Забременели мами след аборт

  • 5 657
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте,  момичета! Знам , че има и други жени като мен , направили аборт . Кога след аборта успяхте да забременеете отново и как протече вашата бременност? Ще съм благодарна на всеки ваш отговор.

Последна редакция: сб, 26 мар 2022, 14:50 от Съдба

# 1
  • Мнения: 2 515
Изчаках 2 цикъла да минат и подновихме опитите. Забременях след 1 година опити.

# 2
  • Мнения: 2 352
Има разлика какъв аборт е правен. Аз правих медикаментозен аборт и трябваше да изчакам 3 месеца(цикъла) да минат. Забременях на първия след това. Освен типичните симптоми(гадене, повръщане, болки в кръста и ставите) други проблеми не съм имала. Съвсем нормална бременност.

# 3
  • Мнения: 308
Здравей.  Първи мисед  8г.с изчистих се сама . Забременях 7 месеца след това [ноември миналата година]] ,но биохимична в 4г.с. Все още не съм готова за нови опити. Откриха ми тромбофилия. Желая успех 🌹🍀

# 4
  • Мнения: 704
Аз забременях на първия цикъл след кюретаж в 9г.с. Имах нормална бременност, но бях на НМХ, тъй като след аборта се установиха няколко нискорискови мутации. Родих здраво бебе, което сега ми разказва играта Simple Smile
Успех!

# 5
  • Мнения: 4 843
Аз забременях на втория месец, когато започнахме опити, но това беше след около две години. Първата беше непланирана, но желана, след това решихме да не бързаме. Не съм правила никакви изследвания, не съм приемала лекарства, износих и родих здраво бебе.

# 6
  • Мнения: 138
Здравейте, момичета!
А след аборта започнахте ли прием на фолиева киселина и кога.
Благодаря на отзовалите се Simple Smile

# 7
  • Мнения: 308
Здравейте, момичета!
А след аборта започнахте ли прием на фолиева киселина и кога.
Благодаря на отзовалите се Simple Smile
Здравей, аз поне преди ,по време и след двата аборта не съм спирала да я пия .

# 8
  • Мнения: 3
Здравейте! Претърпях задържан аборт в 8 г. С.. Бихте ли споделили как се възстановявате физически след абразиото. Психически вече 6 месеца не мога да кажа, че съм се възстановила... но и физически. Цикълът ми е .... дойде ми около 50 дни след процедурата обилно 7 дни. След това 3 месеца зацапвания кафеви, розови, сега - началото на юни пак обилен. Вече не занам какво става. Между временно съм и по доктори търсейки причината за това което ни сполетя.

# 9
  • Мнения: 2 515
Аз се възстанових много бързо. Не съм имала проблеми с цикъла, след кюртажа.
Вероятно е хормонално при вас.

Тромбофилии изследвали ли сте? При мен това се оказа причина за аборта.

# 10
  • Мнения: 3
Да изследвах се. Имам хетерозиготно изменение в PAI и АСЕ. Дали това и причината не може да се каже на 100%. Колкото повече се ровя и чета за абортите преди 10 г. с. тромбофилията не е причина. Попаднах и на интересно видео, което споделям с вас може да ви е от полза. https://www.youtube.com/watch?v=VmxZJJx3EpM

# 11
  • Мнения: 132
Аз се възстанових много бързо. Не съм имала проблеми с цикъла, след кюртажа.
Вероятно е хормонално при вас.

Тромбофилии изследвали ли сте? При мен това се оказа причина за аборта.
Здравейте да ви попитам като ви откриха тромбофилия какво ви казаха след колко време почнахте опитите защото и на мен ми откриха и ми казаха че като забременея ще ми назначат някаква терапия

# 12
  • Мнения: 2 515
Аз се възстанових много бързо. Не съм имала проблеми с цикъла, след кюртажа.
Вероятно е хормонално при вас.

Тромбофилии изследвали ли сте? При мен това се оказа причина за аборта.
Здравейте да ви попитам като ви откриха тромбофилия какво ви казаха след колко време почнахте опитите защото и на мен ми откриха и ми казаха че като забременея ще ми назначат някаква терапия
Опити започнахме 3 месеца, след аборта (толкова беше нужно на матката да се възстанови).
Терапията ми беше Фраксипарин 0.4 - сутрин(който в средата на бременността увеличихме на 0.6) и Аспирин Протект - вечер.
В хода на бременността добавяхме още медикаменти.

Терапията трябва да е ясна, преди забременяването и да се започне веднага.
Имах изписан Аспирин Протект от овулацията, но след като минаха няколко неуспешни месеца, реших на своя глава да не пия (бях се сдухала, че няма смисъл от нищо вече). Започнах го в деня на положителния тест, заедно с Фраксипарина.

# 13
  • Мнения: 1
Здравейте искам да попитам понеже преживях един мисед на 18.03.22и сега имам 2 чертички но много се притеснявам защото имам зацапване и болки в кръста и корема но не силни да не се повтори този мисед в бърза помощ ми изписа ха нош па и дофастон по 3 пъти на ден надявам се този път да е всичко нормално 😿😿💞💞

# 14
  • Мнения: 232
Здравей.  Първи мисед  8г.с изчистих се сама . Забременях 7 месеца след това [ноември миналата година]] ,но биохимична в 4г.с. Все още не съм готова за нови опити. Откриха ми тромбофилия. Желая успех 🌹🍀
След колко време се изчистихте?

Общи условия

Активация на акаунт