Малформация цепка на небцето

  • 102 712
  • 763
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 2
Здравейте, моето дете е с цепка на мекото небце. По време на операцията шънтове му постави д-р Пазарджиклиев, но и аз съм разочарована от него. Можете ли да ми кажете как разбират дали те са за махане, защото този д-р ми каза че се прави тимпанометрия, а друг че тя нищо няма да покаже? Колко дни е престоят в болница?Можем ли да отидем при друг лекар и кой да бъде той?                   

# 256
  • Мнения: 2 327
За да разбереш дали са за махане отиваш на контролен преглед - доакто са в ушичките е желателно на 6 месеца. Не знам точно как рабират - гледат в ушите и преценяват. май в повечето случаи обаче сами падат.
Другият специалист, който работи с шънтове е д-р Джамбазов, също от Пловдив, малко по-назада в темата имаше координати. Той има частен кабинет и по-добре там да го посетите.
Престоят в боницата след операцията ан небцете е 3-4 дни. Зависи от детето, кога ще спре да вдига температура и да поема храна.

# 257
  • Мнения: 450
Мамчета,имайте предвид,че консултациите и прегледите при доц.Анастасов са вече със записване предварително по телефона.
А не както предишни години - отиваш в петък,чакаш и минаваш на преглед. Обадих се за всеки случай да проверя дали доцента ще бъде в България този месец и това ми казаха,че без записване няма да ни приеме. Вече става царят дава,пъдарят не разрешава.

# 258
  • Мнения: 81
Да, наистина са със записване. Ние ходим от началото на тази година и винаги сме имали час. Но аз не мога да си представя да е без час, защото и сега като дават часове коридора е препълнен, а ако всеки от пациентите му реши просто така да отиде, не знам какво ще е  ooooh! Това е удобство за нас, защото поне знаем кой ден ще има възможност да ни прегледа, в противен случай ще има едно напразно отиване и връщане, защото пациентите са доста.

# 259
  • Мнения: 450
Нямам нищо против да е със записване,но да беше написано на страницата на АЛА ,защото 3 години досега сме ходили без час и сме минавали без проблем.Има хора без интернет - отиват,нямат час и не ги приемат ,а са били път стотици километри.Явно,за огромно съжаление на нас мамите пациентите са му се увеличили /имам предвид,че се е увеличил процента на дечица с лицеви аномалии../. Другото,което е че не разбрахме за тазгодишното събрание. Досега получавахме писмо,а и имаше съобщение във форума /на АЛА/ ,но +/ - един родител и дете не е фатално за тях.

# 260
  • Мнения: 50
Ние от 3 години все си ходим със записан час. Мисля, че така е по удобно, въпреки че си е напрягане дали ще успеем да стигнем навреме. Неприятното последния път беше, че трябва да звъня много пъти докато оцеля да е там човека с графика и да ни даде час.
Ние получихме писмо за събранието. Същото го има в сайта на АЛА. Жалко, че не си разбрала.
Срещата беше изключително полезна, емоционална, много зареждаща.
Просто няма как човек да опише ентусиазма на екипа, можем само да им се възхищаваме и да се включим е това дело.
А пък за децата какъв купон е билооо ... много са доволни мойте.

# 261
Здравейте!!! За първи път пиша тук. Кога ще е курса? Имам дъщеря на 3г. и 10м. със цепка на устната. Правена ни е операция преди 2г. при д-р Анастасов

# 262
Съжалявам, че не съм разбрала за срещата! Със сигурност щях да дойда с малката

# 263
  • Мнения: 50
Здравейте!!! За първи път пиша тук. Кога ще е курса? Имам дъщеря на 3г. и 10м. със цепка на устната. Правена ни е операция преди 2г. при д-р Анастасов

Здравей  Simple Smile
За кой курс питаш - за курса за родители ли?
Предполагам, че вече знаеш за тази страница ->  http://ala-bg.org/
Ако нещо друго те интересува, казвай  Wink

# 264
  • Мнения: 4
Много неща ме интересуват по принцип. Например един ден в седмицата ли е приемния ден на д-р Анастасов?

# 265
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
В петък е приемният ден, само 1 път седмично, в другите дни оперира.
Пиши по-добре във форума на АЛА, влиза се от сайта.

# 266
  • Мнения: 4
Ок. Но може би утре. Благодаря все пак

# 267
  • Мнения: 2
Stun, питах престоят за махане на тръбичките колко е. Иначе операцията за небцето минал

# 268
  • Мнения: 2 327
Престоят зависи от детето, за това и се ходи на контролни прегледи. Но може да е межу 6 месеца и година. Не знам дали не може и за по-дълго. Но както вече бяхме писали по-назад на повечето шънтовете сами за паднали до година.

# 269
  • Мнения: 10
Здравейте! Моето дете е вече на 9 м. и скоро ни предстои операция на мекото небце при доц. Анастасов. Операцията трябваше да бъде някъде м/у 10-13 този месец, но днес детето се разкиха и текнаха малко сополки, което силно ме разтревожи. Бих искала да попитам мамите с опит, от какво ще имам нужда за болницата и колко време трябва детето да не е боледувало, за да минем на операция?

Общи условия

Активация на акаунт