Алергия към боя за коса

  • 1 358
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте. Като малка си открих алергия в следствие на временна татуировка с къна. От извесно време търся начин да се боядисам, тъй като съм на 24, а вече имам много бели косми… правих си проби с безамонячни бои, и отново се изривам. Моля Ви, дайте ми съвет каква боя да използвам и какво да правя Sad

# 1
  • София
  • Мнения: 35 097
Добър професионалист ще ви даде опции - техники без контакт със скалпа, фолиа, шапка и други.

# 2
  • Мнения: 3 323
Започни с шапки за глава и кичури. Аз също развих алергия към боите за коса, но белите коси не се интересуваха. Преориентирах се към кичури.

# 3
  • Мнения: 3 307
Отиди при професионалист да ти направи кичури с фолио, не се мажи с тези шапки, че създават страхотни безумици. Не мога да си представя младо момиче с тези кичури като спагети. Изрусителя не е боя за коса и е възможно изобщо да нямаш реакция към него.

# 4
  • Мнения: 3 323
Отиди при професионалист да ти направи кичури с фолио, не се мажи с тези шапки, че създават страхотни безумици. Не мога да си представя младо момиче с тези кичури като спагети. Изрусителя не е боя за коса и е възможно изобщо да нямаш реакция към него.


Аз пък точно от "професионалистите" и кичурите с фолио се преориентирах към това да се боядисвам сама. Скъпо и увреждащо косата - въпреки, че многократно казвах, че искам "няколко" кичури след посещението се връщах с напълно изрусена коса, която после години да не мога да оправя.
За мен фризьора не е опция - особено ако имаш здравословен проблем. Много от тях обикновено си правят каквото те си наумят защото смятат, че са по-компетентни от теб. Но това си е мое мнение.

# 5
  • Мнения: 516
Здравей, работила съм във фризьорски салон, затова си позволявам да изказвам мнение. Там работехме с много хубава боя за коса, казва се Nook. Има голямо разнообразие от цветове. Имат безамонячна и слабоамонячна серия. Покриват супер белите коси. Поинтересувай се от фризьор в твоя град, който да работи с тези бои и опитай. Мисля, че не можеш да си ги поръчаш от интернет. Много клиентки с чувствителен скалп и с алергии сме боядисали с тази боя, реакции нямаше. Имат и много добри шампоани и маски.

# 6
  • Мнения: 3 488
Салон, задължително. И дано случите бързо на добър фризьор.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Кичурите пак се допират до кожата,може да се получи контактен дерматит и след измиване и изсушаване на косата след фризьор.
Професионалните бои също съдържат силни алергени.
Аз опитах с естествена къна,но ме сърбеше цялото тяло и накрая се отказах.
Приемаш се такава и толкова.

# 8
  • Мнения: 24
Здравейте дами,
Виждам, че темата с алергиите към боя за коса (и в частност PPD) се събуждат от време на време тук-там, но оставам с впечатлението, че все още няма решение за този казус.
На кратко моят случай е, че от 6-7 години имам алергия към PPD, и от тогава не съм ползвала друго освен боите на Hennafox. С тях всичко е супер, но вече белите коси започват да стават повечко - към 40%, мацането вкъщи трябва да зачести на по седмица/две и се чудя какви са алтернативите и дали изобщо има. 

След един тест на ръката ми преди няколко години с боя, която ми беше рекламирана като безвредна, ми остана една червена сърбяща и ужасно пареща точка около седмица. В състава присъстваше уж по-лека версия на добре познатият алерген, която работела при повечето хора, но явно не при всички.

Успях преди година да си направя при фризьор кичури с изсветляване и след това къносване с много разредена Касия и Къна (пак от Хенафокс) а корените с тъмно кестенява смес къна, но честно казано е толкова голяма занимавка, че в един момент се отказах.

Не съм готова все още за сива/бяла коса и на моменти се стряскам много...
Още повече ме потриса факта, че съм обиколила безброй фризьорски салони с въпроси и всичките, с изключение на 1-2 дами, изобщо не знаят какво е PPD и какво се прави... или приемат алергията като нещо супер несериозно.

Някоя от вас попадала ли е на фризьор/колорист, който е запознат с работата си и може да ме посъветва? Или пък да споделите личен опит как вие се справяте?

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Аз ходя със сива коса.И фризьори,и лекари ме гледат ужасено,когато започна да разпитвам по темата за боите и алергиите и да търся начин да се боядисам.
Къната на Хенафокс мирише толкова ужасно,със седмици я усещам,сърби ме главата,а и цветът,особено на слънце е оранжев,като клоун се чувствам.Не казвам,че е по-добре да съм със сива коса,но и с къносана не мога да се гледам.
В най-добрия случай фризьорките предлагат безамонячна боя,аз казвам,че точно с безамонячна беше жестоката алергична реакция и сме дотам по темата.Най-неутралният и любезен съвет е да се консултирам с алерголог.А алерголожката не беше така любезна.Някои лекари като чуят за алергии ,стават изключително нервни и нелюбезни.Аз и към лекарства имам алергии и е нечовешко отношението.

# 10
  • Мнения: 3 323
Кичурите пак се допират до кожата,може да се получи контактен дерматит и след измиване и изсушаване на косата след фризьор.
Професионалните бои също съдържат силни алергени.
Аз опитах с естествена къна,но ме сърбеше цялото тяло и накрая се отказах.
Приемаш се такава и толкова.

Зависи пак от фризьора. Аз бях при един страхотен фризьор от друг град. Ами професионалист от всякъде - кичури, които не се допираха до кожата и не изгориха нищо. Ще го посетя пак след 6 месеца.
Майка ми също разви май някаква алергия към боите за коса, ама си се мацоти пак сама и то през 2 седмици, че много избивали белите коси. За друго не ще и да чуе. Чудя се още как има коса на главата си след такова агресивно третиране.

# 11
  • Мнения: 2
При мен също се появи алергия от боята за коса.Реших проблема с шампоан оцветител.Нито щипе нито се обривам от него.Покрива белите коси,ако знаех по рано нямаше да ползвам боя.

# 12
  • Мнения: 2
При мен също се появи алергия от боята за коса.Реших проблема с шампоан оцветител.Нито щипе нито се обривам от него.Покрива белите коси,ако знаех по рано нямаше да ползвам боя.

Здравейте, може ли да споделите какъв шампоан оцветител ползвате и как в горе долу трайността му?

# 13
  • Мнения: 2
При мен също се появи алергия от боята за коса.Реших проблема с шампоан оцветител.Нито щипе нито се обривам от него.Покрива белите коси,ако знаех по рано нямаше да ползвам боя.

Здравейте, може ли да споделите какъв шампоан оцветител ползвате и как в горе долу трайността му?
Шампоан Marion.Аз го ползвам 2 пъти в месеца и съм доволна))

# 14
  • Мнения: 45
Здравей след ползване на маска за коса ,дъщеря ми се община по лицето (по обилно от едната страна )Ужас!Използвала е от ветеринарната аптека съставки ,но е сезона с нея цяла вечер ,не 2 часа !
При вас ,когато сте  имали обрив как е минавал (от боите при вас)?
Благодаря предварително за отговора!

Общи условия

Активация на акаунт