Повръщане 30 мин. след хранене

  • 649
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте,мами!
След 3 дни малкия прави 4 месеца. На АМ сме. Яде 5 пъти на ден по 150мл. Нощното хранене отдавна го нямаме. През нощта спи чудесно. Но през деня след всяко хранене спи точно по 30 мин(все едно аларма го буди) и като се събуди повръща  прозрачна течност като водичка. Нормално ли е да спи по толкова малко? Защо 30 мин всеки път? И защо повръща тази прозрачна течност? Дайте съвет дали трябва да променя нещо

Последна редакция: вт, 19 апр 2022, 23:57 от Не се сърди, човече

# 1
  • Мнения: 3 488
Повдигнете матрачето на 30 градуса, главата да е малко по-нависоко.

# 2
  • Мнения: 3
Аз през деня го слагам единия път на едната страна да легне като го подпирам с възглавница на гръбчето и на следващото хранене на другата страна. Така започнах да. редувам през деня. А вечер няма този проблем.

# 3
  • Мнения: 3 488
Повдигнете матрака, подпиране на гръбчето не е необходимо, а може и да е опасно. В тази възраст бебетата са много подвижни и всякакви възглавници са излишни.

# 4
  • Мнения: 5 139
Без да съм специалист само споменавам - чела съм, че е хубаво бебето да се слага по гръб до годинка заради СВДС.
Като изключим това - при възрастните има огромна вероятност от рефлукс при спане на дясната страна и се препоръчва основно спане на лявата, ако има склонност към проблеми. Не знам дали при бебетата е същото положение, давам го като евентуален фактор.

# 5
  • Мнения: 8 585
Здравейте,мами!
След 3 дни малкия прави 4 месеца. На АМ сме. Яде 5 пъти на ден по 150мл. Нощното хранене отдавна го нямаме. През нощта спи чудесно. Но през деня след всяко хранене спи точно по 30 мин(все едно аларма го буди) и като се събуди повръща  прозрачна течност като водичка. Нормално ли е да спи по толкова малко? Защо 30 мин всеки път? И защо повръща тази прозрачна течност? Дайте съвет дали трябва да променя нещо
Препоръки:

* ехо на коремче за вродена пилорна стеноза
* да опитате за 2-3 дена с хубаво АР АМ- Хумана АР и НАН АР е най-доброто. Ако проблемът Ви се реши- може да минете само на АР мляко.
* Ако не искате да сменяте млякото, може да вземете чисто, бебешко оризово брашно ("каша ориз", но не с рожкови), и да слагате по 1 лъжичка в готовото АМ, преди да затворите биберона- този "трик" само в 2,3 биберона с АМ дневно. САМО.
* минете на биберони на НУК

Бебето може да заспива след хранене, но се буди от рефлукс.

Общи условия

Активация на акаунт