Имахте ли шевове и хемороиди след раждане?

  • 4 963
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 274
jesi69 ще се свие и ще се прибере,гарантирам.След раждането на сина ми бях така.Не ядях нищо от страх да не отида до тоалетна.
2 седмица съм ревала..Мехлемите,които ми предписаха не помогнаха,а напротив увеличиха размера от тях.
Накрая отидох до лл да ми даде направление.И ме попита какъв проблем имам.Казах му и ме посъветва да направя това,което ти казах.Е какво да кажа...след третия ден бях като нова 🙂...

# 31
  • Мнения: 78
jesi69 ще се свие и ще се прибере,гарантирам.След раждането на сина ми бях така.Не ядях нищо от страх да не отида до тоалетна.
2 седмица съм ревала..Мехлемите,които ми предписаха не помогнаха,а напротив увеличиха размера от тях.
Накрая отидох до лл да ми даде направление.И ме попита какъв проблем имам.Казах му и ме посъветва да направя това,което ти казах.Е какво да кажа...след третия ден бях като нова 🙂...
радвам се дано и аз съм така утре вече става втори ден слагам вчера бях като новородена но днес пак ме по дразни след тоалетна дори като сложих леда незнам защо така 😔

# 32
  • Мнения: 1 274
Може да е от тоалетната хартия.
След тоалетна задължително подмиване без сапун и разни гелове.Аз се бърших леко с мокра кърпичка и след това душ и лед.

# 33
  • Мнения: 3 480
И никакво напъване, изхождането трябва да бъде съвсем свободно и ежедневно.
старая се обаче това боцкане ме кара да напъвам, че да свърши всичко нали разбираш 😔

Ясно ми е 😔, но не бива. Измиването с вода и мек сапун също е задължително. Има мокри кърпи именно за тоалет при хемороиди, но най-добре вода и сапун.
Супи, много вода и пробиотик, както и движение са също част от справянето.

# 34
  • Мнения: 2 848
Имах при първото, но там директно ми направиха епизиотомия в държавната болница и беше страшно. Второто ми раждане беше свободно и във вода, на 4 крака, имах 2 единични шева, където ми е била епизиотомията от първото раждане, никакъв дискомфорт не усещах и се възстанових много бързо. Но първия път беше ад.

# 35
  • Мнения: 1 441
Аз имам епизиотомия и хемороиди. Всъщност е един хемороид, с който се боря вече 2 месеца...ще пробвам с леда и хладката вода. Дано помогне 🤞🤞🤞
А относно епизиотомията възможно ли е да са зашили повече отколкото трябва? Струва ми се че разстоянието между в*агината и Ан*са е повече отколкото беше преди и това ме притеснява защото изпитвам дискомфорт при с*КС. Някой с подобни усещания?

# 36
  • Мнения: 2 464
Имах такива усещания, а и (мислех, че) напипвах някакво удебеление при входа на влагалището, като че е зашито накриво... За щастие неудобството и това удебеление отминаха след известно време и сексуалният ни живот се нормализира. В началото беше много, много болезнено.
Сега при второто раждане получих повърхностни разкъсвания по същите места и чух коментар, че май не е била много добре свършена работата първия път. Лекарят каза, че е "оправил" всичко. Утре става един месец от раждането и усещам всичко съвсем нормално, без никакви отклонения. За секс още не съм събрала смелост, а и време няма...
Та дописвам второ раждане без епизиотомия, бързо, без упойка и много по-безболезнено въпреки това от първото.

# 37
  • Мнения: 1 271
И аз имам и шевове и хемороиди. Раждах в чужбина, по-точно Малта, но не можаха да изкарат бебето и ми направиха епизиотомия. Цели две седмици болки, както и не можех да сядам, лягам или каквото и да било. След това имах и болка при полов акт поне година!! Така се получи при мен за съжаление. Хемороидите лекувах най-успешно с Цикатридина свещички и се махнаха.

# 38
  • Мнения: 78
Здравейте, на всички страдащи от тези гадове искам да споделя Лек който има ефект от първия ден 3месеца след нормално раждане не мога да открия лека на анална фисура с хемороиди какво ли не съм купила изядох 200,300лв за мехлеми свещички и лекарства накрая четох из инертнет за Чесъна беше ме страх колебаех се две, три вечери за да не ми подпали дупето ще сложа, няма да сложа ще сложа, няма да сложа и накрая сложих като супозитори потопена скилидка чесън в рициново масло може и други масла преди лягане и още от първия ден от 3месеца бях много щастлива когато посетиха тоалетната курса е 5 дни дано да помогна на някой който се мъчи от тези ужаси ще бъда много щастлива 🥰

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Не просто имах хемороиди. Направо си бяха живи хермафродити. Можех и лична карта да им извадя, че си бяха отделни от мен личности. Получих ги в 6 тия месец. Беше ужасно. След нормалното раждане настана пък истински ад. Все едно имах малка чепка грозде отзад. Три месеца не можех да ходя нормално до тоалетна, виех от болка, дори едва стоях на краката си. С времето се свиха, но останаха следи от съществуването им. Някой ден като си родя второто дете и приключа с децата, ще си направя "гъзна пластика" 😄

# 40
  • Мнения: X
Да. И от двете. В болницата ми казаха, че 90%от майките ги режат. Аз съм изключително дребна отдолу и въпреки че бебето беше 2.500 с малка главал пак ме рязаха. Нищо страшно. Възстановяваш се и после все едно не е било. Белег не личи освен ако разпънеш кожата на силна светлина но не вярвам да се наложи...

# 41
  • Мнения: 2
В коя болница беше?
Имах при първото, но там директно ми направиха епизиотомия в държавната болница и беше страшно. Второто ми раждане беше свободно и във вода, на 4 крака, имах 2 единични шева, където ми е била епизиотомията от първото раждане, никакъв дискомфорт не усещах и се възстанових много бързо. Но първия път беше ад.

# 42
  • Мнения: 2 848
Окръжна ("Св. Анна") в София.

# 43
  • Мнения: 6
Здравейте, мислите ли, че има връзка между двете. Мен с шевовете доста ме затегнаха и имах опъване между двете отверстия. Почвам да се чудя!

Общи условия

Активация на акаунт