Име за момче

  • 7 849
  • 54
  •   1
Отговори
# 30
  • Крайбрежен район
  • Мнения: 2 189
Че какво му е лошо на Сашо? Много по-добре е от Вики, Теди, Марти и подобни женствени форми на обръщение. Алекс също ми харесва. Всеки има някакви предпочитания как да го наричат и не е задължително те да са "като на всички други".

# 31
  • Мнения: X
Какво му е женственото на Марти? Теди е унисекс, малко женско, но по-скоро уни. Вики според мен е 100% женско, това беше причината името Виктор да отпадне от фавпритоте ми. Но Марти? Мартин е толкова хубаво име и не виждам нищо женствено в галеното Марти. По-скоро ми е мъжко за жена, отколкото женско за мъж, но както и да е. То половината галени са и за двата пола. Дани, Анди, Йо, Криси, Ники, Райли, Джей и т.н. Сигурно на някои хора и Преси (Пресиян) им е женско🙄

И Сашко и Алекс са хубави, на мен Алекс ми харесва повече, но всеки който си кращава детето Александър да се потготви едни 12-16г на детето му да се вика по фамилия. Може и повече. Името е доста често срещано.

Имам въпрос към тези които казват, че момчешкото име е добре да става за бащино, когато кръщавате децата си не мислите ли повече дали името Ви харесва и дали го усещате, тоест след 20-30г когато най-вероятно децата ни ще бъдет родители дори не знаем дали ще са в България, ако са в Америка няма да им трябва бащино по-скоро+това има нова мода (аз лично не я разбирам) където децата са пр. Рая Александър Димитрова, а не Александрова.

# 32
  • София
  • Мнения: 1 976
Аз съм от тези дето Сашо им харесва повече от Алекс, което ми е за жена, виж Сашка като чуя и ми става лошо, но и за жена при Александра имам друг фаворит не Алекс, а Али, Алекс като цяло вече е толкова викано по площадките и за момче и за момиче, че ми е прекалено изтъркано и безлично.

# 33
  • Мнения: X
За момиче Александра Али е топ. В класа на племеницата ми има Алекса, Александра и Александрина и на всички им викат Али. Като са заедно по име, но иначе са си Али.

# 34
  • Мнения: 5 511
И на мен Али ми е топ галеното за Александра. На второ място ми е Сани. Simple Smile

# 35
  • Мнения: 1 217
На мен Али, Сани, Сандра и тем подобни са ми  много лигави. Предпочитам Саша или Алекс, въпреки, че е по-мъжко.

# 36
  • Мнения: X
Сани не ми харесва, но Сандра да.
Все пак темата е за момче:)

# 37
  • Мнения: 11 870
В класа на сина ми има Алекс и Алек. На дистанционното, като ги проверява ха и изпитваха, често ги бъркаха и единият, не помня кой, много се ядосваше. В класа има и Теодор, викат му Тедо. Много тъпо ми звучи, но децата сами си определят към кого как да се обръщат. Моят син има хубаво, звучно и кратко име, но пак намериха грубо и грозно обръщение
Може в конкретния клас да има такава мода.
По темата - и двете имена са хубави, но много банални и винаги има опасност децата да ги префасонират по неприемлив начин или пък да прикача прякор, за да разграничат един от безкрайно многото "Алекс" и "Теодор". От опит в три училища на детето.

# 38
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 680
От двете - Теодор.

# 39
  • Германия
  • Мнения: 3 399
Познавам един Александър на около 40г, в Германия немците му викат Алекс, за българските си приятели е Сашо 😝

И две малки момчета, едното е Алекс, другото Сашко.

Та на кой както му харесва 🤷🏻♀

# 40
  • Мнения: 444
Предлагам Алек. Това е новото Александър и Алекс. Много ми харесва как звучи, а и не е толкова често срещано засега. Simple Smile Няма опасност и да му казват Сашо.

# 41
  • Мнения: 2 544
И на мен Али ми е топ галеното за Александра. На второ място ми е Сани. Simple Smile

Абсолютно същото мнение.Blush

# 42
  • Мнения: 1 760
Не се задълбочавайте в галени имена,защото Вие ще си измислите едно,а децата от класа или групата ще се измислят друго.
И Александър и Теодор са хубави имена,та каквото си решите.

# 43
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 237
Харесвам Александър,но не и Алекс.Даже Сашо ми харесва повече.
От Алекс и Теодор бих избрала Теодор.

# 44
  • Мнения: 14 505
И двете имена са много красиви.Което и да изберете,няма да сбъркате и детето няма да се притеснява от името си.

Общи условия

Активация на акаунт