Китайска роза

  • 47 812
  • 65
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 747
Подрязана е, висока е 1,60м. Ужасно ме е срам с тези снимки, ако някой ми каже /може би на лични/ как става това със снимките, ще се опитам да изтрия срама от челото Embarassed

# 16
  • Мнения: 2 161
Подрязана е, висока е 1,60м. Ужасно ме е срам с тези снимки, ако някой ми каже /може би на лични/ как става това със снимките, ще се опитам да изтрия срама от челото Embarassed
И аз не съм много компетентна.Може би трябва да провериш какъв е размерът на снимката и просто да я уголемиш.

# 17
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Китайските рози обикновено се режат февруари. След това се пресаждат и след около 4 седмици започва редовно торене с тор за цъфтящи. /чака се заради пресаждането/
Подрязването е изключително лесно. Няма начин да сбъркате. Може да оформите короната като подкастрите по една-две пъпки. Или да срежете всеки клон повечко като оставите само най-долните 3 пъпки.
Под пъпки имам предвид възлитес листата.
Аз лично режа почти до дъно всяка пролет. Харесвам си разклонение. Броя 3 листа /обикновено къде са били, защото отдавна е станало вдървено там стъблото/ Режа под ъгъл спрямо пъпката, което не е задължително.
Всяка година розите правят доста дълги леторасли. Така че не ги пазете Simple Smile Аз не и оставям ни един лист при рязането. И так агодини на добър растеж и цъфтеж. Давайте смело!

Обича хубав припек. Расте по гръцки острови и Италиански площади и се скъсва от цъфтеж Simple Smile.

Моите зимуват на 0-4 С , като не ги полиам, но е хубаво да не прекалявате като мен Simple Smile

# 18
  • Мнения: 122
Ето пак научих нещо ново от този форум!  bouquet
Точно и се нервирах на моята роза, че е като храст и няма оправия. Явно ще я подрязвам. Само, че сега ми е жал, че не е спирала да цъфти от около 4-5 месеца. То и саксията и е за смяна, ама пак по същата причина не съм я пресадила.

# 19
  • Мнения: 6 461
Китайските рози обикновено се режат февруари. След това се пресаждат и след около 4 седмици започва редовно торене с
Това и свекърва ми го беше казала много отдавна.
Бях го забравила........... smile3555

# 20
  • Мнения: 109
И още нещо - хибискусът иска яко подхранване, аз я торя с всяко поливане - с торна вода, т.е. слагам 2 пъти по-малко тор от указаното. За да цъфти, трябва да се подхранва с тор, в който има по-голямо количество калий. Препоръчвам кристалон. Аз имам няколко рози, които изкарват цяло лято на балкона, сега са прибрани на топло и продължавам да торя по малко - през зимата е по-добре да се тори с универсална тор, т.е. такава, в която елементите са балансирани.

# 21
  • Мнения: 9 095
мале, момичета, аз с моите бегли познания относно цветарството..., как да ми растат цветята Cry, на мен милото ми донесе китайска роза, преди около месец от работа и тя много бързо пусна коренче, бяха 3 занесох едно на майка ми, другото си го боднах сега в една малка саксия, защото самия корен беше много голям и изскачаше от чашката, та викам и да не се хване, третото още е във вода Blush, та така, знам че не съм направила добре така да я садя по това време, ама тя си тръгна, гледам че живна и май ще имам ново листенце, разбрах за подрязването, ами да ми препоръчате някакъв вид тор, или да пръскам или да слагам върху пръстта newsm78, преди малко писах че и корделинето и драцената спряха да растат и за там се чудя какво да правя, а относно цъфтенето, пробвахте ли да сложите противозачатъчно в пръстта, мамите казват че много помага Peace  bouquet

# 22
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Противозачаръчните са наистина панацея за някои цветя, но за хибискуса, не знам да е така...
Нормално е да не растат сега цветята. "От ноември, до март" сме  - фазата на покои за повечето.

# 23
  • София , Монтана
  • Мнения: 811
Китайските рози обикновено се режат февруари. След това се пресаждат и след около 4 седмици започва редовно торене с тор за цъфтящи. /чака се заради пресаждането/
Подрязването е изключително лесно. Няма начин да сбъркате. Може да оформите короната като подкастрите по една-две пъпки. Или да срежете всеки клон повечко като оставите само най-долните 3 пъпки.
Под пъпки имам предвид възлитес листата.
Аз лично режа почти до дъно всяка пролет. Харесвам си разклонение. Броя 3 листа /обикновено къде са били, защото отдавна е станало вдървено там стъблото/ Режа под ъгъл спрямо пъпката, което не е задължително.
Всяка година розите правят доста дълги леторасли. Така че не ги пазете Simple Smile Аз не и оставям ни един лист при рязането. И так агодини на добър растеж и цъфтеж. Давайте смело!

Обича хубав припек. Расте по гръцки острови и Италиански площади и се скъсва от цъфтеж Simple Smile.

Моите зимуват на 0-4 С , като не ги полиам, но е хубаво да не прекалявате като мен Simple Smile

И аз така правя.Можете да си намалите снимките с този сайт: http://www.imageshack.us/ .За да се вижда снимката във форума:
[img тук има затваряща голяма скоба после сайта после затваряща /img].Като се намали снимката вземете най-долния линк.Там са показани пет.

Последна редакция: пн, 20 ное 2006, 18:55 от pеtia

# 24
  • Мнения: 9 095
благодаря, успокоихте ме за растежа, а за противизачатъчните точно за розата съм го чувала Peace

# 25
  • Мнения: 747
Благодаря на Petia за разяснението!

Последна редакция: вт, 21 ное 2006, 21:13 от prascho

# 26
  • Мнения: 3 647
Разгледайте този сайт:
http://hibiscus-rs.hit.bg/saveti.html
Има много полезна информация, също и за начините на подрязване.   Grinning

# 27
  • София , Монтана
  • Мнения: 811
Prascho когато качваш снимки на онзи сайт има една отметка- resize image.Другия път я отметни.За да ти е по малка снимката.Там можеш да си я намалиш колкото искаш.Ако ви е необходима друга помощ питайте.

# 28
  • Мнения: 9 095
ами я аз да питам- цветята отгоре или отдолу е по- добре да се поливат?  bouquet

# 29
  • София , Монтана
  • Мнения: 811
Хубаво е цветята да се поливат и от двете  страни.Когато се полива отдолу на цветето му се развива кореновата система,а е хубаво от време на време да се поливат и от горе защото така хранителните вещества който са там чрез поливането ще бъдат усвоени от растението.Аз така зная.Дано да съм помогнала.

Общи условия

Активация на акаунт