Бизнес в България за чужденец

  • 1 108
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Оставете 50те хиляди, идеята е важна. Има банки за допълнително кредитиране, ако му трябват още пари.

# 16
  • Мнения: 12 744
Той едва ли има какво да ипотекира тук в България, за да си осигури допълнителен кредит.

# 17
  • Мнения: X
За бизнеси има кредити без ипотекиране, един приятел взе преди няколко месеца от ББР. На тях това им е работата все пак, да подпомагат бизнеса.

# 18
  • Мнения: 12 744
Ако има добър бизнес план, може и да му дадат, макар че би било много безотговорно от страна на банката да раздава пари наляво и надясно на всеки, който просто е минал покрай банката и се е присетил да си поиска. Такава банка ще фалира точно за един месец. Трябват и някакви гаранции за парите на банката.
Но ако дават просто така, защо не отида и аз да поискам? Няколко чувала с пари няма да ми навредят.

# 19
  • Мнения: X
При бизнескредити гаранциите зависят от типа бизнес по принцип, примерно може да са някакви машини ако е производство. За ББР не знам детайли освен каквото казах (че кредити дават), но банките за развитие по принцип би трябвало да предлагат по-изгодни и леки условия, защото ролята им е точно да подпомагат развитието на икономиката. Изобщо пари за кредити има, но трябва конкретна идея и, както ти разбира се правилно каза, бизнес план.

# 20
  • Мнения: 1 574
Ако някой открие идея за дребен законен бизнес печеливша за абсолютно всеки където и да е в БГ, аз обещавам да му броя кеш 50 хил, в евро Wink

# 21
  • Мнения: X
Аз имам идея, ама не мисля, че 50к евро ще стигнат 😆 За незаконни бизнес идеи фантазия нямам.

# 22
  • Мнения: 12 744
БедКарма, питай го твоя познат за кредита му и ако се окаже, че неговата фирма е новорегистрирана, без никаква история на собственика в развитието на някакъв бизнес, без никакви активи и без съдлъжник, който да се е ангажирал с изплащането на кредита, тогава обещавам да си посипя главата с пепел и да извикам три пъти през прозореца: "Аз съм глупачка!"

# 23
  • Мнения: X
Хаха, трима съдружници са, иначе фирмата съществуваше от около година и половина, което обаче в ББР им бяха казали, че е твърде малко и им бяха сложили някаква по-висока лихва, това знам. Иначе за гениални идеи има VC фондове и start up accelerator-и и там предистория не се изисква Simple Smile

# 24
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 431
Направо е забано как човекът сам не може да си "измисли" бизнес, а Вие вече за кредит/допълнително кредитиране по банките го пратихте.
Правилно са казали, че първо се мисли и тогава се скача в дълбокото.
За тези от вас , които смятат коментарите за черногледи мога само да предположа, че нямат или не са управлявали никога бизнес в България.
Развитието на собствен бизнес не е лесно дори когато имаш натрупан опит и знаеш какво правиш.
Розовите очила, сипването на голяма част/ всички спестявания и започването на нещо с чужда идея от непознати хора в интернет определено ще пожъне големи успехи.

# 25
  • Мнения: 1 326
А не помислихте ли за това преди да се премесите? Да не знаеш какво да правиш е голям проблем, да.

# 26
  • Мнения: 7 257
А не може ли този чужденец даде хване на работа при някого? Що трябва непременно собствен бизнес да прави?

# 27
  • Мнения: 1 326
Ако не е живял преди това в страната, не знае език, не е наясно с начина на работа и манталитета, ще му е трудно и в двата случая.

# 28
  • Мнения: 14 833
За съжаление не мога да помогна с идеи за бизнес. По-скоро съветът ми е да се насочи към обслужване на клиенти на родния си език, заплащането не е лошо. Почти всички чужденци, които познавам, работят или това, или нещо на свободна практика, стига уменията и образованието им да го позволяват (преводач, копирайтър, дизайн и изкуство, такива неща).
Знам от първа и половина ръка (баща ми има микробизнес) колко е трудно. Бизнес ставаше преди 20-25 години, днес обаче всякакви ниши са заети и разработени. А и ако не сте в голям град, вероятността  кандидат-клиентите ви да са бедни и всъщност никога да не ви станат клиенти е огромна.
Иначе няколко чужденци тук знам да правят бизнес, свързан с поддръжка на сайтове, туризъм, семейно хотелче.

# 29
  • Мнения: 38
Ако някой открие идея за дребен законен бизнес печеливша за абсолютно всеки където и да е в БГ, аз обещавам да му броя кеш 50 хил, в евро Wink

Хаха, ох, колко вярно!

Аз съм мислила за доставки по домовете и за телефонна апликация - доставки на почти всичко важно - лекарства, напазарувани хранителни стоки, готова храна, козметика, почистващи средства.  Зависи и за кой град, де - но например за София - районирате по квартали, купувате няколко малки моторчета и почвате.  Glovo не успя да се справи добре с това, не са успяли да съпоставят добре цените и има големи разлики - например от Кауфланд на място и от апликацията. Копирайте модела от топлите страни, където тази услуга е много популярна.

Общи условия

Активация на акаунт