Избор на име за момче -Теодор/Константин!

  • 4 405
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 771
И двете имена ми харесват. Когато аз трябваше да избирам, срещнах следния съвет - изговорете ги на глас в комбинация с презиме и фамилия .

Може би там се крие Вашето решение 🍀

# 16
  • Мнения: 12 760
Много харесвам Теодор, освен това е и със смисъл божи дар, а всяко дете е божи дар за родителите си. И харесвам умалителното Теди.

Константин ми харесва, но Коста, Коце, Тино - никак и всъщност не си представям умалително, което да ми хареса.

Късмет и щастие на цялото семейство!

# 17
  • Мнения: 1 390
И двете имена ми харесват. Определено е добър съвет да ги изговорите или даже напишете с презимето и фамилията и да видите, кое звучи  и изглежда по-добре. А баткото как се казва?

# 18
  • Мнения: 513
Константин! Любимо име ми е.

# 19
  • Мнения: 3 730
Хубави имена, но много ме дразни галеното Теди на Теодор. Никак не ми е мъжко.
Гласувам за Константин.

# 20
  • Мнения: 8 802
Константин
Защото е дълго  и сериозно име.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 977
Към умалителните на Константин да добавя и Кико, така наричаме мой познат. Но в официалния свят на бизнеса винаги е с цяло име Константин, не е тромаво в никакъв случай, царствено ми е на мен😀

# 22
  • Мнения: 1 031
И двете са хубави.
От мен глас за Константин. Любимо име ми е, напомня ми за нестинарските танци с иконата на светците.

Баба и дядо се казваха Константин и Елена. Интересно, че в обкръжението ми има 3-4 семейства с тази комбинация на имена, а не са от най-често срещаните.

# 23
  • Мнения: 8 802
Изберете това, което се връзва повече с фамилията ви.

# 24
  • Крайбрежен район
  • Мнения: 2 197
И двете имена са много хубави. Гласувах за Константин, една идея повече ми харесва. Много класическо, много мъжко, много царствено ми звучи. Прочетох назад за обръщенията му. Мисля, че дамите го бъркат с Костадин, чието кратко обръщение е именно Коста, Косьо.

Теодор означава "божи дар", близко по значение с Тодор и Божидар. Има имен ден на Тодоровден.

Константин означава "постоянен". Празнува имен ден на 21 май.

# 25
  • Мнения: X
Костантин и Костадин са грубо казано едно и също. В някои краища - предимно на юг от Бургас, към Странджа местните ползват Костадин и за тях светците са Св. Св. Костадин и Елена. Това е голям празник там. Името е популярно като Костадин и познавам доста мъже с това име, Динко им казват на галено.

Константин познавам няколко и Косьо си е напълно използваемо и за тях, както и Коста.

# 26
  • Мнения: 5 545
Не го бъркам с Костадин, не познавам нито един млад човек с това име. Но на Константиновците, които познавам, им казват Коста и Косьо. Коце им казвахме на майтап понякога, но ми е много анти. Grinning
На Теодор бих казвала Тео, много симпатично. Теди за мен е женското галено на Теодора. Но и за момче го възприемам в някаква степен.

# 27
  • Мнения: 2 757
И двете ми харесват, но гласувах за Константин, понеже е по-рядко срещано в последно време.

# 28
  • Плевен
  • Мнения: 99
И двете имена ми харесват. Определено е добър съвет да ги изговорите или даже напишете с презимето и фамилията и да видите, кое звучи  и изглежда по-добре. А баткото как се казва?
Като чета по-голямата част от коментарите и аз бих написала същото 😁
Баткото се казва Виктор.
Между другото се допитахме и до него, а той отсече, че бебето ще се казва Теодор.
Дори днес някой го е питал, а той милия директно е изстрелял Теодор 😳
Иначе причините за избора на имената са следните:

1. Константин - избрано е, защото след дълги несполучливи опити за 2ро дете се случи точно на курорта със същото име.
2. Теодор - заради това, че означава Божи дар, но самото име Божидар не ми допадна особено - и е следвано пак от по- горната логика при Константин.
Струва ми се, че въпреки анкетата, в която води Константин, тежката дума ще има баткото, който избра Теодор.

# 29
  • Мнения: 5 545
Ооо, да го бяхте написали още в първия пост това. С още по-голяма категоричност Теодор. Пасва идеално на Виктор, абсолютно равностойни, а и баткото вече е избрал и отсякъл! Heart Не разочаровайте детето. Simple Smile Успех!

Общи условия

Активация на акаунт