Великобритания - тема [92] Лятнo - Морска НеКовидна

  • 41 100
  • 748
  •   1
Отговори
# 255
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Днес четох какви са настоящите изисквания за влизане в ОК за работа, свят ми се зави колко сложно е станало. Спонсорства, ама нищо лесно, трябва да се мине през иглени уши, за да се докаже легитимността. Наистина ли толкова голям проблем бяха емигрантите от ЕС? И наистина ли няма недостиг на квалифицирана работна ръка, както излиза от обявите за работа, изрично посочващи, че не предлагат спонсорство, а по медиите пишат, че има?

# 256
  • Мнения: 3 221
Не съм запозната с новите изисквания. Все не ми остава време да ги прочета.

# 257
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
Днес четох какви са настоящите изисквания за влизане в ОК за работа, свят ми се зави колко сложно е станало. Спонсорства, ама нищо лесно, трябва да се мине през иглени уши, за да се докаже легитимността. Наистина ли толкова голям проблем бяха емигрантите от ЕС? И наистина ли няма недостиг на квалифицирана работна ръка, както излиза от обявите за работа, изрично посочващи, че не предлагат спонсорство, а по медиите пишат, че има?
Въпреки тези изисквания наскоро имаше статия в BBC, как всъщност въпреки тези мерки броят на емигрантите тук се е увеличил само дето са от бившите им колонии, от трън та на глог.

# 258
  • Мнения: 1 477
Днес четох какви са настоящите изисквания за влизане в ОК за работа, свят ми се зави колко сложно е станало. Спонсорства, ама нищо лесно, трябва да се мине през иглени уши, за да се докаже легитимността. Наистина ли толкова голям проблем бяха емигрантите от ЕС? И наистина ли няма недостиг на квалифицирана работна ръка, както излиза от обявите за работа, изрично посочващи, че не предлагат спонсорство, а по медиите пишат, че има?
Въпреки тези изисквания наскоро имаше статия в BBC, как всъщност въпреки тези мерки броят на емигрантите тук се е увеличил само дето са от бившите им колонии, от трън та на глог.


То се очакваше.

# 259
# 260
  • Мнения: 1 477


Бул, за тая статия с джипитата отдавна се цели. При нас започнаха да отнемат нашите функции, като проверяване на рецепти и го дават на не фармацевти. На нас се опитват да ни дадат повече клинична работа, наскоро някаква простотия четох, че в аптеките ще се диагностицират първи симптоми и рефърал и за съмнение за рак. Дори го правят някъде вече. Казват, че така щели да облекчат работата на докторите, като нас ни товарят. То хубаво, ама аз не съм учила за това! Нямам ги тези клинични знания, които един доктор има. И цялото нещо е за пари, защото моята работа се дава на хора, които я вършат за по-евтино. Аз взимам функции на джипи, пак за по-евтино. Направо не ми се мисли накъде е тръгнало това здравеопазване.

# 261
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Да се молим да сме здрави значи.
Нещата вървят към приватизация на здравеопазването и ще стане който има пари за застраховка за да покрива частно такова ок, който остане по здравна каса да му мисли.

Иначе за намалчнето на емиграцията от ЕС за сметка на комънуелт страните беше ясно от преди, не че знам къде им е изгодата от тази работа.

# 262
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Целта беше да могат да контролират емиграцията. Но излезе, че в или извън EU контролът е труден. Ей, самолета с емигранти за Руанда успяха да го спрат в последния момент от Европейския съд за човешките права.
Мъжът ми така дойде с виза със спонсорство тук, work permit му казваха тогава. Но не всички фирми го предлагат, защото е допълнителен разход и бумащина за фирмите.

Имахме късмет с времето! Вдигнах си адреналина с Go Ape, супер уморена съм, но се чувствам отлично 😊 Масово младежи 20+ годишни бяха, но имаше и като нас тук-там ветерани Wink

# 263
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Песента 2016 беше, че така ще се спрат нелегалните емигранти, каквито гражданите на ЕС никога не са били, и мерките с визи така или иначе са напълно безсмна НЕлегални емигранти, тях баш ги брига какви изисквания има, като влизат на черно така или иначе.
Сега няма достатъчно работна ръка, но въпреки това не признават грешката и не разхлабват режима, напротив, става все по-нелепо. Както по Коледа, като предложиха 3 месечни визи на европейските шофьори, да им спасят коледата, а те им казаха кукuш.

# 264
  • Мнения: 3 221
То работна ръка има, ама как да ги накарат да идат да работят 😂

# 265
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
То работна ръка има, ама как да ги накарат да идат да работят 😂

Като им орежат помощите, ама няма да стане Simple Smile

# 266
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Е, не мисля, че човек, напуснал училище на 16, внезапно ще се преквалифицира в инженер Grinning Аз говоря за квалифицирани кадри, които не достигат. Сезонна работна ръка май вече по-уредено вкарват с 3/6 месечни визи.

# 267
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
На 16 години с една апрентис програма в инженерингова фирма може и да стане ако им хареса. При нас голяма част от инжинерите така са започнали и сега имаме програма и в зависимост от детето и интереса му например при нас спонсорират и университета им ако са наистина добри.
А новата емиграционна политика я копираха от Австралийците и при тях също почти няма обяви със спонсорство, излизат много рядко.

# 268
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Е, не мисля, че човек, напуснал училище на 16, внезапно ще се преквалифицира в инженер Grinning Аз говоря за квалифицирани кадри, които не достигат. Сезонна работна ръка май вече по-уредено вкарват с 3/6 месечни визи.
Отнема време, да. Но и инженерите винаги не са достигали тук, дори когато бяхме в ЕС. Просто работата е по-трудна, отговорна, а заплащането не е кой знае колко високо. Те затова масово инженери си вкарват от Индия и преди ЕС да се разрасне, и след като се включиха много страни от източна Европа, и сега. Както писах, мъжът ми по такава програма се присъедини, тогава имаше голям глад за IT и телекомуникационни инженери заради бума на мобилните комуникации.
В моята сфера, железниците, нон стоп седят обяви, че се търсят signalling engineers различни нива. Но ако нямаш лиценз, трябва да започнеш от супер мизерно заплащане, докато изкараш. В Индия и Австралия ползват същата организация за лицензиране, IRSE и затова е по-лесно кадри от там да се внасят. Много малко източно европейци съм засичала при нас, основно като общи работници навън по линиите. Там само PTS им искат, който се изкарва за 2 дни.

Този хаос по летищата май е в световен мащаб. Навсякъде персонал не достига и стачкуват. Пуснах тема в българките в чужбина, от любопитство, след като братовчед ми се оплака, че и при тях в Щатите отменят много полети 😔

# 269
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Ох на тръни съм с тези полети. Пътуваме след по-малко от три седмици, а ММ седмица след нас и се моля всичко да е наред.

Общи условия

Активация на акаунт