По-интересни и нестандартни подаръци за гостите за сватба

  • 10 308
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте, търся си малко по-различни, разчупени и нестандартни порадъци като изключим медчетата, които са доста масов подарък в последните години, както и изтърканите вече керамични фигурки от типа подкови, слончета, лебчета и др. Става въпрос за бройка около 130-150 бр.

# 1
  • Мнения: X
Според мен трябва да е нещо, символично свързано с вас, щом не искате да е масово.
Бях на една сватба, на която булката  е бразилка, а младоженеца българин. Подаръците бяха типични бразилски кексчета, опаковани символично с връзка и медальонче на светеца, на когото е кръстен младоженеца. Беше интересно, много символично и за двамата.
Моя приятелка подари на всички гости на сватбата си от тези щипки за чай, като беше подбрала някакъв специален чай.

Според мен е много различно за всяка двойка, нещо свързано с вас и специално за самите вас ще е най-оригинално.

# 2
  • Мнения: 4 008
Малки живи суккулентчета или кактусчета в саксийка с панделка. Подариха ми такива на една сватба, много им се кефим.

# 3
  • Мнения: 1 288
От по-нестандартните подаръчета които съм получавала се сещам за рисувани сладки и малки handmade сапунчета.

# 4
  • Мнения: 2 352
Нашите подаръчета бяха ароматни свещи. Към тях бях прикрепила и табелки с името.
Други интересни подаръчета, които съм получавала, бяха малка бутилка вино(200мл), но цялата сватба беше с елементи на тема вино.
На една от сватбите бяха наели фотограф, който да извади снимки в рамките на няколко часа. Направиха си снимки с всеки гост и това беше подаръка.
На други сватби, на които съм ходила са били стандартните фигурки

# 5
  • SF
  • Мнения: 21 167
Каква е темата на сватбата? Дай тема и ще измислим нещо.
Иначе, без тема, може малки кутийки за бижута. Имам такава от много скъпарска сватба отпреди 20 години и още си я пазя и ползвам за пръстенчета. Може да са стъклени, порцеланови, дървени. Вътре може да сложите по едно бонбонче.
Може "книжка" с ваши снимки. Книжката се принтира във всяко фото. На А4 се събират 3 книжки - започвате със снимки на двамата като деца, след това като по-големи, после като гаджета и накрая съвсем актуални. Може да са по-арт. "Книжката" е от по-твърд лист, може да е цветен,  сгъва се като хармоника, връзвате я с панделка в подходящ цвят. Може да има много кратки текстчета, каквото прецените: За спомен от нашата сватба, Жоро&Ани, 25 април 2022..., или нещо много по-интересно. Може думички от вашата песен.
https://bgsnimki.net/kutijki-za-bijuta-s-vasha-snimka.39.cat.htm
https://suveniri-ivana.com/product/1512/metalna-kutiyka-za-bizhu … 6-0-h-6-0-sm.html

Примерите горе може би идват малко скъпички, но от Али експрес предполагам, че може да се намерят подобни кутийки и на други цени.

Ако се хванете приятелки, можете и сами да си ги изработите. Може да се завържат със сребърни или златни тънки панделки - продават се на ролки, а може и еко панделки, дантелени ширитчета...
Ако ти хареса този вариант, кажи и ще го доразвием.

Последна редакция: вт, 08 мар 2022, 16:35 от Esmee

# 6
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 277
-шишенце

-бурканче с подправки

-пръчици канела

-сладки

-бонбони
Неща,които се използват,а не са прахосъбирачки.

Последна редакция: вт, 08 мар 2022, 12:31 от Veronikaaa

# 7
  • Мнения: 6 992
Аз не държах да затрупвам хората с някакви вещи, които да се чудят къде да слагат после. Подаръците бяха две в едно - подарък и табелка - сладки с украса и името на госта  Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 11 987
Нашите подаръци за гостите бяха направени от мен - бурканчета с мармалад от люти чушки.
Но за 130-150 броя правенето на мармалада е непосилна работа.

# 9
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 277
Мармалад от люти чушки има в Лидъл-малки бурканчета.

# 10
  • Мнения: 302
Живот и здраве, за кръщенето на децата ми ще си правя сама подаръчетата. Поръчала съм кръстчета от минерали, панделка и кутиики и ще си ги направя иначе идеята си я взех от интернет



Можеш и ти нещо да се подсетиш в нета, например ми идва на ума ако всички гости горе-долу им знаеш датите на раждане по едно камъче за тяхната зодия... В една малка кутиика

# 11
  • Мнения: 513
На една зимна сватба получихме подарък разсад за дъб (малко дръвче). С пожелание всеки да засее своето дръвче през пролетта. Беше много готино.
Магнитче с датата на сватбата и снимка на младоженците.
Чашка за кафе.
Това са нещата, които съм получавала и запомнила...

# 12
  • SF
  • Мнения: 21 167
Чашка за кафе е много приятен подарък! Истински спомен.

# 13
  • София
  • Мнения: 3 403
Ние ще подарим лъжички за чай/кафе. Който за което иска да си я ползва, но да не е нещо, което да събира прах. За гравиране евентуално бихме сложили дата + локация, но ще са с панделка вързани към картичка с няколко думи за благодарственост, че присъстват на нашия ден. Мислихме и идеи за френски макарони/меденки/пакетчета със зърна кафе или насипен чай/свещи/сапунчета. Не искахме да е нещо с нашите имена или физиономии, никой няма да си ги ползва (аз не бих сложила магнит с нечия снимка на хладилника си примерно), а само ще бъдат забутани в някой шкаф и забравени во веки веков (ако не останат в ресторанта по масите). Медчета и бутилки с вино/ракия/зехтин и всякакви течности също не искахме, защото никой нямаше дори да ги опита. За кръщенето на малкия точно медчета бях направила и засега из роднините си стоят като сувенири (останалите вкъщи ги изядох отдавна, много беше вкусен!). Сукулентите също са интересни, на нас ни подариха на една сватба миналата година, обаче си умря много бързо. Напоследък забелязвам, че често има различни тирбушони/комплекти за затапване на бутилки/компаси/ключове (последните две са ми чисти прахосъбирачки). Чашките също са интересен подарък, но първо ще излезнат ужасно висока сума (освен, ако не ви бърка да е по 7-8-10лв подарък на човек) и второ, ако са със снимка на младоженците директно ще я затикам в мазето/на тавана/на село или някъде, където няма да се полза. Ако е с някакъв интересен мотив/надпис/снимка на мястото на сватбата тогава по-става.

# 14
  • Мнения: 1 409
Ние подарихме малки бурканчета с подправки. Имахме 5 вида, за да може двойките да получат различни. Стана ми много приятно, когато веднъж видях в дома на кумата едното бурканче преполовено.
Много ми се искаше да подаряваме рисувани меденки с любовна тематика, но на мъжа ми не му хареса идеята.

# 15
  • Мнения: 654
Привет, ние решихме вместо фигурки и бурканчета да наемем фото будка. Така всеки се снима с когото си пожелае, има и маса с аксесоари - очила, шапки, табелки, самата снимка излиза с одобрен от нас дизайн с имената и датата на сватбата, гостите ще се забавляват много докато се снимат и съм сигурна, че нито една снимка няма да отиде в коша. Могат също да споделят снимките на момента в социалните мрежи. След това ние ще получим пълната фотосесия и за нас ще останат също прекрасни спомени.

# 16
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 9
Има една група във фейсбук - https://www.facebook.com/groups/369212334446352
Правят интересни неща, а и каузата е добра.

# 17
  • Мнения: 6 992
Сега се сещам, на една сватба получих платнена торбичка с две котета и датата, (не снимки на младоженците Grinning) . Ползвам си я.

# 18
  • Мнения: 1 271
На една зимна сватба получихме подарък разсад за дъб (малко дръвче). С пожелание всеки да засее своето дръвче през пролетта. Беше много готино.
Магнитче с датата на сватбата и снимка на младоженците.
Чашка за кафе.
Това са нещата, които съм получавала и запомнила...

Това с дръвчетата е страхотно. Много ми харесва.Heart Eyes

# 19
  • Мнения: 8
Тъй като сватбата ще е лятото и по-точно август и ще е адска жега просто всички бисквитки с фондан или пък захарни изделия се притеснявам, че ще се стопят, също така магнитчетата с младоженците или пък наши снимки не ми се вписват, но ви благодаря за бързите отговори и прекрасните идеи.

# 20
  • Мнения: 10 374
На мен не ми харесва разсад за дърво. Има даде чудя къде и как да го садя. Както и саксийка с кактус - ще ми се мотае, докато успея да го уморя. Харесва ми чашка, бурканче с подправки или мармалад, кутийка за бижута. Също и сладки, но в горещините наистина не са подходящи. Може и някакво тематично магнитче, но не и със снимка на младоженците.

# 21
  • Мнения: 1 288
Тъй като сватбата ще е лятото и по-точно август и ще е адска жега просто всички бисквитки с фондан или пък захарни изделия се притеснявам, че ще се стопят, също така магнитчетата с младоженците или пък наши снимки не ми се вписват, но ви благодаря за бързите отговори и прекрасните идеи.


Нашата сватба беше в краят на юни и подарявахме ръчно рисувани бисквитки (с глазура, не фондан), не се развалиха от жегата.

# 22
  • SF
  • Мнения: 21 167
Бисквитките не остават за спомен.

# 23
  • Мнения: 1 288
Аз си пазя от моята сватба и от тази на наши приятели Grinning

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 1 913
Наехме фото будка и всички се снимаха неограничено там, имаше и реквизити.
Ние също сме били на сватба с фото будка, снимката ни стои на видно място.
Считам, че този подарък се пази наистина и се пази дълго време като спомен.

# 25
  • SF
  • Мнения: 21 167
Забавления за гостите могат да се измислят всякакви. Може да има стена за снимки, рамки, реквизит дори. Може да се избере филмова тематика, приказни герои, космос... Пари да имаш и всичко се поръчва, изработва. Гостите се забавляват. Освен това напоследък всички се научиха, че на сватби на младоженците се правят изненади, но и младоженците правят изненади на гостите си.

# 26
  • Мнения: 163
Нашата първоначална идея беше да подарим по бутилчица вино, на която да има текст, с който молим да отпразнуват с нас първата годишнина от сватбата като го отворят на съответната дата. Все още ме е яд, че не го направихме, но не ни влизаше в бюджета 😐.

# 27
  • SF
  • Мнения: 21 167
Щяхте да  похарчите сума пари за идея, която на практика ще се осъществи от няколко от гостите. Много е вероятно точно с тези хора да сте се почерпили за първата година и без да имате малки бутилчици.

# 28
  • Мнения: 2 379
За моята сватба  и аз бях в чуденка. Накрая се спрях  на свещи с декупаж , които аз си измайсторих. А картинката беше на булка и младоженец, сложих и датата на сватбата.  Така, който иска може да си я запази или да се "отърве" като я запали:)
Бях се чудила за дамите да подаря кукичка за чанта, за мъжете щипка за пари и аз не исках магнити,  фигурки и подобни, имаше вариант за мини саксии, сувенири от природно материали за украса/ ключодържатели, тъй като в началото темата на сватбата се въртеше към природа,  еко.....  Когато  разбрах,  че на датата ма сватбата   ще има пълнолуние всичко се завъртя около това,  синя дантела,  милион  звезди за букета, торта в синьо и сребърни перли, като нощно небе,  покани ( дизайн на братовчедка ми) пак нощно небе ,звезди, силуети....за това и свещоте ми паснаха като идея.
На сватба съм получавал магнит,  кпйто наподобява букета на булката , мини книжка с любовни мисли,  меденки календарчета и датата отбелязана със сърчице и имената на младоженците,  както и мнгоо сладко мини букетче под похлупак., ангелчета в различни пози.
Много ми се искаше  да купя няколко еднократни  фотоапарата и всеки да снима ,когато поиска и каквото поиска....но така и не стана.

# 29
  • Мнения: 50
А защо трябва да има подаръчета? Мили, ненужни боклучета, пари хвърлени на вятъра. Откъде дойде тази мода?

# 30
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 666
Да донеса от сватбата, на която кумувахме - имаше подаръче - кибритче с надпис и по едно карточне, за благодарност - в чинийте.
Семпло, с приложение - не просто прахосъбирачка, и една от атракцийте на самата сватба беше палене на дълги пръчки бенгалски огън - имаше си и приложение...

Не знам за модата на подаръчетата - преди 7 години на бала на братчето ми, също имаше дребни стъклени фигурки...

Не мога да реша как се чувствам от това Joy

# 31
  • SF
  • Мнения: 21 167
А защо трябва да има подаръчета? Мили, ненужни боклучета, пари хвърлени на вятъра. Откъде дойде тази мода?

Не знам откъде е дошла. Била съм на сватби чужбина, в различни държави и на абсолютно всички е имало подаръци за гостите. Привнесли сме го от някъде.
На едната френска сватба булката е половин българка, а младоженецът от друга държава и от неговата също имаше сувенири, както и от българската част с мускалчета българска роза.
В Испания за всички гости имаше гердани от изкуствени цветя, химикалки и много красиви бележници с твърди корици.
От гръцка сватба имам красива кръгла сребърна кутийка за бижута. От кръщене - фигурки, свещ...
Много се забавлявахме на една сватба тук с цветя за китките на всяка жена, за реверите на мъжете и стъклени бутилчици със сапунена вода за балони. Беше много красиво с тези сапунени балони и имаме прекрасни снимки. Видеото им също се получи доста приказно заради балоните.
Много са разпространени и фотоапаратите за еднократна употреба.
Всичко това се прави за забавление за младоженците и гостите и за да не се превърне деня в среща на познати и непознати с цел наяждане и напиване и клюмане по масите.

# 32
  • Мнения: 4 828
Аз не съм привърженик на подаръците за гостите. Не обичам от чужди сватби и затова на нашата също нямахме.
На една сватба ни раздадоха сапунена вода за балончета, но с ясната инструкция да седим далече от булката, защото ще й съсипем роклята. Даже и да внимаваме да не духа вятъра към нея като правим балончета. Иди разбери логиката за снимките тогава Grinning

# 33
  • Мнения: X
А защо трябва да има подаръчета? Мили, ненужни боклучета, пари хвърлени на вятъра. Откъде дойде тази мода?

Не знам откъде е дошла.

Такава традиция е имало от много отдавна, преди 100+ години. Традицията е била булката (докато е мома) да бродира, шие и изработва тези подаръци. Не само чеиза, а и подаръци за гостите. Това са били разни везани кърпи, престилки и тн. Тя е дарявала гостите с тези подаръци. Майка ми се е омъжила 81-ва година и има снимки как върви и закичва всеки гост на ревера с някаква памучна кърпа. Казвала ми е, че тогава такива са били подаръците. 150 човека да закичиш...

Съответно традицията от ръчно шити престилки и тн, през кърпи и сега всякакви дребни неща като бурканчета с мед, цветчета и тн.

# 34
  • Мнения: 14
А защо трябва да има подаръчета? Мили, ненужни боклучета, пари хвърлени на вятъра. Откъде дойде тази мода?

Зависи от гледната точка. Аз лично си имам кутия в която си запазвам покани, бутониери, подаръчета и подобни. За мен това са спомени и някак ми е неуважително към хората, да го хвана и да го метна в кофата като "боклуче", след като са избирали всяко нещо с вълнение.

# 35
  • SF
  • Мнения: 21 167

Такава традиция е имало от много отдавна, преди 100+ години. Традицията е била булката (докато е мома) да бродира, шие и изработва тези подаръци. Не само чеиза, а и подаръци за гостите. Това са били разни везани кърпи, престилки и тн. Тя е дарявала гостите с тези подаръци. Майка ми се е омъжила 81-ва година и има снимки как върви и закичва всеки гост на ревера с някаква памучна кърпа. Казвала ми е, че тогава такива са били подаръците. 150 човека да закичиш...

Съответно традицията от ръчно шити престилки и тн, през кърпи и сега всякакви дребни неща като бурканчета с мед, цветчета и тн.

О, да, точно така! Наистина по сватбите се раздаваха кърпички. Преди това - хавлиени кърпи (според мен са имали желание и възможност само на най-близките гости да преметнат кърпа през рамото).
Аз си спомням и доста луксозни копринени кърпички, ръчно бродирани. Вероятно са купувани от сувенирни магазини и не вярвам да е излизало евтино. Но може и стотинки да са стрували.
Това са били тогавашните сувенири, просто по-безвкусно са ги поднасяли.  Simple Smile Сега младоженците се стараят повече.

Сапунени балони всеки си е правил. Нямам спомен за съсипана рокля. Не бих се сетила, че може да се получи такова нещо, но ако роклята е била от специална материя и са искали да става за препродаване, са могли да изберат друго забавление на гостите. Например с истински балони.
Аз бях и на сватба, където децата почти развалиха тържеството с истинските балони, които бяха като украса и за настроение. Беше ужас някакъв.

# 36
  • Мнения: X
Мисля, че преди наистина са били хавлиени кърпи и е било по-скъпо. Майка ми е закичвала носни кърпи, което е било модерно тогава. 😄 имам предвид носни кърпи от плат - дамски и мъжки вариант.

# 37
  • Мнения: 2 379
Като дете много обичах да "ходя на сватби" , блокът ми беше залепен за ритуалната зала и от двора се виждаше вътре церемонията, като свършеше с децата отивахме за поздрави и почерпки. То тогава само по празници имаше Тошков сладки и бонбони.  Много харесвах и тези малки сувенири, които хвърляха за здраве. Жълта стотинка, малко глазирано бонбонче и зрънце жито примерно, увити в мрежичката. Мисля че си има дума, но не се сещам.

# 38
  • Мнения: X
Ооо, аз също живеех до ритуална зала. Ходехме да играем там (има и парк). Като видехме булка се криехме в храстите отстрани и събирахме падналите “джуфки”, които кумата хвърля на излизане! Голямо вълнение беше, имах колекция вкъщи! 😄

# 39
  • Down south
  • Мнения: 7 679
Като дете много обичах да "ходя на сватби" , блокът ми беше залепен за ритуалната зала и от двора се виждаше вътре церемонията, като свършеше с децата отивахме за поздрави и почерпки. То тогава само по празници имаше Тошков сладки и бонбони.  Много харесвах и тези малки сувенири, които хвърляха за здраве. Жълта стотинка, малко глазирано бонбонче и зрънце жито примерно, увити в мрежичката. Мисля че си има дума, но не се сещам.
Tюлчета

Последна редакция: чт, 16 юни 2022, 18:24 от Daylily

# 40
  • Варна
  • Мнения: 45
За оригинални и нестандартни подаръци за гости на сватба разгледайте Дар Птица и Tea's Handmade. Има много свежи идеи, които могат да се открият само там.

# 41
  • Плевен
  • Мнения: 134
В бутониерите на нашата сватба имаше естествени камъни/перли и аквамарин/.Не предвидих други подаръчета.Имахме и персонализирани салфетки, които гостите също си отнесоха.

# 42
  • Мнения: 10 374
Общо взето са безмислени тия подаръчета - после се чудиш какво да ги правиш, обикновено потъват в някой шкаф.

# 43
  • Мнения: 1 242
А защо трябва да има подаръчета? Мили, ненужни боклучета, пари хвърлени на вятъра. Откъде дойде тази мода?

И аз съм на същото мнение, но така е било винаги. На моята сватба нямаше такива подаръци, за мен това е излишно,  всичко което са ми подарявали на сватби отива в боклука, рано или късно. Не мога да държа неща вкъщи само от уважение, че някой ми го е подарил, а реално не го ползвам и не ми трябва.

# 44
  • ...живея на последния етаж...
  • Мнения: 707
А само преди 40-50 години какви подаръци имаше ..... кърпи за мъжете и престилки за жените. И с памучни носни кърпички закичваха. Поне после всичко влизаше в употреба, не като сега или кристална патица, или магнитче със снимка на младоженците Grinning

# 45
  • Мнения: 2 467
Тези боклучета от сватбите само се чудя къде да ги прехвърлям, докато не дойде момента да ги изхвърля в крайна сметка.
За нашата сватба не съм избирала такива. Тя беше в съвсем тесен кръг. Ако толкова някой от присъстващите има нужда от допълнително подсещане за събитието, ние бяхме направили (поръчали за ръчна изработка, де) индивидуална покана с твърди корици за всяко семейство/двойка/човек с текст със спомени и лични послания.

# 46
  • Мнения: 215
Първият ми брак на сватбата подарихме бутилчици с мавруд ( директно от завода в Асеновград), за жените обици с перли и аметист ( приятел ги направи), за дечицата имаше бутилчици за балончета и гривни. 12 години по- късно имам близки които си носят обеците въпреки че се разведох отдавна. Виното се изпи съответно, а децата унищожиха всичко още на място.
На една слънчогледова сватба подаряваха пликче със слънчогледови семена на гостите. Имам кибритчета, свещи, дори от едновремешните кърпички също с бродерия/ шевица.
Помислете нещо свързано с тематиката на вашия ден .

# 47
  • SF
  • Мнения: 21 167
Подарете "полезни" неща, не просто непотребни сувенирчета и статуетки. За жените може ветрило.

# 48
  • Мнения: 101
Най-често са сме получавали с ММ по сватбите снимки - фотографът прави на момента снимки с младоженците и за час вече ни ги раздаваха. Много хубави снимки имаме - страхотни спомени са хванати. Една статична снимка нямам - винаги сме ухилени и в някаква поза, дето показва колко ни е било забавно. btw, на 3та сватба на която съм ходила като мома, ме бяха хванали и как букетът на булката ме цапардосва по главата Grinning Grinning докато стоя на маса. Тази снимка също ми я дадоха - 2 години по-късно тази булка беше на моята сватба.

# 49
  • SF
  • Мнения: 21 167
Това е много хубава идея за подарък! Аз имам такива снимки, но гостите си ги плащаха.

# 50
  • Мнения: 101
Esmee, никога не сме си плащали снимката Simple Smile

# 51
  • SF
  • Мнения: 21 167
Добре.

# 52
  • Мнения: 10 374
И аз имам снимки, които плащахме на фотографа.

Общи условия

Активация на акаунт