Паническо разстройство 53

  • 31 355
  • 792
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 2 846
Благодаря за информацията! Точно заради тревожност и депресия ще търся психиатър за консултация. Понеже където живея се чака много дълго за такъв преглед, идеята ми беше да отида при него с готови другите изследвания. Иначе стремежа за контрол като симптом наистина го имам.

# 706
  • София
  • Мнения: 708
" Но ще износиш сърцето по бързо."

Георги това звучи много плащещо. Как точно  точно  се износва , опасно ли  е ?  И още един  въпрос , може да изглежда малко глупав. Колко  е висок този износващ пулс ?

# 707
  • Мнения: 2 757
" Но ще износиш сърцето по бързо."

Георги това звучи много плащещо. Как точно  точно  се износва , опасно ли  е ?  И още един  въпрос , може да изглежда малко глупав. Колко  е висок този износващ пулс ?
Нека по-отдалеч започна. Сърцето е съвършен мускул и може само по себе си да бие над 300 години! Обаче факторите, които са покрай него намалят капацитета. Износване се получава , когато е затруднено и постоянно натоварено. За сравнение ще дам - ако караш една кола на 4500 оборота, след 10 000 км ще е за основен ремонт. Та и със сърцето е така. Смята се по формула пределния капацитет на износване. 220-годините. Получения резултат смятате 70% от него. Този пулс в покой износва сърцето. Примерно за един 20 годишен това са 140 удара СРЕДНО в покой. Гледа се средна 24 часова норма. Спокойно, аз го казах като пример, почти на практика е невъзможно. Преди това се уголемява и настъпват други процеси. Теди Рузвелт е живял с пулс 240 и кръвно 220/160 над 6 месеца. И на края е умрял от бъбреци впрочем.

# 708
  • Мнения: X
Хм... Хм... Страх ме е да не панирам много групата, но вечер ми е най-силната тревожност... Изведнъж ми се обезчувстяват доста части от тялото, казвам си "край това беше!" получава се едно доста голямо объркване сякаш мислено, когато изчакам няколко часа и положението не се е подобрило.
Тъпата работа е, че всичко започна март месец 2020 когато в България се появи ковида... И от тогава до сега вечер мозъкът ми прави същата сценка "край! Това беше!" 🙄🙄🙄🙄 понякога ми се случва 2 вечери подред да заспя навреме и тогава си мисля "бреее... Преодолях го най-сетне, това каквото и да е" и следващата се оказва супер зле и безсънна. Събират ми се 4 дни в месец нормални и вече ми писна. Сега почна да се разраства това оплакване и понякога при по-интензивен умствен труд пак изпадам в това състояние 🙄🙄🙄 сега освен че не мога да спя, трудно успявам и да чета. Това нещо изчезва ли от само себе си?
И какво е?

# 709
  • Мнения: 2 757
Хм... Хм... Страх ме е да не панирам много групата, но вечер ми е най-силната тревожност... Изведнъж ми се обезчувстяват доста части от тялото, казвам си "край това беше!" получава се едно доста голямо объркване сякаш мислено, когато изчакам няколко часа и положението не се е подобрило.
Тъпата работа е, че всичко започна март месец 2020 когато в България се появи ковида... И от тогава до сега вечер мозъкът ми прави същата сценка "край! Това беше!" 🙄🙄🙄🙄 понякога ми се случва 2 вечери подред да заспя навреме и тогава си мисля "бреее... Преодолях го най-сетне, това каквото и да е" и следващата се оказва супер зле и безсънна. Събират ми се 4 дни в месец нормални и вече ми писна. Сега почна да се разраства това оплакване и понякога при по-интензивен умствен труд пак изпадам в това състояние 🙄🙄🙄 сега освен че не мога да спя, трудно успявам и да чета. Това нещо изчезва ли от само себе си?
И какво е?
Не изчезва само. Когнитивните нарушения са типични за ГТР. Очевидно се задълбочават нещата.

# 710
  • Мнения: X
Трябва да си прав, че е ГТР.

А някой друг случвало ли му се е следното:
- на няколко пъти отивам аз да се видя с приятел/ка и след като сме говорили 2 или повече часа, чувството на напрежение и страх изчезва 🤔🤔🙄🙄

# 711
  • Мнения: 2 846
Ина, да, това ми е помагало много, но когато съм депресирана, не мога и не искам да отделя време и енергия, а също и концентрацията ми в разговор изисква усилие. Иначе тревожността ми е висока откак се помня, но без депресия съм общителна и весела, тогава срещите и разговорите са желани и разтоварващи. Също след първия силен и продължителен пристъп на паническа атака, когато не знаех какво става и ме беше срам буквално, приятел, който е бил на военни мисии, ми говори много и изпитах огромно облекчение.
Имам въпрос, който може би не е за тази тема. Ако някой е имал натраплива мисъл, какво е помогнало срещу това?

# 712
  • Мнения: 1 901
Здравейте,  да попитам някой пил ли Предуктал, за да изкаже мнение

# 713
  • Мнения: 151
Искам да благодаря на Георги, дето ме шашна, че може да имам реален проблем с прешлените. Днес се снимах и се оказа, че нямам. Което иначе нямаше да предприема. Та, благодаря. Значи се одървям от тревожността. 😂

# 714
  • Мнения: 5 592
Мама хл, аз съм с натрапливи мисли, и не само,лекарства доста ми помогнаха.

Ина, д-р Райчева е много мила и внимателна, вчера я посетихме с баща ми.

# 715
  • Мнения: 2 846
Благодаря! Ще добавя и това при консултацията. Дано не се размножи това нещо. Доскоро мислех, че е някаква агресивна фантазия от нерешен проблем в миналото, но се осъзнах, че е натраплива мисъл и само губи време без друга функция.

# 716
  • Мнения: 5 592
На мен ми помага да се разсея, когато това се случи, защото да, въпреки лекарства понякога пак се появяват, но много по-рядко. Ако не успея с разсейването умишлено си повтарям нещо, стихотворения, мантра, молитва, песен, каквото реша.

Последна редакция: вт, 17 май 2022, 20:26 от NOVA NADEJDA

# 717
  • Мнения: 7
Здравейте, отново съм аз, бях писала по-рано, но явно не е в подходящата група :/ все пак ще пробвам още веднъж ако някой не го видял ... Извинявам се , за което ,но имам силно изразена тревожност и преди около 2 год пиех сероксат , от който се чувствах много добре, спрях го под схема , но паниката ми се върна отново и сега вземам золофт по 1тб и половина от няколко месеца вече, но няма голям ефект, тревожността ми си остава все така силна :/ притесненията ми сега са ако забремения дали това лек крие риск за бебето ... Лек ми казва, че не , но ще съм изключително благодарна ако някоя майка е приемала АД по врвме на бременност какви са отзивите от нея ? Благодаря ви сърдечно Sad

# 718
  • Мнения: 2 757
Здравейте, отново съм аз, бях писала по-рано, но явно не е в подходящата група :/ все пак ще пробвам още веднъж ако някой не го видял ... Извинявам се , за което ,но имам силно изразена тревожност и преди около 2 год пиех сероксат , от който се чувствах много добре, спрях го под схема , но паниката ми се върна отново и сега вземам золофт по 1тб и половина от няколко месеца вече, но няма голям ефект, тревожността ми си остава все така силна :/ притесненията ми сега са ако забремения дали това лек крие риск за бебето ... Лек ми казва, че не , но ще съм изключително благодарна ако някоя майка е приемала АД по врвме на бременност какви са отзивите от нея ? Благодаря ви сърдечно Sad
В САЩ е много често, това е позната територия. Няма увреждане на плода, не пречи на износването. Само съсирването може да е трудно, но това се следи.

Димана Йорданова,
Аз не съм искал да Ви шашкам, а просто дадох съвет! Принципно това са бързи и безболезнени изследвания и е хубаво да се изключат такива проблеми.

# 719
  • Мнения: X
Спокойно, в правилната група си е било. Но явно само Георги е знаел как да отговори. 😐
И аз имам понякога натрапчиви мисли. Главно покрай стресиращи периоди. Мисля, че наистина пренастройване на фокуса с повтаряне на нещо друго би помогнало, въпреки че някои това вече го смятат за компулсия... Но по дяволите някои неща са били толкова неприятни, че успех ако те могат да не се опитват с разсейване. Също си правех кратки и чести  почивки, когато усетя че зачестяват. Защото си бях установила, че се появяват при преумора.

Последна редакция: вт, 17 май 2022, 21:51 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт