ча са много. ще стигнат за още един пакет памперси. newsm44   а пък и да го оставя на 1 год. за да работя пак не ми се струва добре. така че ще гледам да работя докато мога за да помогна и аз на таткото с нещо. че милия ще му дойде доста нанагорно.

# 31
  • Мнения: 432
Аз ще бачкам докато мога - даже ако трябва и в офиса ще раждам.  Mr. Green . Сама се издържам и тез смешни майчински доникаде няма да ни стигнат, пък и работата не е чак толкова уморителна - вкъщи сигурно бих умряла от скука и от притеснения за бъдещото раждане или дали всичко е ок с бебо .  
Днес даже ме зарадваха с повишение на заплатата и с новината че ще ми подновят договора #Milti и си умирам от кеф. Дано да са на тоз акъл и след като ги уведомя, че съм бременна. Mr. Green

# 32
  • Мнения: 1 541
И на мен не ми е тежка работата - през ден работя и то на компютър, излизам от време на време само до НОИ или до някое данъчно, ама то си е направо кеф, като си седял цял ден. Тъй 4е мисля да съм си така до края.  #Milti

# 33
  • Мнения: 38
ами до последно (до края на март или началото на април) ако издържа естествено. даже се шегувам, че ще раждам в офиса. тук се чувствам страшно добре и почти не усещам бремеността. е в последния месец стана някак неизбежно, защото ми порасна и корема. но трябва да уточня че карам много лека бременост за сега, никой не ми вярва, че съм в седмия месец. работата ми е средно натоварена и много интересна, а и хората, с които работя са много разбрани. само че това е строго индивидуално.

# 34
  • Мнения: 211
И аз продължавам да бачкам, но след 5-6 часа пред РС-то започва да ме боли корема и се изнервям, че не мога да се разходя.
Харесвам си работата и цялото това натоварване! Grinning
Направо незнам как ще се откажа! Grinning
Смятам да работя докато ми доставя удоволствие и коремчето ми позволява  Stuck Out Tongue !

# 35
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
С първата бременност не съм работила и един ден. Но имах проблеми и трябваше да лежа повечко.
С втората бременност, макар и с едно наум заради първата проблемна, работих почти до края. Излязох 20 дни в болничен преди полагащия ми се 45 дни преди раждането.

# 36
  • Мнения: 3 356
Работотата ми е доста тежка, по 9 часа съм на крак,работя с голям колектив,много началници и много клиенти-а угодия няма на никой.Но като си помисля,че алтернативата е да съм в болнични и да взимам 120-130 лв...Изобщо не ми харесва...

# 37
  • Мнения: 3 926
Аз пък не работя вече от 6 месеца - откато се омъжих. За сметка на това мъжът ми като разбра, че ще става татко започна и втора работа, та сега и аз съм в процес на търсене, че много ми е жал за него. Ако си намеря смятам да работя докато се чувствам добре. Ама то кой ти взима бременна жена на работа? Досега от две места са ми отказали, а второто беше и чрез познати... Абе, каквото сабя покаже Simple Smile

# 38
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
аз съм за работата ако нямаш сериозни причини!
на работасе натоварваш физически и психически, но не толкова колкото ако си седиш в къщи и непрекъснато си мислиш за това как се чувстваш, как трябва да се чувстваш, колко ти е лошо, защо ти е лошо.... всички онези мисли, които може да те побъркат...
пък и не мисля, че това, че си бременна е причина да се глезиш и превземаш - точно обратното - за мен това е най-последния момент, в който жената трябва да си събере акъла, да се стегне и да бъде силна - защото от тук насетне тя е отговорна не само за себе си, но и за още едно невинно създание, което тя ще доведе на този свят!!! работата и трудностите покрай нея е най-малкия проблем и само началото в списъка с изпитания, които предстоят на всяка майка.
мисля, че всеки съпруг би оценил факта, че жена му не лежи и не чака той да прави чудеса, а редом с него се бори за изкарването на прехраната. Не мисля, че бъдещия татко е с нещо по-лош от майката, та трябва да поеме сам бремето по изхранването на семейството. Бебето е общо решение и обща отговорност!
Но ако жената има проблеми - тогава наистина е по-добре да не работи, както и ако работата застрашава бременноста!!!
Но също така вярвам, че това е личен и семеен избор - никой няма право да те съди - живота си е твой, избора също, както и последиците от него!

ЛЕКО БРЕМЕНЕЕНЕ НА ВСИЧКИ - КАКТО ПОЧИВАЩИ, ТАКА И РАБОТЕЩИ БЪДЕЩИ МАЙКИ! БЪДЕТЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ И ЛЕКО РАЖДАНЕ!
И ЛЕКА РАБОТА И УСПЕХ НА ВСИЧКИ СМЕЛИ РАБОТЕЩИ БЪЛГАРСКИ ЖЕНИ - КАКТО БРЕМЕННИ ТАКА И МАЙКИ, ЗАЩОТО ТОВА ПРИ НАШИТЕ УСЛОВИЯ ЗА РАБОТА СИ Е ГЕРОЙСТВО!

# 39
  • София
  • Мнения: 750
Още работя.........
Но от една седмица почна да ми става вече тежко. Знам, че ако си остана в къщи ще подивея и ще се изпокарам с всичко живо, но пък  доста ми е трудно това ранно ставане, тичане до градината, до офиса и после пак същото в обратна посока....... А и домашната работа занемарих, просто нямам сили. Иска ми се една седмица почивка, НО ......... нямам си заместничка още в офиса и няма на кой да си предам работата - и май средата на февруари няма да ме огрее да изляза болнични..........

# 40
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 396
Zdraveite,

Az syshto smqtam da rabotq dokato moga (vse pak rabotata mi v po-golqmata si chast se izrazqva v sedene na stola pred PC-to)..termina mi e kraq na July i smqtam ako vsichko e nared da rabotq do nachaloto na July, sled tova da si vzema otpuskata i chak togava da izlizam po maichinstvo. Finansoviq vypros hich ne e za podcenqvane, jiveem na kvartira..myjyt mi raboti na dve mesta i za sega se spravqme..no kato se poqvi malkoto bebe i az s moito maichinstvo ot 100 lv neznam do kyde shte q dokarame..No az sym optimist i vqrvama che vsichko shte byde nared!
Pyk i kakto se izkazaha mneniq tuk, ako ne si s problemna bremennost i rabotata ti ne e natovarena..po-dobre e ako prodyljish da rabotish.Simple Smile..i vse pak izboryt si e tvoi:)

# 41
  • Мнения: 4 068
Цитат на: Style
Все още работя и няма никакви изгледи да спра, но ситуацията ми е различна - работя вкъщи. Проблемът е, че по някое време ще се наложи да родя и кой ще ми върши работата, докато съм в родилното идея си нямам. Иначе поотърсих доста от ангажиментите и сега около 3-4 часа на ден са ми напълно достатъчни за служебните задържения, така че искрено се надявам да успея да ги съчетая с майчинството... Simple Smile


Живот и здраве, и аз мисля да работя в офиса до тези 45 дни преди раждането, а след това да работя вкъщи. Мисля да работя вкъщи и след раждането на бебчо, понеже ще ми трябват не повече от 5-6 часа макс. дневно. Мисля да си наема бавачка, която да ми помага за няколко часа, ако не мога да се справям сама. Иначе алтернативата за тези 130 лв. месечно ми се струва направо ужасяваща...

# 42
  • Мнения: 1 391
аз работих до 4ти месец вкл., но не защото аз така исках, а защото шефовете ми... така решиха... и така... но пък за сметка на това изкарах много спокойна бременност отдадена изцяло на очакваното дете  Tada

# 43
  • Мнения: 2 489
Аз пък се чувствам прекрасно вкъщи. Не работя от както знам, че съм бременна. Ставам към 10-11 часа, пия кафе, сядам пред компютъра. После гледам телевизия или си взимам някой филм, подремвам следобяд, ако поискам.
Излизам да се разходя до пазара, който е наблизо и си купувам плодове.
Нямам никакъв стрес и се глезя абсолютно максимално.

# 44
  • Мнения: 717
Работих си до последно - 1 месец преди термина спрях и останах вкъщи, защото вече беше прекалено. Имах безпроблема бременност и не ми тежеше.

# 45
Az rabotih do poslednia den predi da vliaza v bolnica -da chukna na durvo-karah mnogo leka bremennost i ne mi beshe problem. Chestno kazano mi se iskashe da spra poslednia mesec no niamah izbor-niamashe koi da mi svurshi rabotata Sad
Mislia che ako spresh po rano rabota shte izludeesh v kushti..

Общи условия

Активация на акаунт