още един въпрос за къпането

  • 2 274
  • 42
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 548
Мили мами,
бебокът Константин е на 2,5 месеца и аз все още го къпя с голи ръце и сапун :lol: В смисъл че не използвам специална гъбка, кесия или нещо от този род. Вие ползвате ли такива неща и ако да - то какви?
Предварително благодаря!

# 1
  • Букурещ
  • Мнения: 7 832
не, ние не.нито теляк си имаме, нищо и половина. Laughing

# 2
  • Мнения: 5 250
Не,нищо от изброените не ползвам

# 3
  • Мнения: 2 529
Имам естествена коралова гъба на Bebe Confort (има и на Chicco такава), като се намокри става страшно мекичка, а също така пише за нея, че помагала за по-добър тонус на кожата и за кръвообръщението. Аз лично не я ползвам много често обаче...

# 4
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
не
Елина е на 2г 6м и само с вода се къпе най-често....сама при това:)
веднъж в седмицата - глицеринов сапун или детски шампоан...тя си избира какво.
 Диана...6м...детски шампоан малко във водата и туй то.

# 5
  • Мнения: 1 512
Аз купих една розова гъбка за баня миналата година, когато правихме покупки за беба и така си стои.
Имам и хавлиена ръкавица, но нея ползвам само за обтриване на кожата като закалителна процедура.

# 6
  • Мнения: 46 511
Нищо не използвам за търкане Grinning само ръце!

# 7
  • София
  • Мнения: 15 219
Къпем Иво с "голи ръце и сапун". Имаме няколко модела гъбки и кесийки, но не ги ползваме.

# 8
  • Мнения: 411
Ние купихме всякакви принадлежности за баня когато Алекс беше малък, но така и не ги ползвахме. Къпехме си го с голички ръце и с бебешки сапун, а после и с бебешки шампоан на Джонсън. Сега е момента да го похваля : От всички видове шампоани които сме ползвали този е най - добрия. #Silly

# 9
  • София
  • Мнения: 2 958
Къпя го с гъбка за баня -от най-обикновените с бебешки сапун на Нивеа и веднъж седмично - косата пак с такъв шампоан. Simple Smile

# 10
  • Мнения: 1 793
не, не използвам гъби, кесии или каквото и да било друго от тоя род.

# 11
  • Мнения: 8 769
Къпя си детето с мека мрежеста гъба, която прави много пяна и не драска. Ползвам я от осем-девет месечна възраст на бебето. За сега нищо му няма на кожата!

# 12
  • София
  • Мнения: 39 759
на нас ни подариха хавлиено куче, което на главата има мрежеста "субстанция", Дияна много си го обича и се трие с него Wink иначе се къпе сама. Лятото си пожела сама една гъба от магазина, но в момента даже не знам къде е Wink

# 13
  • Мнения: 717
И ние купихме гъбка, която си стои в шкафчето. Къпем си се с голи ръце и сапун  Grinning

# 14
  • Мнения: 7 821
Цитат на: AnMary_
на нас ни подариха хавлиено куче, което на главата има мрежеста "субстанция", Дияна много си го обича и се трие с него Wink иначе се къпе сама. Лятото си пожела сама една гъба от магазина, но в момента даже не знам къде е Wink


И ние имаме такива, но слон и пиле  Wink . Големия къпя със слона, а малкия само си играе с пилето за сега  Grinning .

# 15
  • Мнения: X
За сега ми е по-удобно с "голи ръце", може би по-натам ще взема, хем да има с какво и тя дда прави опити да се търка. Laughing

# 16
  • Мнения: 272
Със бебешка пяна на Нивея и с голи ръце Simple Smile
поне засега Wink
Малкия много се забавлява с пяната Simple Smile

# 17
Къпим се за сега с сапун и ръце само.За напред мисля ,че ще продължим така.За какво ли ги купувахме тия гъби  Rolling Eyes

# 18
  • София
  • Мнения: 9 470
Освен всичко друго, нищо не задържа така яко микробите, както една влажна гъба. Идеална среда е за такива твари, между другото. Wink
Така, че продължавай да си къпеш бебчето, както и досега. Нищо друго не е потребно.
Къпането на бебето все още -на този етап, има основно закалителна функция. Simple Smile

# 19
  • Мнения: 3 200
С голи ръце и сапун, по-хигиенично ми се струва

# 20
  • Мнения: 2 258
И на нас ни подариха кесийка,но аз грижливо си я прибрах в гардероба;)

# 21
  • София
  • Мнения: 985
Цитат на: kopche
Освен всичко друго, нищо не задържа така яко микробите, както една влажна гъба. Идеална среда е за такива твари, между другото. Wink
:


и аз я къпя с " голи" ръце поради същата причина.

# 22
  • Spain
  • Мнения: 3 750
по принцип къпем беба с ръце , без гъбки и т. н , но имам една коралова и когато има полепнало ако по дупето го измивам с нея ,защото се измива по добре (не ми се вижда добре да тръквам с ръце понеже кожи4ката е мн нежна и не искам да го за4ервявам мястото)

# 23
  • Мнения: 1 581
С течните бебешки сапуни ми беше по-удобно да ползваме гъба, обаче трябва често да се сменя. Аз я сменях на 2 седмици - месец. После минахме на обикновен нетечен сапун и без гъба.

# 24
  • Мнения: 4 358
Цитат на: kopche
.....нищо не задържа така яко микробите, както една влажна гъба.

На същото мнение съм.
Ползвам само бръснарски сапун и голи ръце при къпането на Оги.

# 25
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Само с ръчички!  Grinning

# 26
  • Мнения: 2 000
За сега само със сапун и ръце го къпем.

# 27
  • София
  • Мнения: 2 958
Взех да се замислям върху това ,което казвате за микробите в гъбките Thinking
Ами много е логично!Как не съм се сетила....Ще я махаме гъбата ,май-май.... ooooh!

# 28
  • Мнения: 514
Кое е по-добро - сапун или шампоан за тяло и коса? Всяка вечер ли миете на бебето косичката или миете само телцето? Ама каква съм питанка,а  Laughing

# 29
  • Мнения: 3 153
Използваме само 4 ръце (моите+на тати) и пяна за вана на чико:)

# 30
  • Мнения: 4 244
Мога да кажа от опит, че е най добре да се къпят децата само с водичка с малко Лайкова добавка zа вана на Бубхен и ниШто повече вътре. Накрая леко иzполиване с вода с по хладка температура zа каляване. Нито гъба нито кесия съм полzвала.
Каката сега се налага да и мия косата и полzвам Щампоан пак на БУбхен ама иначе слагам в ваната пак от тая добавка
Сина само с добавката а е на 20 месеца

# 31
  • Мнения: 3 880
Ние от самото начало ползваме едни кърпички за къпане- за еднократна употреба, бях чела, че в гъбите се събирали много бацили с времето, а хавлиените кесии трябвало да се изваряват (съответно да се перат на високи температури) и аз избрах най-мързеливият вариянт- еднократната употреба и вече една година така. Тази тема обаче ме подсеща, че като свършим това пакетче ще минем вече на кесия или нещо подобно, че май сме достатъчно големи Wink .
Сапун не съм ползвала никога за бебето, слагам във водата бебешки шампоан за вана, който съдържа и някакво олио, за да не изсушава кожата...

# 32
  • Мнения: 3 932
На 8 месеца сме, но не ползваме гъба, къпем се през ден и използваме гелдуш на JOHNSON softwash s 1/3 бебешки лосион. Много сме доволни и не сме имали проблеми.
Иначе знам, че е добре за кръвообращението да се обтрива тялото с подходяща гъба, но може би е все пак още рно.

# 33
  • Мнения: 272
това за гъбите да  а кога се рзреждат къпаниятя?
ние сме на 4 мес и всяка вечер се къпем. до кога така?

# 34
  • Мнения: 202
Ние къпем бебчо само с ръце и сапун и използваме шампоан за косичката. След като направи 5 месеца преминахме от ежедневно към къпане през ден.[/quote]

# 35
  • Мнения: 46 511
Цитат на: ts
това за гъбите да  а кога се рзреждат къпаниятя?
ние сме на 4 мес и всяка вечер се къпем. до кога така?


Още от началото къпем през ден. България е една от малкото държави, в която все още се къпят ежедневно бебетата.

# 36
  • Мнения: 514
Момичета, а всяка вечер ли миете косичката?

# 37
  • Мнения: 790
Ние все още мием косата всяка вечер. Кажете ми, защо след определена възраст бебетата не се къпят всяка вечер. За нас банята е много приятно занимание и след нея спим "като къпани". Има ли някаква специфична причина ?

# 38
  • Мнения: 7 837
Цитат на: iva 76
Момичета, а всяка вечер ли миете косичката?

Ние се къпем през вечер, а косичката мия само два пъти седмично със сапун Nivea.

# 39
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Цитат на: Casey
Ние се къпем през вечер, а косичката мия само два пъти седмично със сапун Nivea.


и аз
само че шампоана е на Бюбхен...

# 40
  • Мнения: 3 926
Цитат на: silvi_mar
Ние все още мием косата всяка вечер. Кажете ми, защо след определена възраст бебетата не се къпят всяка вечер. За нас банята е много приятно занимание и след нея спим "като къпани". Има ли някаква специфична причина ?

До колкото аз знам няма ограничения поради някакви специални причини. Можеш след петия месец да му миеш главичката през ден, а телцето всеки ден. Банята вечер не е, за да е чисто детето, а да спи като къпано и да се калява. Докато ви е кеф си го къпете всяка вечер, но е добре да знаеш, че ако отидете на гости не е грях да пропуснете едно къпане Wink Моята приятелка си го къпеше всеки ден почти до годинката, защото като порасна взе да му мирише потта и тя казваше, че и мирише на "вкиснато". Помисли ти как би се чувствала да не се изкъпеш два дни. Аз не мога - душчето си е кеф Simple Smile

# 41
  • Мнения: 46 511
Цитат на: Assinka
..........Банята вечер не е, за да е чисто детето, а да спи като къпано и да се калява. Докато ви е кеф си го къпете всяка вечер, но е добре да знаеш, че ако отидете на гости не е грях да пропуснете едно къпане Wink Моята приятелка си го къпеше всеки ден почти до годинката, защото като порасна взе да му мирише потта и тя казваше, че и мирише на "вкиснато". Помисли ти как би се чувствала да не се изкъпеш два дни. Аз не мога - душчето си е кеф Simple Smile


Кожата на дъщеря ми се чувства много по-добре, от както започнах да я къпя през ден, за мен също взимането на душ всеки ден е удоволствие, но не мога да сравня моята кожа с нежната кожичка на бебето. В съня няма разлика дали е къпана или не, а за каляването има много начини, не мисля, че къпането вечер е определящо.

# 42
  • Мнения: 1 613
Моята бебка е на 2 месеца. Аз също съм накупила губи, кесии и др. но никога на съм ги ползвала.

Общи условия

Активация на акаунт