162 Американски четирилистни детелини за късмет и сполука през 2022

  • 41 324
  • 492
  •   1
Отговори
# 405
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 066
Наш много близък приятел има и само го хвали. Каза, че е супер удобно и е щастлив, че го има. Той пътува често, та си заслужава.
Аз също обмислям да си направим.

Последна редакция: вт, 14 мар 2023, 02:43 от Pupitka

# 406
  • Мнения: 2 980
Мислех, че за Global Entry трябва да минеш интервюто преди пътуването, не по време или след. Ама аз така и не си направих, така че не ме слушай мен.

# 407
  • Мнения: 115
Здравейте! Не намерих нова тема и се извинявам че щом е стара я повдигам, но има ли някоя съфорумка, която да живее на някой от островите в Хавай?

# 408
  • Мнения: 25 732
Търси по фейсбук групите.
Има българи на Хаваи.

# 409
  • Мнения: 1 038
Има група във фейса. Bulgarians in Hawaii. Пишете там.

# 410
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747
Момичета, всяка година си взимам по 2-3 пастета от Бг. като се прибирам в САЩ. Имам много хубави моменти от детството и те някак си имат тази сантиментална стойност - филии с пастет по поляните, горски ягоди и … Та въпросът ми е - позволено ли е легално да си донеса? Досега не съм се замисляла и проблеми не съм имала. Имате ли информация?
А как стоят нещата с вакуумирано сирене или кашкавал?

Последна редакция: сб, 22 юли 2023, 16:26 от ir74

# 411
  • Мнения: 25 732
Момичета, всяка година си взимам по 2-3 пастета от Бг. като се прибирам в САЩ. Имам много хубави моменти от детството и те някак си имат тази сантиментална стойност - филии с пастет по поляните, горски ягоди и … Та въпросът ми е - позволено ли е легално да си донеса? Досега не съм се замисляла и проблеми не съм имала. Имате ли информация?
А как стоят нещата с вакуумирано сирене или кашкавал?
Сирене и кашкавал не може. Както и други животински продукти. Ако ви спрат за проверка става лошо.

За консерви не съм сигурна,  но не бих рискувала, пак е месо, макар и стерилизирано.

Има хора, знам носят по 5литра ракия и няколко кила филета и луканки, минават без проблем, но аз не бих рискувала.

# 412
  • Мнения: 2 980
Според този правителствен източник, пастет може, защото е

"...boneless meat in commercially packaged, labeled, and contained in unopened hermetically sealed containers or packages that are cooked by a commercial method after such packing to produce articles that are shelf-stable without refrigeration."

Според същата дефиниция, луканка също би трябвало да може.

Задължително се декларират, обаче.

# 413
  • Мнения: 234
По принцип е разрешено. Пак трябва да се декларира. Ако ви го вземат, поне не би трябвало да имате глоба. Но по мое четене на правилата, не би трябвало да е проблем:

https://www.aphis.usda.gov/aphis/resources/traveler/intl-travel/ … t-poultry-seafood

Travelers may bring back fresh (chilled or frozen), cooked, cured or dried meat from countries without these diseases if they have official documentation to prove the product’s country of origin. The following items are considered official documentation: package label; written documentation; proof of travel (passport or travel itinerary); origin of flight; receipt of sale; CBP document (based on the officer’s interview of the traveler); a meat inspection certificate; or certificate of origin.

Travelers may bring back boneless meat in commercially packaged, labeled, and contained in unopened hermetically sealed containers or packages that are cooked by a commercial method after such packing to produce articles that are shelf-stable without refrigeration.

****
Споделете какво други неща обичате да носите. Аз по принцип БГ храна си намирам без проблем и в САЩ. По принцип си нося книги на български (от български автори или чуждестранна, която не е преведена на английски или друг език, който чета); понякога някакви картини, някаква дреха, ако съм си купила ... май само това.

# 414
  • Мнения: 2 980
Вече само сувенири носим, неща за спомен. Вино и ракия родителите ми държат да вземем, но ограничаваме до по една бутилка от нещо супер-специално. Иначе някак си яденето и пиенето е много по-значимо и интересно там, на място. Книги. Дискове с българска музика, щото съм старомодна. И стара вече, де. Laughing

За горната дефиниция, България е страна с болести, така че първият параграф не важи.

# 415
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747
Благодаря ви, но ето, че и вашите препоръки се различават коренно.
Нося си малки локумчета, на хапки, индивидуално пакетирани. Много се харесват от съседи, колеги, а и за снак на сина ми за училище от време на време. Има и халва такава, в малки индивидуални пакетчета е. За подарък-почерпка обикновено.




Още си взимам по няколко от любимите така “нелюбими и отричани” вафли, кроасани за бърза закуска от време на време, солети за детето, лукчета бонбони, витамин Ц на ампули течен (задължително), подправки много, нишесте-кремчета за бърза торта или десерт. Подправки за месо и кюфтета, за боб и зеленчуци на фирма “Пикантина”.
Тази година ще си взема българска роза флакончета, сувенири, магнитчета. Покривки битови и каренца, любим парфюм от младежките ми години, даже колежки поръчаха и на тях да взема, харесва им как ухае. Купих си и хавлии и халати от Панагюрище - на фирма “Яна”. Това в общи линии.
Благодаря още веднъж, ще се радвам да споделите и други мнения.

# 416
  • Мнения: 2 980
Защо, цитираме ти официалната информация. Една и съща си е. Обезкостено, топлинно обработено, херметично запечатано месо, което няма нужда от хладилник, може да се внася, стига да се декларира. До 20 кг няма нужда от допълнително разрешение. Внасяй си пастета, просто го запиши в декларацията.

Вакуумирано пастьоризирано сирене и кашкавал също може, стига да са в комерсиална опаковка с етикет и твърди, не кремообразни, и също се декларират: https://www.aphis.usda.gov/aphis/resources/traveler/intl-travel/ … s/milk-dairy-eggs

# 417
  • Бостън
  • Мнения: 13 470
Домашен мед и Аулин + Монурал

# 418
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 066
Пастет няколко кутии, риба консерва Ропотамо и любимото на мъжа ми Русенско варено си носим без проблем. Подправки също.  Неща за хладилник не носим. Декларация от години не съм попълвала, не са ме и питали. Само алкохол и цигари ме питат на изхода и толкоз.

# 419
  • Мнения: 25 732
Аз ще си нося лекарства, хомеопатия, вит ц ампули, капки и спрей за нос, и крем здраве. Grinning
Храна мисля, че няма нужда. Ако можех да взема един тон розови домати, ама не може.

Общи условия

Активация на акаунт