Цистит - традиционно и алтернативно лечение- тема 10

  • 32 812
  • 744
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 4 326
Аз съм доволна от д-р Костадинова-мц Хипоталамус .
Успех!

# 226
  • Мнения: 5 047
И аз имах Клебсиела, изчезна(за сега) с един единствен антибиотик.Същото не важи обаче за Ешерихията, която се води, че лесно се унищожава, а за нея изпих 11 антибиотика и пак си я имаше...
Така че, не се стресирайте от сега.Обърнете си внимание, идете при добър специалист, но не се отчайвайте преди лечението Simple Smile

п.с. вчера бях пак при гинеколога ми и отново ми каза, че цистит В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ не се лекува с антибиотик.Работи се само и единствено върху подобряване на естествената среда, иначе рискуваш да си навлечеш още повече проблеми и да се развие хроничен цистит, както и става...
Но това поражда въпроса- защо тогава всеки уролог и нефролог прибягва именно до антибиотици ?И другото- като се получи тежка криза с кръв и адска болка, която не се влияе от билки и тн и се развива за часове, как да стане лечение само с полезни бактерии и домашни илачи???
По-сложно е според мен Simple Smile

# 227
  • Мнения: 4 326
Те всички прекрасно разбират от специалността на другия.Но ,когато съм молила да ми поеме лечението,отказва...

# 228
  • Мнения: 3 901
Здравейте момичета, за съжаление аз отново съм в джаза...преди седмица получип циститни симптоми кто по учебник, с болката в края на пикането и пр. Пуснах стерилни урини в 3 лаборатории - Бодимед, Кандиларов и Цебалаб. Нали и друга бактерия са ми откривали..да съм сигурна. Установи се Ешерихия...така и се зарадвах...че не е Псеудомонас ...освен това към всичко чувствителна и то и от трите лаборатории еднакъв резултат този път. Обикновената урина фрашката с еритроцити и левкоцити. То и цветът и беше като тъмна бира. Но само веднъж, след което си беше с нормален цвят. И се приготвих съответно за ескалация на положението до ден два дори си купих и памреси в случай, че ми се наложи излизане...Да ама не. Този път всичко протича съвсем различно. Освен този първи ден с болка през следващите дни на практика почти нямах симптоми. Дори и пишкането не беше кой знае колко често. От време на време усещах вагинално нещо като сърбеж и дразнене...Докато чакам резултатите отидох на биорезонанс...амии..освен че се ръснах едно 180 лв май друго не забелязвам да има като резултат. Дори е по-зле откъм визия урината. Вчера отидох и на нефролог. Тя погледна на ехографа - мехура без задебелени стени, с много малко урина, което е нетипично ако има цистит. Бъбреци ок. Предположи, че е вагинит (тук да вметна - когато се взема стерилна урина задължително да е с тампон за да няма такива чуденки)...предписа глобули макмирор и сума ти билкови неща, други глобули за месеци напред...смяташе че без антибиотик ще се справим, за всеки сл. като план Б предписа Уназин. Никога не съм го пила. Някой има ли опит с него? На въпрос кога да го включа - при миризма, засилване на симптомите и общото неразположение.  И така, върнах се аз с две рецепти и олекнах с още 250 лв защото накупих всичко. Докато отида и се върна бяха минли 4 часа през които изобщо не ми се пикаеше. И катко се изпиках вкъщи урината беше ужасна - тъмна, мътна и с миризма. Аха да почна антибиотика, но и звъннах и тя каза да изчакаме още 24 ч. И сега съм в шах какво да правя - почти не усещам симптоми освен, че урината е ужасна мътилка и може би съвсееем леко особено усещане при пишкане. Преди се заричах - ако нямам симптоми, които да ме принудят да взема АБ да не пия. Е, сега съм в това положение, но не знам това чакане да не влоши нещата занапред. Да не се окупира бактерията здраво и да не тръгне инфекцията към бъбреците...Какво мислите?

# 229
  • Мнения: 1 401
Опитай с билковите и глобулите. Освен ако стане нетърпимо. Но си мисля, че щом досега не е станало, значи гадината се е укротила и си живеете дружно.
Какво ти изписа докторката?

# 230
  • Мнения: 3 901
Почнах антибиотика. Усетих днес по едно време, че нещата не отиват на добре...засили се дискомфорта при пишкане...и го почнах.
За съжаление много се забави ходенето при лекарката защото дадох урината в петък и чак във вторник излезе в бодимед...и то си мина време.
Изписа ми макмирор, солидагорен, цистиклейн, урикод форте, едно за по-добро храносмилане май ензими, уроваксом..цистостоп хроно, фемифлораа, уроцист..

# 231
  • Мнения: 1 401
Много сдъжалявам, Пандорина. Дано бързо се оправиш. Ама толкова много неща-кога ще ги изпиеш?

# 232
  • Мнения: 634
Пандорина, може ли да споменеш името на докторката? Доста интересен подход има. Иначе, по-добре си изпий антибиотика вместо да рискуваш да се хронифицира. Поне за е. коли, което така трудно се лекува в този случай, аз знам, че трябва бързо да се реагира и то с тежката артилерия. Моят цистит се хронифицира така от лечения само с Монурал и уринали, понеже ме баламосваха, че по-силно АБ не трябва.

# 233
  • Мнения: 4 326
Пандорина,и аз съм в същия вихър.В кръвните имаш ли промени?

# 234
  • Мнения: 3 901
Маринова се казва докторката.
Този антибиотик обаче ме съмнява дали работи. Взех първата доза в 12 ч. Сега ми се пикае по-често от преди да го взема. Особеното усещане при пишкане си остава...а знам, че когато един антибиотик работи подобрението става за часове. Монурала например действа така. Ако го взема вечерта на сутринта все едно никога нищо не ми е имало.

# 235
  • Мнения: 4 326
Антибиотикът( стандартните) се натрупва за 3 дни и тогава започва действието му.Какво пиеш?

# 236
  • Мнения: 3 901
Уназин. Дано да е така Съни, силно се надявам...

# 237
  • Мнения: 4 326
Той е хубав аб.Ти с е.коли ли си?
Края на септември  вдигнах висока температура с болки в бъбреците и в таза.Кръвните ми бяха ужасни,7 пъти над нормата възпалителните клетки и нефрото ми даде таваник с опашка пиелосептил.С учудване за всички излезе стерилна урина.(до март бях на Пиелосептил).Изпрати ме на аг,че и там имам проблем и ми предстои операция.Инфекцията за тях не е аг,чакам вагинална мб след терапията.С ковид отрицателен бях,никакви дихателни симптоми...

# 238
  • Мнения: 3 901
Пандорина,и аз съм в същия вихър.В кръвните имаш ли промени?
Извинявай, сега видях това. Не съм правила кръвни сега. Само урината беше фрашкана с еритро и левко цити + белтък. Нещо, което за пръв път ми намират. Имам някакво подозрение, че може и да съм изхвърлила песъчинка...защото този тъмен цвят, който показва наличие на еритроцити беше еднократно и веднага след това доби нормален цвят. Ако беше причинено от бактерията щеше да продължи хематурията. Освен това при прегледа на бъбреците сега за пръв път ми откриха и в двата бъбрека песъчинки (камъче 2 мм). Досега не съм имала. 
Относно стерилната ти урина. Давай винаги поне в 2 лаборатории. Правят грешки. Приятелката ми с ясно изразени циститни симптоми даде в цибалаб и излезе, че няма растеж, даде веднага след това в бодимед и изолираха Ешерияхата. И на мен ми се е случвало това в цибалаб, да ми отчетат че няма а то да има.
В момента съм с Ешерихия да.

# 239
  • Мнения: 4 326
В тази лаборатория съм повече от 20 години,познават ме,микробиоложката при съмнения и повече бактерии ми звъни,за тяхна сметка правят още 2 посявки.С 2 думи -вярвам им.А и от кръвни изследвания в 3 различни лаборатории,в чужбина ми съвпаднаха с тяхната резултатите.
Ти с е.коли ли си?
Колко дни ще го пиеш?

Общи условия

Активация на акаунт