Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Марихуана тест

• 1 174
  • 22
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
Здравейте, предстоят ми медицински прегледи за започване на работа. Тестовете които се правят са стандартните за урина (pH, левкоцити, белтък, глюкоза, кетони, билирубин, уробилиноген и нитрити) и кръв.
Въпросът ми е може ли в тези обикновени тестове да се открие наличие на метаболити на марихуана? Има ли как да се разбере, че човек е пушил по някои от тези показатели или това се удостоверява само със специализираните тестове за наркотици?

# 1
Не, няма как да се разбере така. Трябва си конкретен тест за наркотици

# 2
Не, няма как да се разбере така. Трябва си конкретен тест за наркотици

Така предпомагам и аз, а сигурно ли е 100%? Тъй като имам и други опции и да знам, дали да рискувам

# 3
Трябва специално да те тестват за THC, в стандартното изследване на урина това не е включено, категорично няма как да се разбере, нито за алкохол, нито за каквито и да е било други неща. Ако вече работодателя е решил да ви тества всички за наркотици и алкохол, това по принцип трябва да се съобщи официално, поне така мисля. Друг е момнета, ако го правят тайно, ама пък… странно би било, не знам.

# 4
За каква работа става въпрос, ако не е тайна?

# 5
За каква работа става въпрос, ако не е тайна?
В сферата на логистиката

# 6
А, добре. Благодаря. Радвам се, че не си хирург или шофьор...
Надявам се, че няма да навредиш на никого, ако отидеш на работа надрусан.

# 7

В сферата на логистиката, може и да е шофьор на кола. Или отговорник за кораб/самолет. 😂

# 8

Ако отиде пиян, по-добре ли ще е?
Това кой какво ползва в свободното си време няма общо със съвестта му да не го прави преди/по време на работа. Все тая коя е субстанцията.

По темата - не, в рутинните тестове на урина не фигурира THC. Принципно, ако работодателят е чувствителен на тема субстанции, ще ги търси в косъм. Не ми е известно фирмите в България да изпадат в подобни крайности.

# 9
Не, и пиян не е добре да ходи на работа.
Само че тези, които се стимулират с различни субстанции само в свободното си време, не се притесняват, че те може да лъснат по време на рутинен медицински тест. Simple Smile

# 10
  • Great Britain

В сферата на логистиката, може и да е шофьор на кола. Или отговорник за кораб/самолет. 😂
Или шофьор на тир.

# 11
Ау, шофьорите днес така ли се представят? „В сферата на логистиката“?
Извинявам се, не знаех.

# 12
Само че тези, които се стимулират с различни субстанции само в свободното си време, не се притесняват, че те може да лъснат по време на рутинен медицински тест. Simple Smile

Живял съм (5+ години) в страна с декриминализирана (а в някои части - и легализирана) марихуана, но НЕ съм потребител (и обикновени цигари не пуша).

Първо, тревата не е стимулант, а точно обратното - депресант. Второ, нейните метаболити могат да се засекат в урина до няколко седмици след употребата ѝ, а в косъм - до над година. Това НЕ значи, че хората са под нейното влияние за толкова време, а чисто и просто, че за повече време (от алкохола, например) може да бъде засечена. Затова дори хората, които я ползват само в свободното си време, се притесняват, че могат да “лъснат на тест” по време на работа няколко седмици след последната ѝ употреба.

Извинявам се за оффтопика и приключвам.

Последна редакция: пт, 29 апр 2022, 12:28 от Hope4C

# 13
  • Sofia
защо марихуаната е квалифицина като депресант ?

# 14
Не е депресант. Психоактивните вещества се делят на стимуланти, опиати, халюциногенни и марихуана, която е отделно и не спада към никоя от групите. Група "депресанти" няма.

# 15
С уринен тест може да се проследи употреба на марихуана, както и на много други субстанции.

# 16

Познавам няколко лекаря и от тях има 1 хирург. Млади хора са, но всички взимат разни наркотици понякога.
Няма да споменавам алкохола, който незнайно защо се смята за безобиден, само защото е позволен.
Всички те са много отговорни хора и никога не биха отишли на работа в нетрезво състояние.

За марихуаната, остава следа +10дена, но да, трябва тест за наркотици, които може да бъде направен по пътищата.
Ако сте щофьор професионално, не рискувайте. Рано или късно ще ви хванат.

# 17

Интересни квалификации раздавате. Вие колко от "тези" познавате, че се изказвате толкова уверено? В днешно време пушенето на трева е като пиенето на вино - болшинството го правят. Само че виното няма да "лъсне" на лабораторен тест, нищо че и алкохола е еднакво опияняващ. Не виждам как стигнахте до извода, че хората пушат и на работа, сигурно пият и уиски? И аз се "стимулирам" с алкохол вечер и през уикенда, пък имам доста отговорна професия Simple Smile

# 18
Тази тема май се превърна в отчетна на наркозависимите...
Нищо, продължавайте да се отчитате. Simple Smile

# 19
Хахахах аз в живота си дори трева не съм пробвала, но нищо, запишете ме. Смешно е да се изказвате неподготвена Simple Smile

# 20
Тази тема май се превърна в отчетна на наркозависимите...
Нищо, продължавайте да се отчитате. Simple Smile

Чак пък зависими  Simple Smile

# 21
С уринен тест може да се проследи употреба на марихуана, както и на много други субстанции.

Ясно е, че може да се проследи. Въпроса е дали може с такъв рутинен, а не специализиран за THC.

# 22
Пушенето на трева не е като пиене на вино в никое време! Вредите и опасностите на марихуаната са несравнимо по-големи във всяко време. Това, че младото поколение масово е слабо информирано и си мислят, че на тях няма да се случи, е друг въпрос.

Общи условия

Активация на акаунт