Рим - 24 тема

  • 32 828
  • 736
  •   1
Отговори
# 525
  • София
  • Мнения: 133
Кажете повече за стадиона и тази купа, че и аз съм с един 12 годишен футболен фен…
В Париж специално ходихме до ПСЖ, ще е грехота да пропуснем този стадион. Аз съм страшен лаик на тема футбол и всякакви съвети ще ми бъдат полезни Simple Smile
Ами какво да кажа, снощи я спечелиха!  И да , вече има обиколки и ние си закупихме предварително билети! За съжаление в Париж не успяхме да разгледаме стадиона на ПСЖ, защото за делнични дни не бяха стартирали все още обиколките! Продължава в рамките на час предполагам, защото всеки час започва такава! Надявам се да нямаме проблем, защото пише че билетите са поименни, но незнайно защо и на двата фигурира името на таткото! А идеята е аз и детето да влезем!

# 526
  • София
  • Мнения: 3 830
Ние днес следобяд кацнахме и съответно таксито ни струваше повече от указаните 31 евро на табелата, заради Рома и спечелената снощи купа. Феновете бяха задръстили началото на центъра, полицията пък беше ограничила движението в центъра и доста пообиколихме, докато шофьора намери пролука да влезе. Купата е вече в Рим.
Хотелът е в началото на Виа Кондоти, така че обиколихме доста места, а за вечеря попаднахме на прекрасен ресторант с много вкусна прясна морска храна и местни специалитети. Не бях опитвала артишок, но ми хареса приготвен по два различни начина -  единия беше като чипс. Първият ден беше впечатлителен във всяко отношение.

# 527
  • София
  • Мнения: 133
Благодаря за информацията, предполагам че ще я изложат на стадиона! Да попитам, до колко часа работят ресторантите вечер?! Кацаме  късно и преди 23ч. не виждам опция за вечеря. Не сме настанени в централната част, а в близост до Ватикана- една спирка след Cipro, което е приблизително на час път! Останах с впечатление, че там е по- оживено, има магазини, заведения, но не знам ще работят ли по по това време!

# 528
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 575
За замъка Сант Анджело билетите не са с конкретен час - дадено е IN 09:00-OUT 19:30. Това значи ли, че имам ли предварително купен билет - влизам, без значение от това кога ще отида през деня?

# 529
  • София
  • Мнения: 133
И на мен ми излиза само като дата, явно е без часове! Да ви попитам, когато ги купувахте видяхте ли някъде опция за цена с Рома пас? За трите билета, които искам да купя, единствено в сайта на Баните на Каракала имам опция да закупя такъв! Не ми дава обаче такава опция за Капитолийските музеи и замъка!

# 530
  • В.Т.
  • Мнения: 149
А всъщност как става първото чекиране в автобуса? Машини, които гълтат билета и го изплюват като в тяхното метро или като в нашето метро се приближава до четец баркода на билета.
За обикновените билети - машината го гълта и изплюва.
Предполагам и с рома пас е така, но ние пътувахме за 1,50Е
Има значение как е пъхнат билета, но не помня точно коя страна накъде е. Ако не го вземе, просто го обърнете.

# 531
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 575
И на мен ми излиза само като дата, явно е без часове! Да ви попитам, когато ги купувахте видяхте ли някъде опция за цена с Рома пас? За трите билета, които искам да купя, единствено в сайта на Баните на Каракала имам опция да закупя такъв! Не ми дава обаче такава опция за Капитолийските музеи и замъка!

Току що купих, но не виждам да има опция за Рома пас. 

Последна редакция: пт, 27 май 2022, 10:57 от zaek

# 532
  • Перник
  • Мнения: 111
А всъщност как става първото чекиране в автобуса? Машини, които гълтат билета и го изплюват като в тяхното метро или като в нашето метро се приближава до четец баркода на билета.
За обикновените билети - машината го гълта и изплюва.
Предполагам и с рома пас е така, но ние пътувахме за 1,50Е
Има значение как е пъхнат билета, но не помня точно коя страна накъде е. Ако не го вземе, просто го обърнете.
Има си стрелка на билета, така се поставя в машинката. 😉

# 533
  • София
  • Мнения: 133
Значи правилно съм видяла! Освен да вземем Рома пас и на място ще вземем билети! Капитолийските музеи също нямат час и ще купуваме на място! Надявам се, да няма големи опашки, а и нали паса дава предимство, ако правилно съм разбрала?!

# 534
  • Мнения: 2 020
До колкото си спомням за Сан Анжело има отделна опашка за притежатели на Рома пас, на входа е отделена с едно въженце. Така че отивате направо там и купувате билети. За Капитолийските  голяма опашка не съм виждала, за Термите на Каракала също. За тези обекти няма смисъл предварително да купувате билети.
Последно, когато купувах Рома пас, преди 2 год. картата беше пластика. Допираше се се само до устройствата.

# 535
  • Мнения: 30
Така от 22-25 бях в Рим със семсиството родителите и дете на 12. Отседнахме в Marcantonio Home Rome на Booking.com! http://www.booking.com/Share-eWAxfY http://www.booking.com/Share-eWAxfY
Уникален домакин. Никакви забележки в комуникацията. Даже оставихме куфарите до 14ч в деня на напускане. Първият ден кацнахме следобед и с 520 и после метрото стигнахме до апартамента. Вечерна разходка от фонтан тритон, полсе Треви, Траяновата колана, хълма Капитолия и Колизеума.
На другият ден Купола на свети Петър 8€ асансьор и 300 стълби. За дете 12г безплатно. Можеше и с карта. После разглеждане на катодралата и пощада. Обяд в квартирата която е на 20-30мин. Късният следобед Колизеум билети запазени за 16:30 онлайн. Почти не чакахме на опашка 2-3мин. 1час е напълно достатъчен за Колизеят. После се прехвърлихме в форумът. Там ни отне час и половина с хълма. Пак никаква опашка. Даже съжалих че не запазих за малко по късно щеше да е и по хладно. Вечерта вечеряхме в квартирата. Да другият ден площад Ди Попило, терасата над него, площад Испания, колоната на Константин, площад Навона. Хпнахме и починахме в едно заведение но не го помня и не беше много за препоръчване. Поле замъка Анжело и покрай Ватикана се прибрахме. Беше жега и накрая малко беше зор. Починахме и вечерта вечеряхме в квартал Триставере. До там с автобус 23. Ресторанта беше Casetta di Trastevere . Туристически,но цена качество е добре. Запазих маса през сайта. Има опашки след 19ч. Разгледахме квартала, уникален е. напомня Капана в Пловдив. Последният ден рано сутринта в 7:30 бях пред музеят в Ватикана. Първи на опашката за билети😁, но ме изненадаха,че всички трябва да се на опашката. Моите хора дойдоха към 8ч и няма проблем да ги пуснат другите бяха се натрупали 10 души. 9ч отварят касите за билети на място. Те са на вторият етаж. Към 8:30 опашката вече беше сериозна, така че 8- 8 и нещо най -късно да сте там. До 12 ч разглеждахме хапнахме в музея и към апартамента и летището. Дано съм полезен с инфото. Бързам и може да не е много грамотно.

# 536
  • Перник
  • Мнения: 111
И ние вчера се завърнахме от Вечния град, престой от 23 до 26 май. Изкарахме си чудесно, с много навъртяни крачки и километри и много впечатления.За трети път съм в Рим и този път най-много ми хареса. На 23.05 пристигнахме в 07,30ч в Тим, към 09.30 вече бяхме за оставяне на багажа в хотела. Хотел. Palma Residence in Rome, в района на Термини. Много добро съотношение цена качество. Първо впечатление от Рим в района около Термини -ужасно, просяци по улиците и много боклуци. Оставихме багажа и щурмувахме центъра по следния маршрут - площада Република - фонтана на Мойсей, Четирите фонтана, площад Квиринал, фонтана ди Треви, Испанските стълби, тераса Пинчо - площад Кавур с Върховният касационен съд на Италия, Ватиканските музеи, базиликата Св.Петър. За Ватиканските музеи, според мен задължително е наемането на екскурзовод.Иначе не си представям разглеждането с пътеводител.😏Може би и аудиогидовете са добри, стига да владееш перфектно съответния език. После базиликата Св.Петър и после към хотела с автобус 40.Оказа се, че беше много трудно откриване на билети за автобус във Ватикана към18-10ч.Навсвкъде бяха свършили ужас. РАВносметка първи ден -15км пеша. По -късно ще продължа с втория ни ден.😄

# 537
  • Мнения: 2 020
manu80, страхотен първи ден, браво. Личи си, че не ти е първо ходене в Рим.
АнтониоМарк, много полезна информация. Значи вече със сигурност продават билети ина място за музеите.
Някой дали обърна внимание за Колизеума дали и там продават на място?

# 538
  • Мнения: 30
manu80, страхотен първи ден, браво. Личи си, че не ти е първо ходене в Рим.
АнтониоМарк, много полезна информация. Значи вече със сигурност продават билети ина място за музеите.
Някой дали обърна внимание за Колизеума дали и там продават на място?
На Колизеят не продават! На Ватикана искат грийн пас ,но само се показва нищо не гледат. Моят бе изтекла и малко изтръпнах😁

# 539
  • Перник
  • Мнения: 111
Да продължа с разказа си. 2ри ден - 24.05.2022. С автобус 40 от гара Термини до замък Сант Анжело. И маршрута ни бе следния - малко снимки на площад Свети Петър с по-добра светлина за снимки сутрин отколкото предния ден привечер. Сант Анжело отвън - мостът на ангелите - улица Виа деи Коронари/подсказана от екскурзоводката ни във Ватиканските музеи - Паулина Пимперова/- страхотна старинна уличка с много жасмин. В момента в Рим навсякъде ухае на жасмин. 🥰Уличката води до площад Навона - там разгледахме, прочетохме от пътеводителя и посетихме църквата Света Агнеса - красива е. След което Пантеона - площад дела Минерва със статуята на слонче. Та прочетохме в една статуя в нета, че който пипне опашката на слона ще забогатее. Един от мъжете с нас успя да го направи. 😃След това обяд на улица via Governo vecchio, в близост до площад Навона. На въпросната улица има много заведения, ние обядвахме в ресторант 433, добър е, доволни сме. Също препоръка от екскурзоводката за хранене на тази улица. След което минахме през пазара Campo di Fiore, към Изола Тиберина - следва Устата на истината - театър на Марцел - площад Капитолий - Национален паметник Виктор Емануил II. Качихме се с асансьор на паметника, страхотна панорамна тераса, заплаща се 12 евро, децата до 18г.безплатно и накрая отново на Треви и до площад Барберини за метро. Равносметка - 17км.Много уморени от компанията. 😃Без моето семейство разбира се, ние сме туристи номер 1 😃
И последен ден, за жалост 25.05.2022г.
от 9,30ч до 13, 30ч Колизеум, Палатин и Римски форум с екскурзовод Маня Кавалджиева. Възрастна, но с много информация. Разходи ни навсякъде. Без екскурзовод разглеждането на тези места ми изглежда ужасно трудно. След което обяд в близко заведение. След което Фонтан на Костенурките - Трастевере - църквата Санта Мария ин Трастевере - с автобус H към Термини - Базиликата Санта Мария Маджоре. Това е, за краткия престои от 3 дни, мисля взех максимума от Рим. Следващият път останалото. 🥰😉🥰

Последна редакция: пт, 27 май 2022, 20:54 от manu80

Общи условия

Активация на акаунт