За ползата и вредата от клизмата преди раждане

  • 41 681
  • 214
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 3 146
Ти заеби датите - виж що за тема е това.

# 211
  • Мнения: 1 616
Разбирам раздразнението ти, Мама Кенга, защото на фона на проблемите на Мама Фин всяка тема изглежда глупава и незначителна. Но как да упрекнем другите, че се вълнуват точно от клизми или течения или...какво ли не...Всеки си има тревогите..., а собствените проблеми винаги изглеждат най-страшни..

# 212
  • Мнения: 46 488
Цитат на: mama kenga
Ти заеби датите - виж що за тема е това.


Не виждам нищо странно или лошо в темата, а и като гледам какъв интерес има, значи не е излишна.

# 213
  • Мнения: 8 769
Цитат на: mama kenga
Ти заеби датите - виж що за тема е това.

Наакана тема, аз нали го писах и преди това Rolling Eyes  Stuck Out Tongue  Mr. Green
Честно казано, попрочитайки от тук-от там темичката, въпреки,че съм раждала вече веднъж, ми настръхнаха косите,......особено,имайки предвид,че ми предстои и второ раждане,....сравнително скоро.... Но,във всяка тема има както полезни, така и не толкова важни неща.... Grinning

# 214
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Цитат на: nani_
Цитат на: Liorena
Цитат на: Kose
Цитат на: Liorena
Цитат на: Nansen
Абе кажете, при секцио слага ли се катетър в пикочния мехур или не?


разбира се, + дренаж и системи и всичко както си се прави сериозна операция.


Ееее, не плаши чак така жената. Дренаж се слага само ако има проблеми. А катетъра на мен ми го сложиха след като ми сложиха упойката, ама това сигурно зависи от стила на болницата.
Но определено дренаж не се слага на всички наред!


Съжалявам, ако е прозвучало като заплаха.
А на мен защо ми сложиха дренаж, и на всички които раждахме секцио в Майчин Дом - София? Не съм имала т.н. от теб "проблеми". Дренажът е абсолютно задължителен при секцио, още повече, че се слага упойка, която те обезчувствява от кръста надолу и все пак тази мръсна кръв трябва да изтича някъде, нали? а ти си под упойка доста след операцията, поне няколко часа, и без дренаж при секцио - ами няма как просто.
бих отворила ей такива #Shocked очи, ако някой ми каже, че не са му сложили дренаж при секцио.
значи мръсната кръв е текла на воля, докато е излизал от упойка.

За обезчувствяването от кръста надолу - отпускат си всички мускули , вкл. и сфинктера на ануса, и квото има си излиза на воля- ако не в операционната то в реанимация и както си неподвижен не можеш да се вдигнеш даже и за да ти сложат подлога, лежиш си и се омазваш доволно!
 Дрен се слага само при нужда, има коремен, субфасциален и подкожен дрен, слага се ако има кървене дори и малко. Кръв под фасцията(демек м/у мускула и обвивката му - фасция) = отворена рана, същото е и за подкожния. За коремния е по-сложно...релапаротомия и т.н. или мно-ого сраствания... Та дрена е за твое добро и се радвай, че си е свършил работата. Дори и в него да е имало малко и е сложен "за всеки случай" значи, че нещо е смутило оператора и е искал да подсигури операцията с него. Катетъра в пикоч.мехур е задължителен при операция- не само в БГ!!!Вервайте ми !  Laughing Имам две раждания в Майчин дом - първото с форцепс, второто секцио, освен това съм акушерка в родилна зала и операционна пак там. Това за мръсната и чистата кръв не го схванах - сигурно имаш предвид лохите ?? Ама то лохи имат всички които са родилки - това е кръв и раневи секрет от мястото на прикрепяне на плацентата и др. и си изтича през отвора на шийката на матката, влагалището и така навън...


Уважаеми Дами и Господа,

искам да благодаря на Нани, за нейното Единствено компетентно мнение по тази тема.
Моля, прочетете всички.
Всичко останало е въздух под налягане.

Тази мама, го е казала ясно - катетър се слага абсолютно задължително в пикочния мехур.
И дренът е бил за мое добро.

Така, че.........пак казвам - всичко останало е въздух под налягане.

Друго е да го напише - мама - акушерка в операционна от Майчин Дом.

Благодаря ти, Нани. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт