Изтичане на около плодни води

  • 1 807
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте Бях  в 15г.с и както спях ми изтекоха всички околоплодни води и разбира се наложи аборт. Казаха, че се получава от инфекция, но всички изследвания са ми добри. Някой имал ли такъв случай да сподели?

# 1
  • Мнения: 56
Съжалявам за случилото се. Има много такива случаи, включително и аз. След много ровене в интернет разбрах, че основните причини са: инфекция във влагалището или матката и слабост на шийката. При мен се оказа второто. Просто гинеколозите не я проверяват при прегледите. При следваща бременност, още при регистрацията в 12 гс искайте да ви проверят шийката. При мен и на око и на ехограф ясно си личеше, че се налага серклаж. Той се прави най-рано в 13 гс. При втората ми бременност го направиха в 15 гс, при третата в 13 гс по мое настояване и двата пъти. Сега си имам две дечица, родени секцио, като не дадох да ми махат серклажа предварително в 36 гс, а директно в деня на секциото.

# 2
  • Мнения: 5
Благодаря ви за отговора, съжалявам много за това което и вие сте преживели. Това ми стана чудно, че секретар и всички кръвни са ми добри, а преди седмица доктора ми гледа специално шийката, защото от бременността ми се появи полип и той я прегледа и каза че може с времето да се наложи серклаж, но сега е добре.

# 3
  • Мнения: 48
Благодаря ви за отговора, съжалявам много за това което и вие сте преживели. Това ми стана чудно, че секретар и всички кръвни са ми добри, а преди седмица доктора ми гледа специално шийката, защото от бременността ми се появи полип и той я прегледа и каза че може с времето да се наложи серклаж, но сега е добре.

И на мен в 14 седмица истекоха водите и имах аборт... също ми казаха инфекция и сега ще трябва пак да правиме опити. Малко ме е страх, ама дано този път да се всичко получи добре. Успех о на теб!

# 4
  • Варна
  • Мнения: 64
За съжаление се случва...
При мен беше в 23 г.с. Инфекция ми казаха и на мен. В последствие правих доста изследвания и това за Уреаплазма парвум се оказа положително. Лекувахме се с АБ и двамата със съпруга ми. Не мога да бъда сигурна дали това е била причина за инфекцията. Пазихме се около 6 месеца, след които забременях, но се оказа "кухо яйце". След още около 4 месеца бях бременна и синът ни е вече на 9 г.!
Кураж, вярвайте и успех!

# 5
  • Мнения: 44
Здравейте, надявам се някой да надникне в темата и някоя от тези майки да ми пише на лично 😔 това се случи и на мен в 23 г.с. след проблемна бременност с отлепване на плоден сак и хематом, просто искам да питам някои неща някой, който го е преживял 😔

# 6
  • Мнения: 4
Цитат на: Bms.1989 link=topic=1426424.msg47514713[i
[/i]#msg47514713 date=1705996478]
Здравейте, надявам се някой да надникне в темата и някоя от тези майки да ми пише на лично 😔 това се случи и на мен в 23 г.с. след проблемна бременност с отлепване на плоден сак и хематом, просто искам да питам някои неща някой, който го е преживял 😔
. Писах ви на лично

Общи условия

Активация на акаунт