🌷Истанбул🌷 [тема 58]

  • 52 778
  • 749
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 176
На Теленор сме,опааа Йетел и доколкото видях имат само пакети с МБ,

Аз ползвам този пакет за 7 дни има 700мб и 700 минути. Незнам защо не ги пишат минутите, но при активиране си излизат към плана.

# 256
  • Мнения: 2 495
Ако ще е така,ще е супер.Ще взема да звънна на оператор да видим какво ще кажат

# 257
  • София
  • Мнения: 1 520

Скрит текст:
Този хотел едно време беше много популярна дестинация, в него снимаха популярен сериал и съм виждала опашка за снимки отпред. Сега едва ли някой помни този факт.
За любителите на "Мелодията на сърцето" къщите на Буюкада:
Шебек е дала тази вече, но пак ще я напиша.
Paşazade köşk
Yılmaz Türk Caddesi No: 46, Büyükada, 34970 Maden Mahallesi, 34970 Adalar, İstanbul, Türkiye
Hüseyin Kenan Gün köşk
Kadıyoran Caddesi No: 39/39A, Büyükada, 34970 Nizam Mahallesi, 34970 Adalar, İstanbul, Türkiye
Şükrü ve Enise köşk
Google maps
Anastasia Meziki Hotel
Malul Gazi Caddesi No: 24, Büyükada, 34970 Maden Mahallesi, 34970 Adalar, İstanbul, Türkiye
İstanbul Şehir Haritası
Malül Gazi Caddesi No: 24, Büyükada, 34970 Maden Mahallesi, 34970 Adalar, İstanbul, Türkiye
Veysel ve Nimet köşk
Yaverbey Sokak No: 14, Büyükada, 34970 Nizam Mahallesi, 34970 Adalar, İstanbul, Türkiye
Münir (Cavidan) köşk
Fethi Okyar köşk
Google maps
Adalar, Büyükada, 34970 Nizam Mahallesi, 34970 Adalar, İstanbul, Türkiye
40.853820, 29.112241
40.853847, 29.112273
İstanbul Şehir Haritası
Menekşe Sokak No: 2, Büyükada, 34970 Nizam Mahallesi, 34970 Adalar, İstanbul, Türkiye
Büyük Tur Yolu No: 2, Büyükada, 34970 Nizam Mahallesi, 34970 Adalar, İstanbul, Türkiye

# 258
  • Мнения: 2 495
В Йетел имат пакети,но само с МБ,минути не.
Във Виваком имат,но е за абонати,предплатена услуга нямат
Как стоят нещата с Турксел?

# 259
  • Бургас
  • Мнения: 202
В Йетел имат пакети,но само с МБ,минути не.
Във Виваком имат,но е за абонати,предплатена услуга нямат
Как стоят нещата с Турксел?
В Yettel  имат пакети с МБ+ минути.
Преди две седмици, като бяхме в Истанбул активирахме такъв пакет. Интересно, че съм чувала и от други хора да казват, че като звънят на оператор им се казва, че плановете са само с МБ, а нас именно оператор ни обясни подробно за този план и ни насочи.
Скрит текст:
Зона Други държави в Европа: Албания, Андора, Армения, Беларус, Босна и Херцеговина, Джърси, Косово, Северна Македония, Молдова, Монако, Черна Гора, Сан Марино, Сърбия, Турция, Швейцария, Украйна

Последна редакция: пт, 20 май 2022, 09:18 от IrrA_78

# 260
  • София
  • Мнения: 2 841
Здравейте! Пиша от Истанбул. В последния момент сменихме  планирана Кападокия с тази дестинация и не можах да запомня всичко прочетено в темата. Моля, кажете как точно да организирам разходка с корабче по Босфора и Златния рог? С фирма ли или направо да отидем на някое пристанище? Коя цена е разумна? Имам предвид кратка разходка в рамките на 2 часа, например. Хотелът ни е в близост до Синята джамия и Света София! Моля, помогнете, утре ни е последен ден тук!

# 261
  • Мнения: 2 495
Интересно,вие на какъв план сте?
На мен това ми излиза от приложението на Йетел,изобщо нямам вашите опции...направо не знам

# 262
  • Sofia
  • Мнения: 1 373
Клер, отивате на моста Галата и търсите корабчета Turyol в червеното кръгче, отляво на моста.  

Ето разписание за тур по Босфора.

# 263
  • София
  • Мнения: 2 841
Сиена М., много,много благодаря!

# 264
  • София
  • Мнения: 13 137
Здравейте! Пиша от Истанбул. В последния момент сменихме  планирана Кападокия с тази дестинация и не можах да запомня всичко прочетено в темата. Моля, кажете как точно да организирам разходка с корабче по Босфора и Златния рог? С фирма ли или направо да отидем на някое пристанище? Коя цена е разумна? Имам предвид кратка разходка в рамките на 2 часа, например. Хотелът ни е в близост до Синята джамия и Света София! Моля, помогнете, утре ни е последен ден тук!
Не знам дали ви трябва за утре или вече сте пътували днес с корабче, но цитирам поста на Розова маслинка. Може да ви свърши работа:
1. Линията Еминьоню-Саръер и т.н. вече не е само в работни дни и за седем и нещо лири на посока можете да се возите почти по целия Босфор.
2. До 31 май са пуснали специален Erguvan Tour уж за гледане на дивите цъфтящи рожкови. Тръгва от Еминьоню от същата къщичка, от която тръгва и онзи за Саръер (най-дясната с лице към Галата). Бяхме в неделя, цена 21.60 лири, плаща се с истанбулкарт. Има спирки в Бешикташ и Юскюдар, след което се насочва нагоре по течението и някъде след втория мост до Канлъджа обръща и се връща покрай азиатския бряг. От отплаване до връщане в Еминьоню – точно два часа.
Плюсове: голям кораб като онези за Буюкада, няма народ поради слаба реклама, тоест се чувстваш спокойно и никой не ти ходи по главата.
Минуси: видяхме точно един цъфнал рожков, ако това е минус Simple Smile
Съпоставка с обиколката на Туриол – цената тук е по-ниска драстично, маршрутът е същият, голям кораб, малко хора. Но е до 31 май и само в 11:15 веднъж дневно.
Като предложенията на Сиена и Маслинката са за тур по Босфора. По Златния рог няма туристически разходки, но има фериботна линия, която върши същата работа на цена от 80-90 стотинки. Wink Линията е Юскюдар-Каракьой- няколко пристанища на зиг-заг по Златния рог и накрая Еюп. Ето разписанието - https://www.sehirhatlari.istanbul/tr/seferler/ic-hatlar/istanbul … ar/halic-hatti-37  Най-удобно ще ви е пристанище Каракьой и там трябва да се внимава в коя посока е ферибота - към Юскюдар или към Еюп. Маршрутът минава покрай Желязната църква и покрай музея на Рахми Коч, а от Еюп има лифт (пак на цената на трамвайно билетче) до кафенето Пиер Лоти с гледката към Златния рог. Ако не ви затруднява изкачването, може да се направи разходка през гробището.

Корабчето на ТURYOL, за което писа Сиена, всъщност е с маршрут Еминьоню-Юскюдар-втори мост-Юскюдар-Еминьоню. Напълно осъществимо е на връщане да се слезе на Юскюдар и да си направите и разходката с ферибот по Златния рог.

# 265
  • София
  • Мнения: 2 841
Благодаря! Много сте отзивчиви! Страхотни съвети, от които ще се възползвам днес!

# 266
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 579
Някой има ли актуална информация - в аптеката в Лалели, при метростанция Везнеджилер още ли работи жената, която говореше български?
За тази аптека става дума:
https://goo.gl/maps/mt99CLMDSiznapji7

# 267
  • Мнения: 2 495
Здравейте отново.Докато проучвам въпроса с мобилния оператор,започвам да си съставям план-програма.Ще ви напиша цените от ТА на допълнителните екскурзии и ще ви помоля да ми кажете кои си заслужават,и кои не:
Долмабахче-30 евро
Разходка с корабче по Босфора-20 евро
Нощен Истанбул с посещение на светещите фонтани-12 Евро
Сапфир-22 евро със симулацията
Вечеря на кораб по Босфора с шоу-програма 35 Евро
Принцови острови-15 евро
От това което четох,мисля Долмабахче и Сапфир да ги организирам самостоятелно,съвети?
Първата вечер е вечеря по Босфора с шоу-програма,заслужава ли си високата цена?Имайки в предвид,че сме двама възрастни и дете на 13 год.
Ще пристигнем в ранния следобед в Истанбул,до вечеря какво мога да вмъкна?Капълъ чарши?

# 268
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
Здравейте! Завърнах се от Истанбул - щастлива, доволна, заредена с положителна енергия.
Плановете ни не успяха да се осъществят, но въпреки това си изкарахме супер. И научихме нови неща.
Най-важното - автобус с туристи може да се движи в града само с местен гид. Без такъв може само да влезе и излезе от града. Второ - местния гид ви води, където той има желание и дава цени, каквито са договорени от мафията на екскурзоводите (техни и наши). Пример - качва се човека и пита къде искаме - казваме - Принцовите острови. Отговор - а, то там много време, цял ден ще изхабите, по-добре по Босфора, ако се съберете минимум 20 човека ще ви наема корабче - по 19 евро на човек. И до там. Има и още, ама да не ви отегчавам.
Тези, които не бяхме с него се разходихме самостоятелно за по 15 лири до Азия, пихме по едно кафе с фреш и обратно.
На другия ден с градския транспорт една групичка ходихме до Миниатюрка, после до Галата и до Таксим и се прибрахме. Да похваля местните шофьори - цял ден ни возиха на аванта. Някой каза, че може билети от шофьора и ние поискахме от него. Той махна с ръка и заяви - не може, качвай се, комшо, и 9 човека комшо цял ден така. Малко ме беше страх, после ме хвана срам, ама ... мина си деня с няколко такива превоза.
В центъра обиколихме, чаршии, пазари ... супер си беше, на връщане през Форума и Аквариума, Одрин да позаредим - и у нас.
Нямам тъпение пак.

# 269
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 452
Bella Sun,в началото на темата,
и последните две и повече теми,
А и току- що в последния пост на Вещица е обсъждано за екскурзоводи,цени и допълнителни екскурзии.Моля,прочетете.
Мобилните оператори ги оставете за най- накрая.
Цените ще се дигат още.
Грабвайте си Истанбул кард,направете си програма,прочетете назад кой как се е справил,с карти,кораби и маршрути.Ако обичате чалга,вечерята на кораб сигурно ще ви хареса,но 90 еврА бих инвестирала в съвсем други неща.
Ако детето обича историята, Археологическият музей ще му хареса.
Може да съчетаете,да,ранно Долмабахче със Сапфир.
1.Трамвайчик.-Кабаташ
Кабаташ- Долмабахче-Кабаташ/Фуникуляр
-до Таксим,-Метро/4Левент- Сапфир

Последна редакция: нд, 22 май 2022, 14:41 от redemi

Общи условия

Активация на акаунт