Чужбина или България

  • 2 077
  • 33
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1
Краят на месеца съм решил да изненадам жена ми с почивка. Така и така достатъчно се грижи за детето, и тези 2 години само вкъщи и целодневно пищене и домакинстване пак са си работа, че и по-изтощителна от моята и заслужава за някои дни просто да се разнообрази, да се радва на тишината и т.н и т.н достатъчно се отделих от темата та жени, вие като майки къде бихте се "завели". На планина в България или чужбина, или пък някъде на море, където да ви е слънчево, приятно и спокойно. Събирам идеи

# 1
  • София
  • Мнения: 28 559
Въпрос на лични предпочитания и моментна нагласа е. Майките не сме еднакви и няма как някоя от нас да знае предпочитанията на жена ви.

# 2
  • Мнения: 1 391
A почивката само за нея ли ще е или ще ходите семейно? Щото ако ще я пращаш сама по-добре я питай първо дали иска. Някои жени не искат да се отделят от децата си, особено докато още са малки.

# 3
  • Мнения: 39 296
Така и така достатъчно се грижи за детето, и тези 2 години само вкъщи и целодневно пищене и домакинстване пак са си работа
Представям си каква ще е почивката.

# 4
  • Мнения: 12 760
Аз бих се завела на спа.

# 5
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 061
Ми щом не правите разлика, идете до Турция, хем е близо, няма да се дундуркате сто часа в транспорт, хем е нещо смесено, чужбина, но много прилича на България и правят страхотна баница Hug Идете на моренце да ви е топло и да се поглезите без да има нужда да изсипете торба пари, че баш сега нали всичко е нагоре. Както е екзотично, тамън ще се откъснете тотално от онова ежедневие, от което казвате че искате да избягате.

# 6
  • София
  • Мнения: 77
Където и да е, НО да има топла вода - или топло море или топъл басейн. Ако и хората са малко - аз и жената си почиване перфектно. И за да не е абстрактно аз предпочитам Гърция за по-дълго или Троян за по-кратко.
п.п. някой ден съм и обещал да бръмнем с мотора до Сицилия и се надявам скоро да си спазя обещанието.

# 7
  • Мнения: 2 886
Е , това е мъж , моят не би ме завел никъде , а така ми се ходи , според него хората с деца не ходят никъде , за екскурзия в чужбина основно го навивам . Браво .

# 8
  • Мнения: 1 631
Предлагам да я изпратиш където и да е, но с приятелки, а ти да гледаш детето през това време, да чистиш и да готвиш.
Ако отидете всички /вкл. и дететето/, то няма да е почивка, а промяна на локация за ... същите ангажименти.

# 9
  • Мнения: 2 886
Е , да остави детето на някоя баба за два дни , ако има ...

# 10
  • Мнения: 10 993
Кажи с какъв бюджет разполагаш и за колко дни ще е ваканцията?

# 11
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 061
Тая жена няма ли собствено мнение, та се питат чужди? 🤨 Мъжът й не знае ли какво тя харесва? Обича ли чужбина, пясък и палми, или е планинарка и почитателка на боров мед, или въобще има ли приятелки? Той освен че явно не участва в домакинството и отглеждането, но и не е особено запознат с предпочитанията й Thinking

# 12
  • Мнения: 329
Аз предположих, че човека иска да изненада жена си с вече избрана и резервирана дестинация и за това пита за съвет тук. 

Аз бих резервирала планински спа хотел, било в България или някъде другаде. Така можеш да пратиш жена си на спа за няколко часа сама докато ти гледаш детето в стаята или отидете на разходка (или ако хотела има детски кът, да го оставите) А на следващия ден да отидете заедно на спа и ако има детски басейн и детето да се забавлява. И да има опция за повече вариация в ангажиментите между вас двамата, защото спа-то ще е на 2 минути от стаята ви и може да се редувате. А ако сте на море примерно и трябва да се ходи на плаж, би било малко по-сложно или по-далече. Или ще има други фактори като време/вълни/кремове за слънце, пясък навсякъде... дребни неща, но са досадни и се натрупват и предполагам жената ще ги поеме.

Макар че зависи от човека, разбира се и неговите предпочитания. Всяка жена е различна. Аз ако съм нон стоп с детето и в кухнята за цели две години, сигурно бих се зарадвала на всякаква ваканция, дори и до Перник... Grinning

# 13
  • Мнения: 10 993
Аз не разбрах, с колко пари разполага, но му предлагам да организира ваканция до Терме Букурещ. Хем е топла минерална вода, хем палми, хем в чужбина, хем сравнително близо до България. Един ден разходка из Букурещ и един ден в Терме. Страхотно преживяване, вечеря в някое типично румънско ресторантче.

# 14
  • Мнения: 758
Със самолет е между час и три часа да стигнете до която и да е точка в Европа. Нискотарифни компании - билети евтини. Хотелите са поскъпнали доста тази година, но има поносими. Ти обаче вземи хубав, луксозен хотел да поглезиш госпожата, не се стискай!

На юг - Кипър, Турция, Гърция, Сицилия, южна Испания, Йордания, Израел.....топло, море, вкусна храна, природа и т. н.
На север - култура, музеи, изкуство, катедрали, концерти, постановки и т.н.
Според предпочитанията.
За море, според мен е малко рано. Аз бих предпочела да отседна в някой готин европейски град. Примерно Амстердам, Париж или Рим и да се запилея по уличките, музеите, кафенетата и магазините.

# 15
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 061
Смисълът беше, че жената е уморена, не да се разкарва като кон и да виси по чакални. Пътуването въобще не е до три часа, като се имат предвид висенето, че и транспортът до там, един ден си го отписваш направо. Най-добре колата до някое не много далечно курортче, без много разкарваници и мотане, тамън ще имат време да си поговорят, най-малкото трябва да й се извини че я е оставил да върши всичко сама Neutral Face Надолу да слязат до Гърция е идеално.

# 16
  • Мнения: 8 891
Някъде на комфортно разстояние с кола из България.

# 17
  • Great Britain
  • Мнения: 2 208
Дай подробности,бюджет,времетраене,двамата ли ще ходите?Малага,Испания и околности е предложението ми.Може и да става за плаж вече.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 14 401
Аз лично бих се завела на топло място с възможност за разходки из населено място, а не само за висене в хотела или на плажа. Ако е спа-курорт, където предлагат масаж - още по-добре. Без съществено значение България или чужбина, но като ще е гарга, да е рошава - чужбина. Без детето или пък ако сте тримата, го поема изцяло таткото, което не знам обаче дали ще стане. Wink
Може Турция, може Малта - става за разходки и гледане, ако на нея и харесва, а и България може, ама погледнете прогнозата за времето или изчакайте до по-късна пролет, че аз бях (ама с дете, не за моя почивка) за два дни в спа курорт вчера и завчера и времето баш за нас се развали.

# 19
  • Мнения: 3 293
В България вече не познават парите, обаче  качеството на всички услуги  е доста зле...

# 20
  • Мнения: 6 695
Краят на месеца съм решил да изненадам жена ми с почивка. Така и така достатъчно се грижи за детето, и тези 2 години само вкъщи и целодневно пищене и домакинстване пак са си работа, че и по-изтощителна от моята и заслужава за някои дни просто да се разнообрази, да се радва на тишината и т.н и т.н достатъчно се отделих от темата та жени, вие като майки къде бихте се "завели". На планина в България или чужбина, или пък някъде на море, където да ви е слънчево, приятно и спокойно. Събирам идеи
Зависи тя какво иска. Ако и е липсвало движение и спорти грижа за себе си и фигурата - активна почивка , но със релакс.
Ако и е липсвала култура и хора и пр. / голям град - Виена и билет за балет или опера и много музеи или може берлин у т.н.
Ако и е липсвало слънце , спокойно четене на книга и просто мързел - то може да идете на море. Соквате на юг и лягате на шезлонгите 
Успех Simple Smile

# 21
  • София
  • Мнения: 77
В България вече не познават парите, обаче  качеството на всички услуги  е доста зле...
Много точно. Не стига че е мнооого зле като инфраструктура ами и отношението е като за "ден година храни". В малкото други места по чужбина, където съм ходил, хората се грижат да ти е приятно и пак да се върнеш, да не споменавам, че и пътищата и чистотата им е на светлинни години от нас.

# 22
  • Мнения: 10 993
Аз миналата седмица ходих в Мантар, Марикостино. Скъпичко си беше, но в чужбина според мен е по-скъпо, но определено качеството беше на ниво. Не съм съгласна, че в България не се предлага качество. Храната беше гурме, аз лично бях много доволна.

# 23
  • Мнения: 3 293
На места е по-скъпо, на други не.
Обаче, ако се сравнява еднакво качество и храна, често в България е по-скъпо вече.

# 24
  • Мнения: 758
И все пак, ако ни дадеш някакъв ориентировъчен бюджет, темата ще стане доста полезна, защото има почивки за всеки джоб. Ако пък кажеш какво обича госпожата ще стане още по-лесно.

Ако ви интересува основно храна, то има една държава, която е хит в това отношение и е близко и е евтино и има и полети вече (за хора, които мразят да се лашкат с часове по пътищата и искат бързо придвижване). Та за Албания става дума. И моренце има.

Последна редакция: вт, 12 апр 2022, 11:42 от DiscoBiscuit

# 25
  • Мнения: 10 993
За мен най-хубава храна в в Турция. Така, че ако дамата издържа на лашкане с автобус, препоръчвам уикенд екскурзия до Истанбул. Евтино и прекрасно, но доста изморително. Сега аз съм влюбена в ориента и за това говоря така.

# 26
  • Мнения: 758
До Истанбул имаше и нощен влак преди, не знам дали още работи. Спиш си и пристигаш отпочинал рано сутринта в Истанбул и можеш да отпочнеш с бюреците и айряните рано - рано както подобава Yum

# 27
  • Мнения: 6 695
ориент експреса вече не кара към Белград  и нататък , за посока Истамбул не съм сигурна.

# 28
  • Мнения: 3 293
Турция е за трезвеници и въздържатели. Аз поне не мога да си представя хубава храна с айрян, освен за закуска разбира се.
На места има алкохол, но пък е скъп и ограничен избор.

# 29
  • Мнения: 475
Круиз с Costa Toscana!!!🤩👍
Да речем с маршрут Италия-Испания-Африка-Португалия…Рарзкош! 😍

Последна редакция: чт, 14 апр 2022, 12:22 от NaviMK

# 30
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 278
Ако е обсебена от детето майка - в България, ако не е - в чужбина.

# 31
  • Мнения: 8 891
И к'во реши таткото?
Имам усещането, че някои от предложенията го комплексираха. Честно, и на мен доста от тях ми се видяха не особено адекватни.

# 32
  • Мнения: 6 695
Според мен в тази тема много меко се отнесоха с него. Аз какви изказвания по различни поводи съм чела ...

# 33
  • Крайбрежен район
  • Мнения: 2 197
Най-добре я попитай къде тя иска да почива, от какво има нужда, къде и се ходи и заедно потърсете такова място. Ако съпругът и които я познава не знае нейните предпочитания, как ние да ги разберем?

Аз например в момента имам нужда от зеленина, чист въздух, планинска гориста местност, вкусна храна и тишина. Искам да направя едно малко бягство от големия мръсен град. И си търся някакво такова място наблизо, защото ще е само за няколко дни. Тук където живея няма много планини и гори, но с каквото разполагам с това.

Та това е. Обсъдете заедно къде ви се почива. Дали в голям град където да се насладите на забележителности, културни мероприятия, разнообразие от ресторанти, магазини, театри, музеи ....Или извън града, може би селски туризъм. Планина, чист въздух, тишина, един хубав хотел със басейн и спа....

Общи условия

Активация на акаунт