Утрогестан по време на цикъл

  • 238
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 174
Здравейте, приемам утрогестан втори месец за  продържане на редовен цикъл и фоликулярна киста. Появи се обаче проблем. Всичко беше наред схемата от 15 до 25 ден вечер по две таблетки. Първият път всичко беше наред МЦ ми беше на 06.02. Вторият курс го започвах преди седмица имам още 2-3 дни прием, но днес отново ми дойде МЦ. Да продължа ли приема на лекарство след като вече съм в цикъл? Това беше много изненадващо в неделя вечер и не мога да взема решение.

# 1
  • София
  • Мнения: 3 880
Прогестерон се спира при идването на цикъл. След това пак можеш да си го продължиш по схемата.

# 2
  • Мнения: 6
Здравейте преди 2 години започнахме опити с моя мъж за бебе. Преди това всичко беше наред цикъла ми беше много точен знаех деня даже и часа в който ще ми дойде, започнахме опитите и цикъла ми спря имало е моменти в които съм го чакала с по 2-ва месеца и неми е идвало, тогава реших да отида на преглед останови се тънка лигавица и поликистоза даже имах и киста на десния яйчник с големина 4мм изписаха ми дуфастон за 5 дни и след това ми дойде но беше толкова оскъдно даже немога да каже че беше цикъл кафеникаво зацапване и така сменихме дуфастона с Утрогестан и вече 2 години го приемам по схема от 16-ти ден 10 дни сутрин и вечер по 1
Та искам да ви попитам нормално ли е толкова време да приемам Утрогестан ако го спра без да попитам лекаря си дали цикъла ми ще дойде нормално без предизвикване?

Общи условия

Активация на акаунт