Как се пътува във времето на Коронавирус COVID-19? Какво изискват държавите по света? Тема 4

  • 24 467
  • 420
  •   1
Отговори
# 360
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 349
Аз в Цибалаб правих за 15лв

# 361
  • Мнения: 9
Здравейте, извинявам се предварително, ако в темата в предходните страници има такава информация, аз не открих.

В началото на юни ми предстои пътуване до САЩ с туристическа виза, не съм гражданин на Щатите. Не съм ваксинирана. Преболедувах Ковид преди 2 месеца и все още имам антитела, имам зелен сертификат, валиден до септември 2022.

Как се влиза в момента в Щатите, ако не си ваксиниран? Какви документи, свързани с антиковидните мерки са необходими?

Ще съм благодарна да отговорите, ако сте запознати 🙏🏻

# 362
  • Мнения: 4 321
Как се влиза в момента в Щатите, ако не си ваксиниран? Какви документи, свързани с антиковидните мерки са необходими?

Не се влиза, ако не сте ваксиниран. Прави се изключение, ако имате документ от лекар, че не можете да се ваксинирате по здравословни причини.
Сертификата за преболедуване ви освобождава от теста, не от ваксината.

# 363
  • Мнения: 8
Някой има ли опит с тестване антигенен/пср на терминал 2 на летището? Чудя се дали да си направя тест предварително извън летището или там на място. Ще се радвам да чуя мнения.

# 364
  • София
  • Мнения: 2 022
Някой има ли опит с тестване антигенен/пср на терминал 2 на летището? Чудя се дали да си направя тест предварително извън летището или там на място. Ще се радвам да чуя мнения.
Антигенен - 45 лв за 10 минути.

# 365
  • Мнения: 1 825
Някой има ли опит с тестване антигенен/пср на терминал 2 на летището? Чудя се дали да си направя тест предварително извън летището или там на място. Ще се радвам да чуя мнения.
Възможно най-скъпият тест е на летището. Ако имате възможност направете другаде.

# 366
  • Мнения: 156
Здравейте! Сертификата за преболедуване от his валиден ли е за пътуване в Европейския съюз? И може ли теста да е бил антигенен или пср трябва да е само?

# 367
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 349
Може антиген, но си вижте за конкретната държава. За Германия гледах, че 90 дена след теста важи, независимо антиген или pcr.

# 368
  • Мнения: 156
Може антиген, но си вижте за конкретната държава. За Германия гледах, че 90 дена след теста важи, независимо антиген или pcr.

Сертификат доказващ, че титулярят се е излекувал от SARS-CoV-2, доказано с положителен тест TAAN, извършен преди не по-малко от 11 и не повече от 180 дни.
Понеже не се споменава вида на теста.. 🤔 Благодаря!

# 369
  • Milano
  • Мнения: 3 656
ОТ 01.06.22 ОТПАДА ЗЕЛЕНИЯТ СЕРТИФИКАТ ЗА ВЛИЗАНЕ В ИТАЛИЯ.

МЕРКИТЕ СА ДО ДНЕС И МЗ НЯМА ДА ГИ ПРОДЪЛЖИ.

https://www.salute.gov.it/portale/news/p3_2_4_1_1.jsp?lingua=ita … tampa&id=5889

# 370
  • София
  • Мнения: 862
Здравейте! Може ли някой да каже, какви са вътрешните мерки за Ковид в Италия и в Гърция?
За Италия ни интересува Сицилия. За Гърция, може би круиз, но не е сигурно.
До колкото разбрах, вече ги няма тези истории, които бяха около Коледа и на няколко дни да трябва да си правиш тест.

# 371
  • В офиса
  • Мнения: 4 010
Mira_X, е добре де, ама точно постът над твоя коментира мерките в Италия.

Да не е просто заяждане, умните глави във Ватикана предполагам, че продължават с мерките. Къде да видя дали е така?

# 372
# 373
  • Мнения: 1 997
За Италия ( Тоскана, и района на Неапол ) още в средата на май никой не ни е проверявал никакви сертификати за никъде. 
Само в м/у градските влакове ни искаха маски.
И в хотела на закуска маска и ръкавици ( те ги осигуряваха )

# 374
  • Мнения: 3 361
В Гърция от днес махат маските на закрито, остават само в медицински заведения, фериботите, градски и междуградски транспорт в който нямаш определено място. В Атина с маски във всякакъв градски и междуградски транспорт.

Общи условия

Активация на акаунт