Медицински комплекс „Д-р Щерев” - тема 9

  • 45 425
  • 765
  •   1
Отговори
# 570
  • София
  • Мнения: 11 754
Ох трия пиша, да се смея или да плача 😂.

# 571
  • София
  • Мнения: 2 014
Хайде да се смеем 🤗. То важното е някоя жена да не си изпусне влака.

# 572
  • Мнения: 1 374
Нещо доста се отклонихте от темата. Не се яжте. При всеки различно се случват нещата. Приемете го.

# 573
  • София
  • Мнения: 1 717
Нали идеята е тук да похвалим лекар от когото сме доволни, на базата на личен опит. Или да се оплачем. Някои да видят по-далече от носа си. То предразсъдъците, вкоренени в даден индивид не можеш да ги оправиш. Не е и нужно. Някои имат “спосособността” и в 100 позитивни неща, да съзрат едното негативно. Аз съм доволна, че нямам в обкръжението си такива хора. А иначе светът е голям и има място за всеки 😎

# 574
  • София
  • Мнения: 2 014
От първия успешен опит, на 40+, с една тръба и инсеминация с яйцеклетки в точния яйчник - случайност а не добър лекар! Flowers Four Leaf CloverРазликата е голяма! Всички сега като се засилят за часове при Андреева и нямат вашия случаен късмет, ще се окаже че ги подвеждате. Необходими са обективни мнения а не късметлийски. Grinning

# 575
  • София
  • Мнения: 1 717
От инсеминация или от 5-тото ин витро, важното е да има успеваемост и да се раждат деца. Всяка бременност е късмет и Божие чудо. Всяка жена заслужава да изпита това! Желая успех и късмет на всички жени, тръгнали по този път и уверението, че с вяра и правилният лекар, се успява!

# 576
  • Мнения: 413
Kene, стига де. Факт е, че се е получило. Браво. И се е получило про този лекар. Честито. Аз пък се радвам, че сте опитали, а не са ви насочили директно към ин витро. Честито

# 577
  • София
  • Мнения: 1 717
Kaia, успех и на теб ако си тръгнала по тоя път!
При Андреева ми се получи, както при Шефкетова от Токуда НЕ ми се получи два пъти по ред, защото тя и овулацията ми не можа да уцели даже.
Иначе си имах 26 дневен точен цикъл, почти винаги овулация, кога отляво, кога отдясно. Разликата със стимулацията за мен беше, че вместо една, развих 2 Я в този цикъл. Следяхме и ниво на естрадиол и LH. Имам висок АМХ за моята възраст. Общо взето имах технически проблеми за преодоляване и нужда от малко подготовка с режим на хранене и др.
Важно е да се намери индивидуалният подход за всяка пациентка и да се мине от по-щадящ метод на по-труден. За някои жени и само следене с фоликулометрия помага. Но вяра, смирение и търпение.

# 578
  • Мнения: 413
Аз направих 4 инсеминации ма твоите години и грам не съжалявам, че са неуспешни. Зашото съвсем не ми се получиха нещата с първо ин витро, а едва с четвъртото по фонд. А уж здрава без никакви проблеми. Да не говорим, че по последните изследвания се казва, че жените над 40 забременяват с по- голям шанс естествено, отколкото ин витро понеже се дебне късметлийската рядко качествена яйцеклетка, която в моя случай се оказа веднъж на ен пъти опити. Та това е моето скромно мнение за инсеминациите. А и по фонда например се изискват 4, така че едва ли някой ше се юрне да прави повече инсета, както се тревожи Кене. Пожелавам успех на всички и Дай Боже да гушкаме здрави бебенца.

# 579
  • София
  • Мнения: 1 717
Важното е, че накрая ти се е получило! ❤ То е Божа работа през какво ни е писало да преминем. Качеството на Я се определя от яйчниковия резерв и също има как да се подобри. Има програми за пренатално хранене. Трябва да се спре стреса. Да, нужна е и доза късмет, също и визуализация и вяра! Има и купища препятствия до края на бременността. Но аз вярвам, че всичко ще е наред и мисля в тая посока. В началото на бременността изкарах лек ковид и хрема, която не спря 3 седмици. Нямах пълно спокойствие, докато не чух сърчицето за пръв път. Сигурна съм в едно - че накрая всичко ще си заслужава и всяка трудност ще е зад гърба ни като гушнем бебенцата! Нека Господ даде на всяка жена здраво бебенце ❤🍀

# 580
  • София
  • Мнения: 2 051
Здравейте, разбрах, че и в Щерев правят трансфонтанелна ехография и исках да попитам дали някой е правил там на бебето, препоръки за лекар, доволни ли сте?

# 581
  • Мнения: 12
Здравейте! Скоро ми предстои първо раждане, още не съм избрала конкретна болница, но се замислям за Щерев, понеже държат на естественото раждане. Проблемът е че сега съм в 31 седмица и бебенцето все още не се е обърнало с главичката надолу. При кой лекар ще ми препоръчате да си запиша преглед и евентуално след това раждане при него?

# 582
  • София
  • Мнения: 11 754
др Коновалова, Милчева,Певтичиев или Арабаджи, тези са които бих ти препоръчала. Не бих препоръчала др Манчев със сигурност

Последна редакция: пн, 03 юли 2023, 11:52 от Мацето

# 583
  • София
  • Мнения: 22 935
Аз не бих ти препоръчала болницата като цяло, ако това е единствената причина да се насочиш натам.

# 584
  • София
  • Мнения: 234
Аз не бих ти препоръчала болницата като цяло, ако това е единствената причина да се насочиш натам.

Може ли повече информация защо не я препоръчвате?

Аз също се опитвам да избера болница за естествено раждане като колебанията ми са между "Надежда", "Щерев" и "Майчин дом".
В "Надежда" преди година, обаче имах много лош опит с грешни резултати в клиничната им лаборатория, и като цяло от поведението на лекаря, при който ходих тогава на прегледи та ми остана едно наум.
За "Щерев" съм чувала както добри отзиви, така и крайно негативни, основно че се вълнуват само от рейтинга си и че неонатологията им не е добра.
В "Майчин дом" пък раждали познати жени се оплакваха от грубо отношение на неонатолозите, че превантивно давали антибиотик на всички новородени и, че по време на раждането бързат да сложат окситоцин или всякакви други методи за ускоряване на процеса.
Не знам кое е истина, вярвам че всичко е до случай и късмет на какви хора ще попаднеш, но просто още не мога да се ориентирам към конкретна болница, за да продължа наблюдението си там като напредна.

Общи условия

Активация на акаунт