За преваряването на водата... няколко въпросчета.

  • 1 968
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 9 467
Цитат на: nad_tab
Цитат на: eleonela
Аз преварявам водата в кана ,и понеже каната сама се изключва ,я пускам по няколко пъти.Че ми се вижда малко един ,докато заври и каната изключва.Иначе е голямо удобство,включвам я  броя до десет и водата става толкова топла колкото ми трябва.

Хитринката е да отвориш капака, така няма да се изключва и вариш колкото искаш  Wink
Аз варих 3мин. поне така пишеше в д-рСпок  #Shocked

И аз така правех. И пак така ще правя скоро. Simple Smile

# 16
А чували ли сте за някаква вода, която я продавали по магазините специално за бебета и нямало нужда да се преварява? Една майка ми каза за нея, но аз така и не я намерих

# 17
  • Мнения: 2 040
Аз сутрин на котлона в тенджера, после я сипвам в термо- кана и така цял ден. Късно вечер правя същото, че сутринта като се събуди да не слагам шишето в нагревателя, а отново направо от каната.

# 18
  • София
  • Мнения: 9 467
Цитат на: Vache
Цитат на: Altie
Тоест не може просто да я сложиш в микровълновата и вълните да... избият там каквото трябва?  Embarassed  

Електромагнитните вълни не могат да избият нищо... Grinning Могат да накарат водните частици да трептят с много висока честота, като по този начин се загряват! Това е принципа на микровълновите печки.

Иначе по въпроса - водата се преварява до 1 годинка. Като по правило трябва да ври 15 мин. Само тогава може да се очаква да загинат микроорганизмите в нея.

Особено сега с този ротавирус дето лежат децата в Инфекциозна е най-добре да се преварява водата точно както си трябва...

Ваче, стана ми интересно това, което си написала за МВ (Микровълновата, за който се чуди Simple Smile).
Дали с ел. магнитни вълни или другояче в крайна сметка водата достига точката си на кипене. Нали?! А всъщност нали това е целта?!
Дали с трептене или без, водата стига 100-те грауса C.  Simple Smile
Още повече, че има уреди за стерилизиране в МВ.
Или твоята теория и тях отрича?!
Не се заяждам, просто ми стана интересно. А тогава започвам да задавам въпроси. Simple Smile

# 19
  • София
  • Мнения: 15 219
Цитат на: Mary Popons
Аз знам, че водата трябва да ври поне 10 мин. за да се убият качествено всички бактерии.


Да, и аз знам ката и така правех-в тенджера, на котлона. С термоканите водата кипва, но не ври достатъчно дълго.

# 20
  • Мнения: 3 334
и аз преварявам с кана и съм много доволна!Както вече писаха пускам я по няколко пъти да заври,но това с капака не го знаех.Ще пробвам благодаря!

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 127
Цитат на: djidjislava
Само да вметна,че аз преварявам не от чешмата,а слабоминерализирана трапезна.Това според Лиляна ТРифонова;"Хранене на бебето" е книгата


а коя вода е слабоминерализирана трапезна?

# 22
  • Мнения: 444
Цитат на: Oma
А чували ли сте за някаква вода, която я продавали по магазините специално за бебета и нямало нужда да се преварява? Една майка ми каза за нея, но аз така и не я намерих

И аз това щях да попитам.Още от първия месец му давам такава вода, много е удобно- не ти отнема време да преваряваш и да чакаш да изстине, нито се чудиш къде да я съхраняваш.

# 23
  • София
  • Мнения: 985
Цитат на: nad_tab

Хитринката е да отвориш капака, така няма да се изключва и вариш колкото искаш  Wink
Аз варих 3мин. поне така пишеше в д-рСпок  #Shocked


А дали няма да се повреди каната, ако продължително се практикува по този начин?

# 24
  • София
  • Мнения: 985
Цитат на: Oma
А чували ли сте за някаква вода, която я продавали по магазините специално за бебета и нямало нужда да се преварява? Една майка ми каза за нея, но аз така и не я намерих


Сигурно говориш за "Предела", на етикета й пише че е подходяща за бебета, но не пише, че не трябва да се преварява.

# 25
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Цитат на: irenka
Цитат на: Mary Popons
Аз знам, че водата трябва да ври поне 10 мин. за да се убият качествено всички бактерии.


И аз така!Затова всяка сутрин преварявам една тенджерка и после я слагам в термоса ,стига ми и за следващата сутрин.Като заври намалявам котлона от 6 на 3 и ври около 10 мин.Имам микровълнова,но за водата не я ползвам!


Абсолютно същото правя и аз!!!

# 26
  • Мнения: 3 394
Цитат на: milenazd
Водата се преварява защото има разни мрасотии в нея /бактерии и твърди вещества, варовик/. Преварява се по принцип до една година, след това се минава на трапезна. Аз пробвах в микровълновата но не става, докато водата заври изкача като фонтан от съда в който съм я сложила и облива цялата печка. Аз преварявам в тенджарка на котлона и след това я наливам в кана Брита, където се филтрира от варовика / а той е много/.


Аз правя обратното-първо през каната, след това на котлона

# 27
Мале аз като ви прочетох направо ме хвана срам. Като питах моята наблюдателка до кога с преваряването - тя каза до 6 месец, после само за млякото (ако е изкуствено). И в общи линии съм ползвала каните, които преваряват вода.
То и някъде 4-ят месец я търкулнах на земята да се оправя със света и за това ми се стори логичен тоя 6-ти месец ooooh!

# 28
  • София
  • Мнения: 299
Цитат на: Honda
...То и някъде 4-ят месец я търкулнах на земята да се оправя със света и за това ми се стори логичен тоя 6-ти месец ooooh!


Ами на мен ми звучи логично, то лапа всичко навсякъде, а аз ще преварявам вода  Shocked Но не знаех, че има бактерии Embarassed Но ти след като си спряла и няма проблем значи не е страшно Confused За теб де, след като всичко е наред Simple Smile

# 29
  • София
  • Мнения: 6 554
Цитат на: nad_tab
Хитринката е да отвориш капака, така няма да се изключва и вариш колкото искаш  Wink
Аз варих 3мин. поне така пишеше в д-рСпок  #Shocked


Имаш  beer  newsm38  от мен аз я пусках около 10 на пъти  #Silly  #Silly  #Silly

Общи условия

Активация на акаунт