Четвъртокласници 2022/2023 - Тема 1

  • 33 940
  • 873
  •   1
Отговори
# 120
  • shumen
  • Мнения: 18 001
Свърши и тая учебна година.Нашите днес бяха на екскурзия в Мадара и Плиска и там им раздадоха свидетелствата.Много са доволни и им е харесало.Снимки госпожата писала,че утре ще качи.
Моя има по всичко 6 и 3 грамоти--за най-всеотдаен читател,за отлично представяне в часовете по Човек и Общество и за отличен успех и старание през учебната година.
Книгите от списъка са им 6,но моя 3 е чел-Ян Бибиян,Книга за джунглата и Пинокио.Остава му да прочете Туфо,рижия пират,Български митове и легенди и Том Сойер.Казала им е да си направят нов читателски дневник и да вписват в него,това което четат.

# 121
  • Мнения: 1 400
И ние днес приключихме. Децата са много доволни от купона, който им организира класната, не им се разделяше. Моята даже каза, че иска вече да започва четвърти клас, ентусиазмът на малките деца.
Отличничка е, и тя, която казваше, че няма значение какви оценки има, сгрейнало липиди ми четеше - български отличен и т.н.
Книгите са много, но класната каза, че е важно да четат.
Дала е списък с автори, от които да прочетат приказки - Н. Райнов, Г.Райчев, Ран Босилек и от. След това Е. Дал - три книги; Марк Твен, Петя Дубарова и още не ги помня....
Хубаво лято и ще се радвам да обменя е и летни страсти!

# 122
  • Мнения: 239
Весела ваканция на всички дечица!
Доволни и в очакване на лятото сме!
И при нас с почерпка и много игри приключи годината. Аз съм много доволна! Беше предизвикателство, защото смени училището. За радост случи и на приятели, и на госпожи! Класната ни е много всеотдайна. Дава  обратна връзка и  умее да им вземе  вниманието. Госпожата по занималня също.

# 123
  • shumen
  • Мнения: 18 001
Как са бъдещите четвъртокласници?
Моят за сега е добре.Сам пожела и вече 3 седмица ходи на лятна занималня,а преди това до към 15.06.като му кажех,че ще ходи не искаше,защото вече бил голям.По цял ден играят там,пишат по-малко и четат,за да не забравят. Първата седмица ги водиха в Петък до библиотеката да си вземат книги и моя нали си е заплес си взел уж от списъка Деца играят вън,а се оказа,че я нямат нея да я четат,а имат Туфо,рижият пират.Нищо,че списъка му беше в раницата,но той не помнеше,че го е взел въобще и какво трябва да вземе.След това ходихме с него и си взе и Том Сойер и сега чете и двете книги и уж уикенда ще пише в читателския дневник,но малко ме съмнява.По Български и Математика класната им дала за ваканцията да довършат помагалата,но там е оставил за края на ваканцията,за да може да си поприпомни материала от 3 клас.

# 124
  • Мнения: 1 400
При нас засега ваканцията минава супер, според думите на дъщеря ми. Беше за две седмици при баба си и тя естествено е угаждала на воля - басейн, разходка в планината, кино и т.н. За моя изненада си прочете и трите книги на. Р. Дал, които ѝ купих. Сега отново, изненадващо се зачете в Карлсон, който отказваше до сега, каза, че ѝ е интересно.
Пише само в Голямата ваканция, по страница или две, както се договорим.
Иначе засега с мен тича и кара колело в парка има десетина рани и е горда от това.
Следващата седмица е на конен лагер, а после най-накрая отиваме на море.

# 125
  • Мнения: 359
Сега намирам темата и ако ме приемете, бих се включила Simple Smile

И сега първи въпрос: къде е конният лагер, защото и нашата бивша третокласничка обича коне, а имаме няколко незапълнени седмици от лятото Simple Smile

# 126
  • Мнения: 1 400
Моята ходи във Войнеговци при Иво и Стаси.
Това ще ѝ е трета година и сме много доволни - яздят, грижат се за животните (има и други, не само коне), играят, следобяд е време за четене, даже там си и хапва, иначе е много капризна. Вечер се прибира щастлива и уморена, хапва и ляга.

# 127
  • Мнения: 6 706
Моята вече четвъртокласничка прочете три книги на Д. Уолямс. 😊 Започна "Том Сойер", но трудно върви (книгата е стара, дребен шрифт, та купих нова). Обеща да я прочете. Коментирахме с класната и още една майка, че Уолямс е увлекателен, близък до техния речник, но е добре да прочетат и други книги.
Купих "Вълшебно лято" и прави някои от задачите. Днес прави диктовка, справи се, но още по-красиво трябва да е (на две - три места се беше поправила сама).
Играе с децата от блока, играе на таблета, ходи на английски.

# 128
  • Мнения: 2 532
Моят го кара много лежерно. Тъкмо завърши първата книга - "Приказки от 1001 нощ". Повече му се играе май. Не съм го подхванала да пише нищо още, макар да съм му приготвила и аз някакъв сборник за лятото Simple Smile

# 129
  • там където има винаги вятър
  • Мнения: 2 395
Fortuna, браво на дъщерята ти за красивото писане/беше показала през годината някаква тетрадка/ Май доста я "натискаш" през ваканцията Wink

Измина един месец от ваканцията.
Двете внучки 1-ви и 3-ти клас са ни на гости все още... до събота.

До обяд са на занималня, след обяд сами. Разпечатах  им задачи по мат. и по български. Всеки ден имаха да правят по нещо след обяд. И двете имат Магическа ваканция, според възрастта си. Малката я свърши, но на голямата  ѝ е по-трудно. Трябва да си припомня историята/години, събития/ и затова ще я оставим за края на август, че да са ѝ по-пресни нещата за 4 клас.
Вечер се превръщам в учителка - проверяваме свършеното. Как са издържали учителите в миналото с деца от различни възрасти - не знам Rolling Eyes

И тъй като темата е за третокласници, ще кажа за голямата. Прочете "S.O.S. нова учителка"  много ѝ хареса поредицата, но в библиотеката нямат следващите. Чете "Истории за лека нощ на момичета бунтарки".От библиотеката/сега са там на занималня/ си е взела Енциклопедия за животните. Чете много добре, знам че не е малка за това, но пък колко  възрастни има сричащи. Важното е да чете, а какво ще е - тя да си реши. Без това списъкът им с книги е съвсем различен от вашите.Личи си, че детето вече пораства - сравнявам я с бившата първокласничка, където нещата стават по настроение...един път с голям мерак и желание, после с мрънкане и сърдене.

Като цяло, месеца мина добре. Много им беше интересно на занималните.
Последния ден в рег.истр. музей бяха направи изложба на нещата които  изработваха  през седмицата, грамоти им раздаваха.

Утре пък - последния ден към библиотека , с г-жата са подготвили песни, танци, сценки, репетиции правят...ще ходим да ги гледаме. Благодарение на нея научиха песента "Детство мое" и "Хвърчило".

Другата седмица е на лагер на Равда с класната и доста деца от класа им, месеца ще мине по-леко. Следващите ...

П.П. Амбициозната баба се надцени Smiley На работа съм, на обяд някой трябва да ги прибере от занималнята,  трябва да имат приготвен и обяд/все още не им даваме да вкл.котлони/ С една дума - зор беше. Но пък месец, изпълнен със смях, закачки, игри, сърдене, плач...все по детски People Two Women Holding Hands

# 130
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 652
При нас мина едно 10 дневно море в Турция, където си почина от писане и четене и като се върнахме започна с нови сили. Предстои му математическо състезание и 5 дни решаваха задачи в училище за по два часа. Отделно ходи на английски. Следващата седмица ще ходи и на програмиране, което пак ще е за по два часа всеки ден. Общо взето за момента няма активна почивка. Още седмица ще е на пълни обороти и после вече ще е по-лежерно.
Тези книги "Голямата ваканция" и подобни им ги дават всяка година в училище, но не мога да го накарам да се занимава по тях. Не знам защо, ама хич не го привличат. За лятото има да пререши доста задачи от курса по математика и книгите от списъка да отметне (редуцирала съм ги до 4-5). Прочете една и започна втора, но нещо го влекат все други книги. Успоредно със списъка чете и неговите си Дръндьовци.

# 131
  • Мнения: 1 400
На моята Дръндьо не ѝ хареса.
Иначе при нас Голямата ваканция е задължителна. В началото на годината я носят в училище да покажат, че са я попълнили.

# 132
  • Мнения: 6 706
мама Яси , аз натискам, ама тя не се дава. 😀 Не се напряга много. Аз съм амбициозна, но не мога да и' обръщам повече внимание.
Приятно ме изненада, че чете бързо. Определено хареса Уолямс. Казах, че няма да види таблета ако не чете сериозно "Том Сойер".
На английски ходи с желание, не я карам насила.

# 133
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 652
При нас за е задължително само еднаквите читателски дневници да попълват. Голямата ваканция не я проверяват.

# 134
  • София
  • Мнения: 12 386
Тази година не ни дадоха Голямата ваканция, нито читателски дневник. Наблягаме на четенето. От време на време решава задачи или учи по английски.

Общи условия

Активация на акаунт