Конюктивит

  • 2 252
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 797
Очичките на сина ми много сълзят и са зачервени, педиатърката ни каза, че е конюктивит и изписа капки за очи Tobrex . Притеснява ме това, че на капките пише, че стават за деца над 3 години, а синът ми е на 11 месеца, тъй като съдържат борна киселена.  Освен това същите капки трябва да капя и в нослето, понеже е запушено, а секретите слизат в гърлото, оттам и кашлица и съответно сироп за нея.  Някой ползвал ли е такива капки, могат ли да му увредят очите? Чудя се дали да не потърся все пак очен лекар или да изчакам да видя дали ще мине.  А и самото капане на капки е почти невъзможно, той се върти непрестанно и затваря очи, така че всъщност ги капя върху миглите, но се надявам все нещо да достига до очите..

# 1
  • Мнения: 1 655
Капките за които питаш не съм ги ползвала. При конюнктивит съм капала Офталмо-септонекс в очето и в нослето също.

# 2
Цитат на: Маги
Очичките на сина ми много сълзят и са зачервени, педиатърката ни каза, че е конюктивит и изписа капки за очи Tobrex . Притеснява ме това, че на капките пише, че стават за деца над 3 години, а синът ми е на 11 месеца, тъй като съдържат борна киселена.  Освен това същите капки трябва да капя и в нослето, понеже е запушено, а секретите слизат в гърлото, оттам и кашлица и съответно сироп за нея.  Някой ползвал ли е такива капки, могат ли да му увредят очите? Чудя се дали да не потърся все пак очен лекар или да изчакам да видя дали ще мине.  А и самото капане на капки е почти невъзможно, той се върти непрестанно и затваря очи, така че всъщност ги капя върху миглите, но се надявам все нещо да достига до очите..
   Не се притеснявай,когато се налага се изписват и за кърмачета!На моето дете,когато беше на 2 месеца,ги изписа очен лекар и нямаше проблеми. Но е хубаво да се постараеш да му ги капеш вътре в очите за да има ефект.А за да не остане без действие през нощта, е хубаво преди лягяне да му слагаш от същото мехлемче - неговото действие е по-продължително /докато спи/.

# 3
  • Мнения: 2 596
Tobrex-a са българските, по-добрия вариант са Tobradex-a. Те са по-пречистени. Ние ги ползвахме още във 3-тия месец, защото много му сълзеше едното око. Но при нас това беше грешка, защото си беше чисто и просто запушен слъзен канал, който се отпуши от самосебе си.

# 4
Цитат на: Bisi
Tobrex-a са българските, по-добрия вариант са Tobradex-a. Те са по-пречистени. Ние ги ползвахме още във 3-тия месец, защото много му сълзеше едното око. Но при нас това беше грешка, защото си беше чисто и просто запушен слъзен канал, който се отпуши от самосебе си.

Абсолютно същото беше и при нас! Затова те съветвам да му вземат секрет за изследване. Успех!

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: Bisi
Tobrex-a са българските, по-добрия вариант са Tobradex-a. Те са по-пречистени...


Ще ме извиняваш, но в никакъв случай Тобрекс-а не са БГ. Те са Белгииски.
Маги - капи, няма страшно. Ползвала съм и Тобрекс и Тобрадекс и съм доволна.
Синчето беше на 15м. когато му лекувах конюнктивита с Тобрекс. Мина му бързо. С Офталмо-септонекса само се мъчехме-ефект нямаше.  Imp

Общи условия

Активация на акаунт