Пътуване до Исландия

  • 3 200
  • 54
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 19
Здравейте отново. Имам още един въпрос за наемането на кола. От прочетоно до тук, което е направо безценно като информация и ви благодаря адски много, доста от вас са наели кола под наем. Дали може да ми дадете насоки за добри "Rent A Car" места от летището Keflavik и орентировъчно каква кола е добре да се наеме - нещо малко или по-скоро сув. С колата ще се обикаля по целия остров за около седмица.

@Aninnka - страхотна информация за какво да се внимава при наемането на кола. Всякакви допълнителни съвети са добре дошли. БЛАГОДАРЯ!

# 31
  • Мнения: 3 916
Ние наехме кола от Blue car. От СУВ не мисля, че има смисъл, по повечето черни пътища спокойно се минава с нормална, СУВ или 4*4 ако обикаляте Highlands.
Ние бяхме взели някаква дачиа среден клас. Огледахме я хубаво с брокер, той описа всичко в протокол. Аз си направих снимки на всички драскотина, които имаше. Сключи две допълнителни застраховки, едната мисля беше за камъчета, другата за пясъчни бури.
Бензиностанциите им са готини, имат колонки на самообслужване, особено по западните фиорди, изобщо няма такива с обслужване. Избираш си за колко хиляди крони искаш да зареди и ако случайно не събереш толкова, след това ти възстановяват сумата по картата.

# 32
  • София
  • Мнения: 183
За колата зависи кога ще пътувате, ние ходихме Февруари и наехме AWD. Не сме излизали от път 1, но времето си беше доста лошо в един момент. Възможно е да има заледявания. Също е важно колко багаж имате да носите. На нас ни дадоха един Сузуки С крос, не ни събра съвсем багажа, но бяхме 3 човека и имаше чанти и на задната седалка. Предполагам за лятото, ако няма да излизате от главния път може да наемете и 2WD.
Нашата кола беше от City car rental. Взеха ни от летището и ни закараха до офиса им в Кефлавик. Нямахме проблеми общо взето с тях, можеше да се запази с дебитна карта или с кредитна. Кредитната карта трябваше да е на името на шофьора.

# 33
  • Мнения: 1 050
Здравейте! Бихте ли ме ориентирали откъм сумите които ще са ни необходими? Знам че е много относително, но ориентировъчно? Ще пътуваме с агенция, т.е. пари за коли под наем и транспорт няма да ни трябват.

# 34
  • Реъкйавик
  • Мнения: 380
Най малко 3 000 евро цените се вдигат постоянно
Другото което е в момента се очаква ново изригване на вулкан

# 35
  • Варна
  • Мнения: 2 740
Здравейте. Предстои ми пътуване началото на юни месец и все още не мога да се реша какви връхни дрехи да взимам.
Есенно яке Ок ли ще е през юни с някаква по-плътна блуза отдолу + дъждобран в раницата разбира се, или да мъкна и дебело зимно яке ?
Още един въпрос. Струва ли си посещението в Перлан?

# 36
  • Мнения: 471
Здравейте. Предстои ми пътуване началото на юни месец и все още не мога да се реша какви връхни дрехи да взимам.
Есенно яке Ок ли ще е през юни с някаква по-плътна блуза отдолу + дъждобран в раницата разбира се, или да мъкна и дебело зимно яке ?
Още един въпрос. Струва ли си посещението в Перлан?

Разгледайте сайтовете с прогнози за времето или просто питайте Google какво е времето в Исландия по това време.

The average high in June is around 51°F (10°C) and the average low is around 43°F (6°C). Iceland weather in June can be very unpredictable. The sun can be shining one minute and you could get blasted with rain and winds the next.

# 37
  • Мнения: 355
Да се запиша при вас.
Ние ще сме в Исландия две седмици през юли.  Без агенция сме надявам се да успеем да видим повечето интересни места.

# 38
  • Мнения: 1 973
Ние бяхме в Исландия края на юли и честно казано си брахме доста студ. Температурата беше към 12-15-17° (лято е все пак Joy), но вятърът беше много силен и се усещаше като по-студено. Вземете си дрехи да може да напластявате, както и ветровка няма да е излишна. Ние носихме включително и панталон-ветровка и влезе в употреба няколко пъти. Но си е индивидуално де, някои местни например си бяха по сандали Simple Smile

# 39
  • Варна
  • Мнения: 2 740
Аз се върнах от Исландия , бях там началото първата седмица на юни и времето беше повече от страхотно ! Всички казваха, че сме изкарали късмет с това време Simple Smile Ако мога с нещо да бъда полезна съм на среща Wink По темата с пътуването, самолети само не съм компетентна, че това не беше моя част.
Посещението ми не беше само тип екскурзия и посетих места в близост до Рейкявик ,Копавогюр.

# 40
  • Мнения: 2 430
Моля за съвет - къде е подходящо да отседнем / около 5, 6 дни ще е екскурзията ни, основни забележителности -
 водопада Гълфос, националния парк Тингветлир и гейзера Гейсир в долината Хаукадалур.  Нямам представа къде да избера , да се  позиционираме... Рейкявик?Или на различни места?Златният кръг? Насоки? Благодаря!   Ето оттук      https://guidetoiceland.is/nature-info/iceland-in-august   ,,пламна искрата" и доста сериозно го обмисляме!🙂     Дано  за 20 дни се организираме с полети, нощувки , колата под наем, избиране на маршрута...   /Mileto, Змия - приятно ми е да ви срещна и в тази тема!🥰/    Дописвам...сега разбрахме -за вулкана Фаградалсфядл, едва ли ще рискуваме.Много близо до летище.../

Последна редакция: чт, 04 авг 2022, 10:06 от Roo Roo

# 41
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 307
Roo Roo Blue Heart
Чудесно е, ако ви се осъществи пътуването! Не съм чела за този вулкан ... сега ще проверя.
Нашето пътуване до Исландия за момента е все още на етап събиране на информация. Решихме се на друга лятна дестинация в близост до Екватора, така че натам са концентрирани всички енергии.

# 42
  • Варна
  • Мнения: 2 740
Roo roo, ние бяхме отседнали в Kópavogur, хотел 201, доста бейсик хотел, но за спане е чудесен Simple Smile Не се води дори баш в Kópavogur, но те с Рейкявик все едно са едно , защото едното прелива в другото. До този хотел 201 имаше и друг Island comfort. Наоколо имаше места за хапване, но нищо исландско де 😁  
За 5-6 дни ще имате възможност да обиколите всичко написано, дори вулкана Wink Златния кръг (водопада, Тингвелир, гейзера)  си го минахме за един ден, един следобяд ни отне до вулкана  (само до първата пътека, но си заслужава определено) , 2 следобеда бяхме в Рейкявик, синята лагуна за 2 часа и цял следобяд пльоснати в Скай лагуната Simple Smile

# 43
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 307
Miss V, вие кола под наем ли бяхте там?

# 44
  • Варна
  • Мнения: 2 740
С кола под наем бяхме. Много малка количка,  в багажника един малък куфар би се събрал…. , обаче колите и таксите им са много скъпи вече. Не съм уреждала аз колата и не знам за точни цени, но беше много скъпо. От летището ни я донесе човек и там и я върнахме Wink

Общи условия

Активация на акаунт