Бързи въпроси и отговори деца - 2

  • 28 552
  • 778
  •   1
Отговори
# 555
  • Пловдив
  • Мнения: 1 911
Нашето дете познаваше животните и знаеше как казват откакто беше на към година и 1-2 месеца. На книжки ги гледахме и я учех на тях може би откакто стана на 9-10 месеца.

# 556
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 248
Моята дъщеря не проявява интерес към традиционни детски книжки, но много се занимава с книжкитр от дг на батко си и от там научи доста неща, не само животните.

# 557
  • Мнения: 3 124
Децата са много различни, моето обожава книжки без да съм била с манията и идеята да я правя читател от ембрион, просто й допада, особено сега като е близо на 2г и половина съвсев й допада, носи ми, четем приказки, разказва си.
Животните може да ги правите и интересни, напр да оживите книжката като джафка, някое пате прави папа , има идеи в ютуб на 5pod5 , във фейса на Сладки думи, идеи различни има

Мими, ние имаме кухнята на лидл, всяка стотинка си струва, абеча да играе на нея и да играе на ролеви игри, още от 2годишна, но за сега обича да играе с някой от нас, не сама, като пълзеше и бе малка се заиграваше доста сама, периоди ...

# 558
  • Мнения: 72
Здравейте, нова съм в темата и бих искала съвет. Имам близнаци на година и 1 месец, които нямат проблем да пият вода, но само от шише с биберон. Опитах преходно шише, неразливна чаша, чаша със сламка...само ги дъвчат или хвърлят Grinning Въпросът ми е как и на каква възраст научихте вашите деца да пият от шише или сламка? Благодаря 🙂

# 559
  • Мнения: 3 124
Давайте пример като пиете и Вие пред тях.
Ох, имам разни грешки в предния пост, че съм бързала
Извинявам се

Обича да играе*

# 560
  • Мнения: 4 843
Преходно шише дадох на 6м, а със сламка на 8.
Може да пробвате да им давате от обикновено шише или малка чашка (може и за шот), като помагате в началото.

# 561
  • Мнения: 35 109
Моето освен от шише със сламка , пие от спортно шише Девин . С всичко останало се полива целия.

# 562
  • Мнения: 6 883
И моята много харесва спортните шишета на Девин.(започна ги на година и половина)

Изчакайте детето не е толкова голямо,изчакайте и пак предложете

# 563
  • Мнения: 5 378
Синът ми свикна с неразливна чаша на около 1.5 годинки. Сега на 2г. пие от шише със сламка.
Той е отгледан на адаптирано мляко почити от раждането си и при тего отказването от шишето с биберон стана малко по-късно.
Иначе, вече пие идеално и от обикновенна чаша, но има навика да я обръща и излива нарочно я върхи себе си, я на пода.

# 564
  • Мнения: 1 751
И аз бих ви посъветвала да изчакате. Моето дете също беше на АМ и свикнало с бутилка с биберон, около година и 3-4 месеца му предложих шише със сламка, изобщо не го искаше, но в един момент успя да отпие и му хареса. С чаша го научихме да пие вода, когато го къпехме и му давахме да отпива. Обаче, нарочно се залива и досега продължава така да играе. Не се тревожете за пиене с чаша и сламка, научават се, когато му дойде времето. Просто, периодично предлагайте.

# 565
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 248
Минаха доста месеци, докато дъщеря ми се научи да пие от шише със сламка. Малки са децата, има време, ще се научат.
Сега е на етап "вече съм голяма и искам като големите" и непрекъснато иска да пие от нормално шише или чаша. Справя се много добре, но обръща всичко на игра и започва да разлива навсякъде, полива и себе си, затова ги избягваме

# 566
  • Седмото небе
  • Мнения: 2 788
Момичета имам въпрос-много зле ли са като марки и съответно като качество Lasocki kids и Nelli Blu? Рових за нещо друго из популярен сайт и ми се мярнаха прилични детски модели на повече от прилични цени...
Аз нямам идея или представа понеже досега обувки купихме само няколко чифта от Геокс и пантофи от Бефадо... с нищо друго нямам опит...

# 567
  • Мнения: 3 252
Ние сме с ласоцки кидс вече година и половина (детето е на 3г.). Много са удобни. След дет3то и ние се влюбихме в марката ласоцки и си подменихме доста обувки.

# 568
  • Мнения: 4 035
Момичета, вече втори ден, на дете на 2 години и 10 месеца, едното око е зачервено. Вчера беше само след ставането от сън, и имаше гурелчета по цялото око. Днес е доста зачервено. Утре сутринта мога да го заведа на лекар. Дали да изчакам или да го заведа в спешното? Какво може да е - конюнктивит, или нещо да се е ударил... Зачервено е и леко подуто очето

# 569
  • София
  • Мнения: 2 409
Хубаво е очен да го види. Дотогава може би само промивки с физиологичен, колкото дава. На някакво възпаление звучи

Общи условия

Активация на акаунт