Борбата с рака - духовно оцеляване, физическо преодоляване - 75

  • 49 907
  • 740
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 1 043
Моли, не би трябвало да ти откажат. Аз съм използвала 180 дни покрай предоперативна, операция, следоперативна химия и лъче( от различни доктори, но със една и съща диагноза). Като свършиха ме пратиха на ТЕЛК за удължаване и  ми дадоха два пъти по 60, като теоретично можеше и още един път, но тогава ме насочиха да подавам за пенсиониране.  Не съм се правила на герой, но и не съм била в състояние да работя това което работех, така че бях благодарна на тази възможност. Ти, пак можеш да си работиш, като се чувстваш добре, просто гледай да не оставяш следи...А, пенсията ни я дават с право на работа, така че и това не ти е проблем, ако ти се работи( и ще ползваш облекчения).

# 181
  • Мнения: 3 970
Майка е вече с болничен от ТЕЛК.
Сега с новата диагноза не ми е ясно, как ще станат нещата. Ще й кажа да пита, когато отидем.

Аз бях друга работа.
След едната операция до химията имах 1ден дупка и отидох на работа🙃
На сестрата от онкото й прилоша, че съм прекъснала 180-те дни. Ми с това прекъсване, започнаха наново да се броят 180дни и така не стигнах до ТЕЛК😁
Вече ме следяха да не надхвърля позволените за 2г. Та и това е вариант😉

# 182
  • Мнения: 35 106
Аз цяла година си стоях у дома след диагнозата.

# 183
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
Аз като Люба, ползвах си и от телка болнични. Не е нужно да се правя на герой, няма и тиквен медал да взема. Щом се полага, ползвам. Нали за това плащаме осигуровки. А аз бях и зле де, ходех и сянка не хвърлях, както се казва.

# 184
  • Мнения: 561
Аз до сега имах причини да не съм в болничен. Има следа така да се каже, че съм работила, макар и дистанционно. А и нямах оная тъпотия, дето трябва да я имаш от джипито.Някаква книжка, заверена с печат, дето ти вписвали болничния. Толкова излишни глупости в таз наша здравна система, че чак не ми се отваря тая тема....
Днес си разбрах най-накрая новата химия- карбоплатин и паклитаксел, Да видим како ще е...

# 185
  • Мнения: 761
Здравейте, мили момичета! Първо се извинявам, че така нахлувам в темата ви, но съм притеснена и ми се искаше да попитам някъде, тъй като часът за преглед е чак другата седмица.
Днес моя близка на 45г. отиде съвсем профилактично на гинекологичен преглед, като там направиха колпоскопия, МБ и цитонамазка (още няма резултат).
Жената е точно след цикъл (дори може би има все още леки остатъци, ако мога така да го нарека), АГ е видяла в единият яйчник два фуликула, описала ги е като “две ехонегативни формации”, като по-голямото е 35мм. Понеже жената е голяма паника, АГ е решила да й пусне изследване и резултатът е това:


Притесни ни най вече това ROMA…
Не знам къде да попитам затова пиша тук, има ли място за притеснение според вас?

Последна редакция: вт, 17 май 2022, 21:19 от Darling*

# 186
  • Русе
  • Мнения: 7 791
Не съм запозната с този вид рак (в темата има две мацки с гинекологичен и дано се включат), но да кажа за маркерите по принцип. Само с тях не се поставя диагноза, влияят се и от други фактори. Нейните изглеждат в норма, което също не означава, че всичко й е наред. Нищо, че roma е в горният край. Да потърси специалист онколог и той да назначи адекватните изследвания.

П.С. Дарлинг, питай в роднинската тема. Там има доста видове и някоя мадама може да даде по-точни насоки.

# 187
  • Мнения: 284
Днес ме планираха за операция другата сряда, 25/5
Ще участва и пластичен хирург, ще го срещна в понеделник да ми разкаже какво планира

# 188
  • Мнения: 1 043
valkyrian, стискаме палци!
Моли, карбоплатината и  палитаксела ми бяха песен, след досетаксела и ендоксана. Само са по- бавни вливките, та си носи занимавка, нещо. А, за да ти впишат болничен ти трябва медицински картон- купуваш от книжарницата и  само трябва да му турнат номер при ЛЛ- може и да не ходиш ти. В сравнение с протоколите за хормонални, например, е нищо работа Yum
Дарлинг, не виждам нищо притеснително, но ако ще е по-спокойна- да иде на онкогинеколог и да си подготви въпроси.

# 189
  • Мнения: 139
Моли, имай в предвид, че ако имаш доходи от дейността си по време на болничните, т.е.ти си болна,но предприятието ти генерира доходи ( работи някой друг вместо теб например) не дължиш осигуровки по времето на болничните, но ги внасяш под формата на изравнителни до 30 април на следващата година.Аз тоя мач го играх, поради некомпетентна счетоводителка, която ме заблуди, че няма да внасям осигуровки, а при годишното приключване се сети, че трябва да изравняваме.За себе си прецених, че щеше да е по- добре веднага да си подам за пенсия, а докато ми дойде датата за освидетелстване, да си ползвам болничен от ЛКК.Така щях да спра осигуряването почти година по- рано.Аз реших да продължа да се осигурявам и тази година, въпреки инвалидната пенсия и днес чак разбрах,че няма никакъв смисъл. Получих решението от пенсионното и меко казано съм разочарована.Вярно, че съм се осигурявала на минимална, по трудов договор преди съм била с малка заплата, но пък имам 32 години непрекъснат трудов стаж.Оказа се,че ще получавам минимума за моя процент.Това можеше да го получавам и с 5 години трудов стаж. Не е честно някакси.Чувствам се дискриминирана

# 190
  • Мнения: 561
valkyrian , стискам палци всичко да мине гладко! Кой ще те оперира, че и на мен ми предстои?
=-=-=-= , много ми е трудно да ти изпиша ника Simple Smile . Разбрах за тази тъпня с картона от ЛЛ. Вчера бях да ми го завери. А за тези  протоколи за лекарствата- на 03.05 в Сити стана чутовен скандал! Бяха извикали хора за химия от два дни заради почивния ден на 02.05, записали хора за скенери и ЯМР-та и около 20-тина човека за протоколи, които се оказаха повечето не от София, и които си изпуснаха превоза заради чакането и се развикаха здраво.  Аз отидох сутринта към 8,30 и влязох за химия чак към 3 следобед. И за капак пуснали администраторките в отпуск да си слеят празниците с Гергьовден  и само една девойка обслужваше. Беше геройско чакане и каляване на нерви! А хората с протоколите продължаваха да си чакат и след 15 ч.. Щяха да викат някой от началството, плашеха, че ще пуснат жалби, и че ще извикат някоя телевизия. Един човечец имА неблагоразумието да изпусне реплика, че се гаврят с и без това обречени хора. И като му скочиха и пациентите.... Забавно беше!
Изобщо ми се струва, че в Сити са изкривили иначе добре измисления бизнес модел. Че са много болните, много са, ама и тяхната лакомия ми се струва голяма. Като имаш клиника с капицитет 500 човека как ще обслужиш качествено 2000 примерно и с намален персонал? Някак си наистина оставаш с впечатление, че на никой не  му пука за пациентите.
meagangood , аз съм наясно с изравняването. Собственик съм на счетоводна кантора и дет се вика, това ми е работата Simple Smile. При теб е имало сигурно и други доходи и за това си довнасяла осигуровки. Аз съм си писала само личен труд до размера на осигурителния ми доход. Иначе се издържам основно от дивиденти, а при тях няма осигуровки, а само 5% данък, удържан и платен от платеца на дохода.

Последна редакция: ср, 18 май 2022, 10:58 от Mollly

# 191
  • Русе
  • Мнения: 7 791
Моли, абсолютно споделям мнението за Сити. Всичко им е прекрасно, ама малко са се уляли със броя записани пациенти. Късмет, че после се прехвърлих в Токуда и там не е така. По-малко хора имат и доста по-организирано е, а в лъчето спазваха точно часа.

# 192
  • Мнения: 78
Добър ден, влизам в темата без да съм чела написаното до тук за което се извинявам.
Преди месец поставиха диагноза рак на стомаха с множество лезии  в перитунелума и тънките черва на мой близък.
Не е подходящ за химио и лъче, не е подходящ за операция.
Някой му е казал за терапия HIPEC в Стара Загора.
Четох ,но бих искала да попитам , ако има някой който да е правил тази терапия , да сподели мнения , % успеваемост и ако може ориентир за цена.
Благодаря ви

# 193
  • Мнения: 561
Ели, аз в един момент доста се позамислих дали да не се прехвърля в Токуда. Това беше в момента, в който разбрах, че в Сити нямат операционна и операциите се правят някъде на околовръстното в друга тяхна клиника. Всъщност основното беше, че хирурга, който си бях избрала ( д-р Вълкан Ивнаов) се е върнал във Варна и вече не работи в Сити в София, но и това с липсата на комплексна услуга на едно място също ме накара да се замисля. Може би онкологията в Дървеница за това я предпочитат, но аз чух  и видях такива гадости за там, че се отказах още преди да съм отишла.  Покрай химиите си намерих две дружки, дето от Дървеница се бяха прехвърлили  в Сити. Разрязани касапски!  Без никакви обяснения защо. При едната премахната цялата гърда и всички лимфни възли, при положение, че още първия се оказал, че не е заразен. Казали й "за по-сигурно".  При другата разреза беше точно такъв, за какъвто говорят и в клипа по-долу. Полева хирургия го нарича доктора.
Знам и хирурга, който ги е оперирал, но няма да го посочвам, защото със сигурност има и много доволни пациенти.
Видях и разреза на една жена от Сандански, оперирана от д-р Вълкан Иванов. Даже ми даде да изчета и епикризата от операцията. 4 листа. Стъпка по стъпка какво и защо е направил.Ми разлика от земята до небето!
После изгледах ето това , може и да сте го качвали преди. За това избрах този хирург, но няма да имам късмет! Търся контакт с него, за да ми препоръча негов колега в София, който работи по неговите методи, но не успявам да открия. Но на тая тема сигурно може да се говори не с часове, а с дни и сигурно сте я дъвкали многократно.
Изгледайте го, момичета. Гадно е, но е доста полезно.
А, да! Вчера прочетох, че тази доцентка от клипа, дето е от Бургас, вече работи в Дървеница. Много симпатична жена и изглежда като да й пука за пациентите!
https://www.youtube.com/watch?v=pwFw93Wb6iE

# 194
  • София
  • Мнения: 6 663
Моли, абсолютно споделям мнението за Сити. Всичко им е прекрасно, ама малко са се уляли със броя записани пациенти. Късмет, че после се прехвърлих в Токуда и там не е така. По-малко хора имат и доста по-организирано е, а в лъчето спазваха точно часа.
Ели, а в Токуда ли се следиш диспансерно? Как е там с чакането?

Общи условия

Активация на акаунт