Ламинат- препоръки

  • 6 183
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 745
Куикстеп ли са най-добри цена-качество към настоящият момент ? И аз съм в издирване на хубав паркет, сиво-лилава/бежова гама.

# 16
  • Мнения: 348
Здравейте, моля дали можете да препоръчате марка и параметри на ламинат за апартамент  2 спални и холо кухня - 60 кв.м. общо под шкафовете включително ще бъде паркет, ново строителство - стените не са равни, пода също. Разбрах, че има марки които изискват идеално гладък под/замазка, моята не е такава за съжаление. Търся оптимална комбинация от цена и качество в среден клас. При положение че пода и стените не са идеални, каква марка да избера заради различните клик-системи или това не е от значение, благодаря предварително

# 17
  • Мнения: 10 380
Как така ново строителство, а не са равни?
Какъв е пода отдолу?
До 5мм разлики обира подложката по принцип.
Може да се сложи саморазливна замазка, ако искате да е съвсем гладко, но едва ли ..

# 18
  • Мнения: 348
Подът е замазка, но има разлика в нивото в различните части на помещението. Саморазливната не ми е опция - 60 квадрата са общо и ще ми се вдигне нивото спрямо коридора, където вече са наредени плочки

# 19
  • Мнения: 10 380
Разлика в нивото и неравен под са две различни неща
Саморазливната коригира до няколко мм, не променя нивото.
Пусни снимка на замазката на пода

# 20
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 703
Саморазливната ще запълни хлътванията, няма да вдигне ниво.

# 21
  • Мнения: 348

Ето снимка от едната спалня

# 22
  • Мнения: 10 380
Идеален ти е пода. Ако искаш да е гладко, точно саморазливна замазка му трябва.
Ще стане ето така например
https://www.misiamoiatdom.com/746-samorazlivna-zamazka-kak-se-polaga
Но и така си е ок за паркет.

# 23
  • Мнения: 348
Много благодаря, ще пробвам с по-качествен ламинат AC 5 8 mm и подложка XPS 5 mm, дано да няма проблем.
Само да питам: наличието на парафин по сглобките на ламината, което разбрах че не всички марки имат дали е определящо за качеството и здравината на монтажа? В един магазин ми предложиха точно такъв паркет на Кастамону бил правен в Русия, имал допълнителна обработка с парафин на кликовете и бил надежден без да изисква идеално равен под. Бях се спряла на Kronotex, но за него се изисквал идеално гладък и равен под и били му развали ли клик системата последните месеци ако мога да вярвам на продавачката въобще. В чудене съм коя марка да избера и от къде - в магазините тип Практикер редене не се предлага, съответно търся майстор нямам препоръчан, в магазините за паркет масово са турски паркети до 30 лв с включен монтаж.

Последна редакция: вт, 15 ное 2022, 06:52 от НаБабаДетето

# 24
  • Мнения: 10 380
Преди месец слагах на вилата в двете спални най-евтиния паркет, който намерих на пазара в този момент - нещо от рода на 15 лв/кв от Практис, с фуга, ако има значение. Монтира се съвсем идеално, нямаше нищо специално и специфично по него - съвсем нормално си кликаше и си влиза по сглобките. Буквално сама го наредих, само ММ изряза и натисна последните по-тясни парчета.
Не знам защо толкова се притесняваш с тоя паркет Simple Smile Хващаш някакъв и толкова.. На пазара какво ли няма.
Вкъщи сме сменяли паркета веднъж в хола (за 20 години), защото се наводнихме от запушена тръба.
В спалните са 20 годишни прости ламинати и не са мръднали - само 6мм са и нямат никакви допълнителни екстри.

# 25
  • Мнения: 348
Благодаря много, до сега никъде не съм слагала ламинат, с естествен паркет съм но нямам възможност и сега да сложа естествен - не трислоен, а от онзи който се реди и цикли – такъв имам навсякъде и не е мръднал. Просто нямам опит с ламинати и понеже марки и модели всякакви се притеснявам да не сбъркам в избора - все пак са 60 квадрата общо не е 1 стая само.

# 26
  • Мнения: 10 380
Не мисля, че има правилен отговор - колкото видове на пазара, толкова и мнения от консултанти и потребители ще чуеш. Хващаш някакъв, който ти е в бюджета и ти харесва и взимаш. Може и да са за различните стаи различни, ти си знаеш обзавеждането.

# 27
  • Мнения: 1 102
Здравейте, наводни ни се детската стая, която е с ламинат. Водата стигна до половината помещение, беше доста. Успяхме бързо да я изсмучем с прахосмукачка wet&dry, но съм доста притеснена, дали е навлязла под него? Дали ще се образува плесен? Какво може да се направи? Да проветряваме или да затопляме или да не затопляме, влагоуловител?
Много ме е яд, че не сме навсякъде с гранитогрес, вече си представям някоя от сериите на д-р Хаус, в която търсеше опасни плесени в домовете на хората 😵‍💫

Последна редакция: ср, 23 ное 2022, 06:08 от blue_eyez

# 28
  • Мнения: 10 380
Ще се надуе. На места ще се изкриви, ще се отворят някои фуги.
Така ни се наводни хола. И сменихме паркета. За няколко часа работа и 300 лв за материали не бих рискувала (примерно 15 кв стая и 20 лв/кв)

Общи условия

Активация на акаунт