Синдром на раздразненото дебело черво тема 2

  • 98 242
  • 1 653
  •   1
Отговори
# 930
  • Мнения: 11 737
По принцип може да е гинекологично, да, но може и спазми на червата. Така описано и с режеща болка, прилича да е червата.
Гастроентерологът може да види някои неща, но те все пак са по-общи. И не всичко се вижда и не всеки доктор вижда всичко. Дори в тяхната си специалност.
Кисти, преди всичко, гастроентеролог е виждал при мен и уролог. Отивам за друго и ми сервират, че имам И киста на яйчника.
По- подробно вече при гинеколог.

# 931
  • Мнения: 71
По принцип може да е гинекологично, да, но може и спазми на червата. Така описано и с режеща болка, прилича да е червата.
Гастроентерологът може да види някои неща, но те все пак са по-общи. И не всичко се вижда и не всеки доктор вижда всичко. Дори в тяхната си специалност.
Кисти, преди всичко, гастроентеролог е виждал при мен и уролог. Отивам за друго и ми сервират, че имам И киста на яйчника.
По- подробно вече при гинеколог.
Благодаря за мнението!

# 932
  • Мнения: 316
Здравейте..На 22 години съм.Преди една седмица започна да ме боли корема ниско долу,не постоянно а за няколко секунди.Както от дясно на пъпа,получих запек.Ходих на гастроенторолог,каза ми че имам раздразнени черва .Болките ниско в дясно бяха спрели за 2 дни.Снощи пак се появи ,режеща болка която минава за няколко секунди.Боли ме корема все едно съм в цикъл.Може ли да е нещо свързано с яйчниците.Попитах лекарката дали имам нещо на яйчниците ,каза че са чисти.Ако  е нещо генекологично,гастроентерологът може ли да го види?

Гастроентеролог видя при мен киста ба яйчника в Надежда Александър Маринов мисля, но зависи много от апаратурата според мен

# 933
  • Мнения: 2 452
Аз от два дена пия трифала билково е и да ви кажа по-добре ми са червата.

# 934
  • Мнения: 207
Аз от два дена пия трифала билково е и да ви кажа по-добре ми са червата.
Какво имате в предвид - нямате поддуване и къркорене ли?

# 935
  • Мнения: 669
Здравейте октомври месец ми отстраниха голям полип ,но подуването и тежеста в корема ми останаха .Но вече трети път след голяма нужда има много кръв .Имам и болка от ляво и ми трудно да се храня.Вчера се върнах при доктора ,който ми го махна и ми изписа куп лекарства.И каза ако не спре в понеделник пак колоскопия. Нито ме прегледа .Много съм притеснена. А то не спира .Попитах го дали нямам друг полип.И каза категорично не.Друго ще е.Имам и хемороиди ,но според него не би могло да е от тях.

# 936
  • Мнения: 2 452
Аз от два дена пия трифала билково е и да ви кажа по-добре ми са червата.
Какво имате в предвид - нямате поддуване и къркорене ли?
да поуспокоиха се, по-добре е

# 937
  • Мнения: 52
Здравейте. Имам стомашни проблеми вече три години, започнаха след стомашно-чревен вирус след който се възстанових и нямах проблеми около 6-7 месеца, след това изведнъж започна всичко отначало без видима причина (само стрес и напрежение за дълго време). Основният симптом е необяснима диария почти всеки ден. Ако не е диария ще са много кашави изпражнения, а в някои дни се случва да видя и нормална форма. Честотата е между 2-4 пъти като в един често се случва да имам и диария и нормално изхождане. Тестове всякакви, колоноскопия, гастроскопия също - единствено лек гастрит. Имах киселини но вече изчезнаха. Диарията обаче не се повлиява от нищо. Понякога имам газове, болка много рядко. Исках да попитам дали някой от вас е чувал за тъй наречената малабсорбция на жлъчни киселини (от английски BAM - bile acid malabsorption). Четох, че много хора, диагностицирани със СРДЧ  - тип Д имат такава малабсорбция за която се изписва лекарство Questran (не знам наименование на български). Имам единствено леко прегъната жлъчка и малко слъдж който съм лекувала за кратко но без промяна в състоянието. Дали някой е запознат с тази диагноза? Другото което си мисля е дали е възможно проблемът да е гинекологичен или хормонален (никога не съм изследвала половите хормони).  Просто всичко останало е наред - бактерии, паразити, отрицателно всичко…

# 938
  • София
  • Мнения: 1 246
Анна, ВАМ се доказва много трудно и едва ли тук някой се занимава с това. Но може да пробваш диета без мазнини и да видиш дали няма да се повлияе. Освен това да включиш повече фибри и resistant starch, които да абсорбират излишния жлъчен сок. Евентуално дали нямаш някакво заболяване на тънките черва - SIBO, celiac.
Аз също подозирах, но след като минах на безмазнинна диета и нищо не се промени, реших, че не това.

# 939
  • Мнения: 17
Здравейте, много съм притеснена, моля за съвети. Мъжът ми от два месеца е с кашеви изхождания, но само веднъж на ден ходи, но от зимата насам е свалил 5 кг. Беше 65 сега е 60. Къркорят му и червата. Пуска хеликобактер отрицателен е. Пуска и калпротектин излезе 67 при норма 50. Казаха му възпаление на дебелото черво и му изписана флажил. Нормално ли е това отслабване. В главата ми е каша. Много ме е страх да не е нещо раково. Утре сме за второ мнение при проф. Коцев във Варна. Може да препоръчате и друг гастрол от Варна. Благодаря Ви!

# 940
  • Мнения: 2 670
Здравейте, много съм притеснена, моля за съвети. Мъжът ми от два месеца е с кашеви изхождания, но само веднъж на ден ходи, но от зимата насам е свалил 5 кг. Беше 65 сега е 60. Къркорят му и червата. Пуска хеликобактер отрицателен е. Пуска и калпротектин излезе 67 при норма 50. Казаха му възпаление на дебелото черво и му изписана флажил. Нормално ли е това отслабване. В главата ми е каша. Много ме е страх да не е нещо раково. Утре сме за второ мнение при проф. Коцев във Варна. Може да препоръчате и друг гастрол от Варна. Благодаря Ви!
Бих ви посъветвал единствено да си пуснете ПКК предо да отидете на доктор, ако не сте пускали.

# 941
  • Мнения: 10 257
За да се отхвърли дали е раково, колоноскопия задължително. Дано доктора е разумен и ви прати.

# 942
  • Мнения: 17
Здравейте, много съм притеснена, моля за съвети. Мъжът ми от два месеца е с кашеви изхождания, но само веднъж на ден ходи, но от зимата насам е свалил 5 кг. Беше 65 сега е 60. Къркорят му и червата. Пуска хеликобактер отрицателен е. Пуска и калпротектин излезе 67 при норма 50. Казаха му възпаление на дебелото черво и му изписана флажил. Нормално ли е това отслабване. В главата ми е каша. Много ме е страх да не е нещо раково. Утре сме за второ мнение при проф. Коцев във Варна. Може да препоръчате и друг гастрол от Варна. Благодаря Ви!
Бих ви посъветвал единствено да си пуснете ПКК предо да отидете на доктор, ако не сте пускали.

Здравейте, пускахме и ПКК, там всичко е наред.

# 943
  • Мнения: 2 239
Здравейте, много съм притеснена, моля за съвети. Мъжът ми от два месеца е с кашеви изхождания, но само веднъж на ден ходи, но от зимата насам е свалил 5 кг. Беше 65 сега е 60. Къркорят му и червата. Пуска хеликобактер отрицателен е. Пуска и калпротектин излезе 67 при норма 50. Казаха му възпаление на дебелото черво и му изписана флажил. Нормално ли е това отслабване. В главата ми е каша. Много ме е страх да не е нещо раково. Утре сме за второ мнение при проф. Коцев във Варна. Може да препоръчате и друг гастрол от Варна. Благодаря Ви!

Това не е много сериозно завишен калпротектин. С малко диета и лечение може да се смъкне. Моя е бил 15 пъти завишен над тази норма. Ако това е както в моя случай възпаление на дебелото черво ще се оправи и не се притеснявайте за това.

Ако имате съмнения за друго пуснете изследвания и поискайте да се направи колоноскопия. По-добре да сте спокойни.

За мен отслабването му не ме изненадва - аз свалих и повече от тревога. За да се успокоите всички най-добре изследвания. За Варна съм чувала добри неща и за Захаринка Голдщайн, която помогна на моя близка с дивертикулит и за Влаева, която пък много помогна на бащата на моя приятелка след като му откриха Крон.

# 944
  • Мнения: 71
Здравейте!Искам да попитам диария всяка сутрин еднократно точно след ставане от сън характерно ли е за Синдром на раздразненото черво?След това нямам позиви,само газове и болки.

Общи условия

Активация на акаунт