Четвъртокласници 2022/2023 - Тема 1

  • 33 943
  • 873
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 227
Да, точно така. Като знание не е нещо важно защото е име и няма как да объркат, че се пише Любомира, а не разделено.... Но ако го няма в учебниците.... Моята на шесто чувство е отговорила, по инстинкт като е видяла любов и мир:)))
Моят се е замислил и се е сетил за градове. Така е решил, че Любомира не е град. Друг е въпросът, че е възможно в час да е казано, че и човешките собствени имена могат да са сложни, а той да е пропуснал, да е отсъствал, забравил или кой знае. Пак ще огледам учебника, но на пръв прочит едно собствено име не видях като пример, с изключение на градове.

# 766
  • София
  • Мнения: 2 446
Хм, сега погледнах учебника (на Рива) - има един Божидар споменат в едно упражнение. Изрично са написани празници и градове (Благоевград Wink ).Иначе в клас са коментирали и имена, писал е в тетрадката примери.

# 767
  • Мнения: 6 707
Тая Любомира точно вчера я коментирахме с щерката. Прави тест от liveworksheets и имаше упражние за сложни думи. Две от думите бяха лични имена (едното точно Любомира).

Според нашите учителки бързо са диктували. Според щерката нормално 😂, успяла да запише, една дума е пропуснала, после я допълнила. Било и' лесно, времето и' стигнало. Ще видим резултатите.

# 768
  • Мнения: 383
Хм, сега погледнах учебника (на Рива) - има един Божидар споменат в едно упражнение. Изрично са написани празници и градове (Благоевград Wink ). Иначе в клас са коментирали и имена, писал е в тетрадката примери.

Е, значи и уловка няма тази година, а и хубав текст за четене с разбиране са включили.

Аз идея нямам какво учат по БЕЛ, понеже ние наблегнахме на математиката, с която ще кандидатства, ще видим утре. Пак ще им стискаме палци.

# 769
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Минус 4 точки за пропуснато заглавие??? Майкоуууу Crazy Умишлено не съм питала моя какво е писал, ще си види грешки и ще се вкисне. Ай няма нужда. Но разгледах критериите, безобразни са. Не мисля сина си за неграмотен, даже напротив, обаче... дали ще върже 80 точки не знам. По идиотските критерии на МОН. За мен е абсурд всичко това.
Ще видим де, може да ме изненада.

# 770
  • shumen
  • Мнения: 18 005
Моя сподели,че му е било лесно и дори му останали 10 минути до края.Успял да си провери всичко и уж му е вярно,но ще видим.
За изречението се сетил уж за Любомира и написал уж 3 сложни думи,че има,но не беше много сигурен.На 15 въпрос се затруднил,но после се сетил и написал.

# 771
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 652
Минус 4 точки за пропуснато заглавие??? Майкоуууу Crazy Умишлено не съм питала моя какво е писал, ще си види грешки и ще се вкисне. Ай няма нужда. Но разгледах критериите, безобразни са. Не мисля сина си за неграмотен, даже напротив, обаче... дали ще върже 80 точки не знам. По идиотските критерии на МОН. За мен е абсурд всичко това.
Ще видим де, може да ме изненада.
Децата са си добре, МОН са сбъркани! Мен ме изумиха критериите за оценка:
-Открива връзките между мотивите и действията на героите
-Доказва, че разбира смисъла на прочетеното
-Прави изводи, свързани със съдържанието на текста
-Пресъздадено е емоционалното състояние на героите
-Наличие на въображение и мислене при интерпретиране на
серията от картини
Ами то това от всеки може да се интерпретира различно. За един проверяващ може детето да е проявило въображение, но за друг не. За един може детето да е пресъздало емоционалното състояние, а за друг това да не е така. Субективно... И пак опираме до това за какво се прави всичко и защо го причиняват на децата това НВО.

# 772
  • Мнения: 1 400
И аз успях да разпитам по-подробно. И питах ориентирана от вашите въпроси.
Първо излязла на 45 минута, класната щяла да получи удар, но моята я успокоила, че било много лесно🤣
Диктовката била много бърза, пропуснала няколко думи, но после ги добавила. За Любомира се е сетила, били правили такива упражнения. На съчинението сложила заглавие, но забравила да отдели абзаците с едно пръстче навътре - нейни думи.
След това направили проверка и според нея била дала верни отговори.
Детето доволно, след НВО-то играли навън, било супер да имаш изпити🤣

Последна редакция: пн, 29 май 2023, 21:00 от gigi-gagi

# 773
  • Мнения: 227
Не мисля сина си за неграмотен, даже напротив, обаче... дали ще върже 80 точки не знам.
Същото си мислех преди 2 г. за големия ми син. Имаше доста повече от 80 т., късмет ли е имал да попадне на проверяващи, аз ли преувеличавам с тълкуването на критериите, не знам. Сега и за малкия мисля така. Т.е. старая се да не мисля. Миналата година ми направи впечатление, че масово деца с доста богата обща култура, в това число и езикова, и граматическа, имаха петици. Не само заради прословутия пожарникар.
Напълно съм съгласна за субективизма и такъв няма как да няма при подобен формат. Не ми се мисли за 7 клас, догодина ни предстои с големия...

# 774
  • Мнения: 6 707
За утре ми е по-притеснено. Щерката се справя по-трудно с математиката. Понякога ме изненадва приятно, че се сеща за решението на завъртяни задачи. Друг път ме ядосва за глупави грешки. Дано утре да и' е ден за сещане. 😊
Пожелавам успех на всички деца!

# 775
  • Мнения: 81
И аз се притеснявам повече за утре, че математиката е тегава, решава ама не с кеф, а по задължение и уж с уроците се справя, ама тея текстови задачи... нещо нъцки. Днес каза, че й било лесно, но... ще видим резултата. Утре ще е голямата греда усещам аз Grinning  Успех на всички дечица!

# 776
  • София
  • Мнения: 12 392
Успех днес на математиката! Вярвам, че децата ще се справят отлично.

# 777
  • София
  • Мнения: 2 446
Успех и от мен!

# 778
  • Мнения: 459
Успех на всички днес!

# 779
  • София
  • Мнения: 1 535
Любомира май не е затруднила децата. Поне в класа на моята не са го сбъркали. Правили са проверка с госпожата след това само по въпросите. Каза, че е - 2 т. Не помнеше на кой въпрос и не исках да я напрягам допълнително, та не ѝ показах теста вкъщи. Не знае как ще е разказа по картинки, а за диктовката отзивът беше, че е било в пъти по-бързо диктуването спрямо аудиодиктовките на Просвета. Допълвала е думи при 3тото прочитане и хич не се чувства сигурна какво се е получило там.
Дано днес ѝ се получи по-добре - на нея математиката ѝ е по-силна.

Стиснати палци на всички деца - да покажат най-доброто от себе си!

Общи условия

Активация на акаунт