Малко бебе и работа в къщи

  • 727
  • 9
  •   1
Отговори
  • Велико Търново
  • Мнения: 279
Мили мами,

Питането ми е към тези, на които им се налага да работят в къщи и да си г ледат бебетата.

Успявате ли  да се справите без чужда помощ?
Моят бебок е на 4 месеца, налага ми се да работя в къщи и имах амбицията да се справям сама  едновременно с бебето, 10 годишната  му кака , домашните задължения и работата.  
Обаче  май нещо се надцених.  Когато седна да работя едното ми ухо и око постоянно са насочени към бебето, не мога да се съсредоточа . А и той сякаш разбира - започна ли да работя, спира с кротките занимания и започва да мрънка.

Резултата - почти нищо не свършвам,изнервям се,изнервя се и бебето. Cry

Какво според вас ще помогне - баба,която да помага ,по -добра организация и ли и двете  Simple Smile

# 1
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
или баба или жена, която да ти помага.
щом трябва да работиш в къщи, идеалният вариант ще е да и водиш детето, а не тя да идва...
така ще имаш време и възможност да се съсредоточиш....

# 2
  • Мнения: 390
В момента и аз съм в подобно положение. Разликата е, че моето бебе е на 8 месеца и вече се заиграва сама и елементът кака (батко) липсва. Отскоро започнах да поработвам в къщи и засега се справям, но работя основно вечер след 9 (от 9 до към 12) и през деня когато малката или спи или се е заиграла сама. Домашните задължения ги върша когато е будна, а тя се върти край мен и ме глледа как мия чинии, чистя, подреждам и т.н.
Можеш да пробваш варианта баба/жена за гледането на бебето, но не знам дали и тогава ще се чувстваш спокойна или акълът ще ти е все при бебето. Лично аз няма да успея така. Беба е 8 месеца нон стоп с мен и вече тя без мен и аз без нея не можем.

# 3
  • Мнения: 522
Здравей, Flavi
Не знам от какво естество е работата ти, но аз откакто съм излязла в майчинство все работя у дома. В момента синът ми е на 11 месеца и продължавам. Бабите ни са далече, двамата с тате сами гледаме младежа. Викала съм детегледачка за по няколко часа, когато ми се е налагало да излизам по работа. Много е трудно, но аз умея бързо да се организирам. Бих те посъветвала да работиш, докато бебока спи (той поне още е малък и спи повече от моя син), а съботите и неделите се възползвай от помощта на таткото. Не знам доколко съм могла да ти бъда полезна, при условие че ти имаш и по-голямо дете все пак, но ти стискам палци да се справиш! Ако не успееш сама, винаги можеш да потърсиш помощ от детегледачка или някоя съседка.

# 4
  • Мнения: 189
Мисля че главно зависи от естеството на работата ти. Ако изисква повече концентрация и прецизност, мисля че ще ти е необходима и поне малко почивка. С толкова много задължения може да се справиш, но с течение на времето умората се натрупва пък и бебетата се променят постоянно, ако сега спи повечко след някой месец ще иска да се занимаваш повече с него. Затова ако имаш възможност поне си помогни с някоя жена за домакинската работа и не поемай голям обем служебни задължения, ти сама най - добре можеш да си прецениш.
Успех!

# 5
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Аз работя от вкъщи, откако бебето стана на 3 месеца (сега е на 9 и нещо). Става все по-трудно. когато спеше до по-късно (8-9 часа) работех рано сутрин. Вечер, след като заспи, е най-доброто време. Но тогава много често аз съм уморена и работата не върви. Таткото не ми помага, нощни смени е и нещо не можем да се стиковаме.
Пробвала съм да оставя малкия да си играе в стаята, където работя, но той, разбира се, все иска да ме катери и да му обръщам внимание, не става. Понякога се заиграва, когато е в проходилката, но пък не искам все в нея да стои, а и на него му писва. Сам и да стои, аз не искам да го оставям за дълго - знам ли къде ще намери ръб да се удари.
Изходът е баба или някой друг да се грижи за детето. Аз съм близо до родителите си и това много ми помага - оставям го на тях за 2-3 часа на ден.
Успех! Знам, че няма да ти е лесно, но с желание всичко става  Grinning

# 6
  • Велико Търново
  • Мнения: 279
Благодаря на всички мами за мненията и съветите.
В къщи се занимавам с Web & graphic design. Освен, че имам поети ангажименти ,които трябва да доведа до край, трябва и да поддържам форма. Grinning
 Така че ,единственото , от което се нуждая , е време - особено в началната фаза на проектите, където е творческия елемент ,а  е трудно да твориш на пресекулки от 20-30 минути  Simple Smile

Ще се обърна май за помощ към бабите - да са живи и здрави Simple Smile

# 7
  • Мнения: 343
Здрасти  Grinning

Аз съм в същото положение като теб, само дето бебенце е още много малко, но пък е с характер и когато е будно не може да стои само, а трябва гушкане. Каката също иска много внимание, защото сега откакто се появи дребния, се чувства малко пренебрегвана. И домакинстване от всякакъв вид, защото нямам баби под ръка... И така за работа ми остават 2-3 часа през деня, когато дребен спи и вечер след 10 часа, когато и двамата вече спят. Лошото е, че тогава и на мен вече ми се спи, но няма начин Grinning  
От друга страна пък е добре да се поработва, защото иначе съвсем ще изкукаме #Silly. Човек трябва да се поддържа във форма, не само физически, а и професионално, интелектуално и емоционално.
Страхотно  е да си мама, но трябва да си и .... още много неща, за да си пълноценна личност!

# 8
  • Велико Търново
  • Мнения: 279
Цитат на: Jenny


От друга страна пък е добре да се поработва, защото иначе съвсем ще изкукаме #Silly. Човек трябва да се поддържа във форма, не само физически, а и професионално, интелектуално и емоционално.
Страхотно  е да си мама, но трябва да си и .... още много неща, за да си пълноценна личност!



Абсолютно съм съгласна с теб .  В тоя ред на мисли,трябва да намеря време и за фитнес,но това ще е когато поотхвърля работата и спра да кърмя. Иначе - ако се запусна физически или интелектуално ,неминуемо следва депресия ,което е лошо както за мен, така и за децата.
Така че - ще се борим на всички фронтове, нали ?! Simple Smile  Grinning

# 9
  • Мнения: 2 000
Здравей. Аз до скоро се справях с бебока и работата, и всичко останало, но след като взе да ми става лошо последните дни реших проблема набързо. Записахме го на бабин дом  Simple Smile  Така хем бабата и дядото щастливи, че са по цял ден са с Митко, хем и на мен ми остава време да си свърша служебната и домашната работа.

Общи условия

Активация на акаунт