Отговори
# 60
  • Мнения: 1 083
Когато един човек задържа агресия и негодувание, то излиза рано или късно. Друг е въпросът, че излиза по най-лошият  начин - изневиделица и всичко накуп. Изразът е " изтърсвам торбата с лайната". Затова трябва да се реагира всеки път, когато някой те засегне или ти трови живота. Още в зародиш се реагира.

Аз още се уча на това и в късна възраст ми е спокойно. Преди 18г. почти изцяло прекъснах комуникация с баща ми, само преди месец успяхме да се обърнем един към друг. Но това ме тровеше през тези всички години.
Едновременно прекъснах връзка с БД и близка приятелка. И ми е много добре сега, не съм се чувствала по-щастлива.
С роднините, ако са най-близки, трябва да се справиш овреме, другите режеш и продължаваш.

# 61
  • Мнения: 5 819
Когато един човек задържа агресия и негодувание, то излиза рано или късно. Друг е въпросът, че излиза по най-лошият  начин - изневиделица и всичко накуп. Изразът е " изтърсвам торбата с лайната". Затова трябва да се реагира всеки път, когато някой те засегне или ти трови живота. Още в зародиш се реагира.

Аз още се уча на това и в късна възраст ми е спокойно. Преди 18г. почти изцяло прекъснах комуникация с баща ми, само преди месец успяхме да се обърнем един към друг. Но това ме тровеше през тези всички години.
Едновременно прекъснах връзка с БД и близка приятелка. И ми е много добре сега, не съм се чувствала по-щастлива.
С роднините, ако са най-близки, трябва да се справиш овреме, другите режеш и продължаваш.

    Правилно сте постъпили. Един човек може да се нарече близък, когато наистина ни разбира, иска най-доброто за нас и иска да сме щастливи. Това че някой се наричат твои баща и майка, които са те създали също така, не може да се нарекат близки хора, когато тровят твоя живот. Изобщо не те разбират и по всякакъв начин се стараят да те унищожат. Ако ги попиташ направо, те ще те нарекат, че си луд/а. По-добре да се отрежат всякакви връзки с тях, дори те да бъдат твоите баща и майка. Един живот живеем все пак. Никой няма право да ни съсипва психическото ни и физическото ни здраве и по този начин да ни унищожават.

Последна редакция: пн, 15 авг 2022, 17:57 от Jennifer_w

# 62
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Приключвам всякакви отношения с хора които нарушават моят личен комфорт и комфорта на най- близкото ми семейство - дете, съпруг и майка. Компромиси не правя. Давам един- два шанса и край.

# 63
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
Понякога не е толкова лесно да разкараш някого, особено ако е в семейството.
Вярвам в енергийния вампиризъм, виждала съм такива хора и на живо. Далече от тях и това е, те други няма да станат.

# 64
  • Мнения: 5 819
Понякога не е толкова лесно да разкараш някого, особено ако е в семейството.
Вярвам в енергийния вампиризъм, виждала съм такива хора и на живо. Далече от тях и това е, те други няма да станат.

      Права сте, че трудно се разкарва член от семейството ти, когато живееш с него. Но когато този човек успее да заживее извън това жилище, в което живее този член, който ви тормози всеки ден, просто прекъсвате връзка с него. Дори този член да бъде майка, баща, брат или сестра. Щом постоянно издевателства над психиката ти и те кара да полудееш, няма място този човек в живота ти. Този близък за теб човек никога няма да се промени.

    Да, има енергийни вампири. Срещнах един път такъв енергиен вампир - бившият ми приятел.

# 65
  • Мнения: 89
Особено трудно е,когато живееш под един покрив с такъв енергиен вампир.Игнорирането и по-малко очен контакт вършат работа.Аз с години се мъчех да търся помирение,диалог и изобщо сдобряване,правила съм компромиси,плакала съм,отстъпвала съм,докато не дойде момент,в който вече "чашата прелива"и когато осъзнаеш,че такива хора ще са винаги жертви,невинни и винаги искащи да командват действията ти и чувствата ти.В случая при мен това е свекърва ми,с която сме вече само на сутрешен поздрав,дотам се приключва комуникацията ни.Ами,няма какво да лъжа,чувствам се по-добре,на моменти ми е още криво,защото съм израснала в хармонично и задружно семейство и не съм си представяла,че може майката на любимия ти човек да е толкова негативен обсебващ човек.Истината е,че тя продължава да иска някакви услуги от семейството ми,на които аз категорично отказвам,нека съм лошата,не ми пречи.Човек трябва и да е егоист,за да запази душевното си здраве и да съхрани семейството си,среден вариант няма .На никого не желая злото,да е жива и здрава,но повече няма да получи помощ от мен.

# 66
  • Мнения: 2 052
АЛен Мак, има една тема тук в подфорума, Невъзможните хора ( в живота ни) мисля, че се казваше -споделеното в нея може да ти е полезно.

# 67
  • Мнения: X
Твърде общо, а и честно казано съм доста толерантна към хората от близкото си обкържение. Такова неща от рода, че допускам грешки по веднъж два пъти са ми далечни. Видяла съм, че в общуването са нужни компромиси, понякога и след години има промяна, но горя мостове много много рядко. Досега даже май ми се е случило само 2 пъти.
Да не говорим, че всеки има право да си взима решения, да прави това, което смята за редно, но без да пречи на другите т.е. това да не се съобразяват хората един с друг не ми е по вкуса също.

# 68
  • Мнения: 14
Нужни са ми мнения и съвети: как преодолявате подлост и глупост, която ви засяга, от много близък човек? Породена от ниско ниво на опит, а може би и интелект, но също и от здраво вкоренени неправилни, изкривени представи за някои касаещи ви общи теми, които същият индивид има и не се поддава на (раз)убеждаване (типично за типажа)? Както и от егоизъм и характер - студен. Имам предвид обръщате ли му гръб - временно или завинаги? Понеже иначе само си късате нервите? Или все пак великодушно, предвид знанието за мотивите му (не да ви навреди, просто си е "такъв"), прощавате (за н-ти път) и търпите, доколкото можете, като го избягвате, също доколкото можете? Колко пъти можете да простите? В същото време, ако вие сте "настъпили" някога въпросния, макар и също несъзнателно или не нарочно, но той явно помни и не прощава (съдейки по невеликодушните му действия и думи), въпреки вашето явно съжаление и отдавна настъпила промяна в отношението ви към този човек, вие бихте ли простили? Колко пъти?

Тук зависи колко е близък въпросният човек. И какъв е конфликта, приемаме, че е сериозен.
Ако е близък приятел прощавам и подминавам.
Ако е роднина споря🤣 поне аз съм си такава.
Ако е гадже, зарязвам и не се занимавам 😀
Проблеми и неразбирателства винаги има, сблъсък на характери, както искаш го наречи, но е неизбежно!
Редно е да се прощава, но не и когато имаш чувството, че засяга теб или някой друг, по неправилен начин.
От философска гледна точка, сигурно монетата има три страни, което значи, че има мнения за всичко, колкото правилни, толкова и грешни...

# 69
  • Мнения: 3 033
От такива хора като последните мога само да се поуча. Аз съм много "мека Мария" и в случая за малко се колебаех, докато въпросният индивид не ми сервира пак отпадъчните си продукти. Чудесно отрезвяване ми се получи.


За съжаление "отрезвяването" не трая много; година по-късно пак се опитах да съм добра с простото създание, така ми идва отвътре, а и наистина вярвам, че човек (нормален, с поне средно IQ или около) се развива и си прави поуки от простотиите, които е творил; ама не; имам работа с доста тъп субект, който е и с претенции и склонност да "гази" всичко и всички, дори помагащите му... То за смях или рев е - не е ясно, само за пореден път установих, че, не си ли научиш урока, съдбата ще ти го дава този същия урок докато не стане факт научаването му.

# 70
  • Мнения: 2 189
Имам за съжаление такива индивиди в моето семейство.
Сестрата на дядо ми и мъжа й винаги са били пасивно агресивни към баба ми, децата й и съответно внуците.
Така и не разбрах защо, то не беше завист, че живеела в София, едно сравняване кой има по-голяма заплата, все да се изтъкне за нещо.
Обаче винаги се правят на приятели, докато не пуснат някой злобен коментар.
Сега просто съм студено учтива, по възможност ги избягвам.

Примерна ситуация с нея: Аз не можах да уча в чужбина поради финансови причини.
Тя дойде да ми се похвали, как нейната внучка ще я пратят където аз щях да ходя с думите "Еми не всеки успява"

# 71
  • Мнения: 825
И в моето семейство има три жени, които буквално не търпя.
Майка, свекърва, зълва.
И трите ми вгорчават живота от години наред, Тъжно е, че и собствената ми майка е сред този списък, но тя никога не застана зад мен и затова рано избягах от нея.
Свекървата и зълвата са такава клюкарска напаст, че като се съберат трите и е нещо страшно.
Трудно игнорирам всяка дума, не се научих толкова години, но като цяло просто не ги понасям.
Уви, не мога да огранича на 0 контактите, колкото и да искам. Просто тяхната природа е такава. Живеят да обсъждат другите, имат известна доза проклетия в себе си и са лицемерни до безкрай…….

Общи условия

Активация на акаунт