Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 18

  • 50 116
  • 779
  •   2
Отговори
# 405
  • Мнения: 3 724
Аз съм правила с тази смола рецепта за стомаха и се начукваше и се разтваряше в зехтин и мед, иначе залепва

# 406
  • Мнения: 22 865
Нова серия синини от вчера само по лявото бедро 🤦🏻♀:
Скрит текст:


След 5 дни зацапване ми дойде цикъл на шестия.

# 407
  • Мнения: X
И на мен започнаха да ми се появяват необясними синини.

# 408
  • Мнения: 307
Това със синините и при мен го има. Първия път беше преди 6-7 години, на двата крака по 2-3 синини се появяваха една след друга. Правих изследвания, ходих на хематолог и нищо не се разбра. Мина рвеме и спряха да излизат.
Тази година напролет пак ми се появиха такива синини на бедрата. Личната пак ме прати на изследвания, пак всичко в норми. Свързвам го единствено с това че пролетта, след дълго заседяване вкъщи, пак тръгнах на аеробика и се пренатоварих първите 1-2 пъти. Точно тогава ми се появиха синините. След това отново нищо.

# 409
  • Мнения: 1 913
И на мен понякога ми излизат такива синини, по няколко на един крак(предимно по бедра до коляното). Не винаги, но ми излизат... От няколко години(3,4). Пускала съм ПКК и ДКК-нищо.... Аз го свързвам с хормоните, не знам каква е връзката обаче... Помня че майка в пременопаузата се оплакваше и имаше такива синини🙄.
В тоя ред на мисли да се оплача, че тялото ми много бързо взе да се променя... Не съм пълна и никога не съм била(а и с тоя Хипер дето бях), даже мога да кажа, че много стегната бях... Но последните 4,5 г нямам никакво време да тренирам (работя и на 2 места)... Не съм качила кг, обаче кожата ми много омекна, повяхна.. От лицето пък направо все едно се свлече👀🧐. Много е гадно, заприличвам на баба. Задника ми е плосък и на всичко отгоре увисна. Изобщо такава гротеска🙃😁.. Ама, какво да направя... На 47 съм

# 410
  • Мнения: 1 372
Чувала съм че синини се появяват от липса на витамин К, а при менопауза той намалява. Не знам, само мое предположение.

# 411
  • Бургас
  • Мнения: 4 066
Изследвах щитовидната и покрай нея пуснах и желязо, Вит.12, фолиева и Вит.Д, с потрес разбрах, че всичко ми е на минимума и почвам добавки, но се чудя има ли и други важни неща, които да изследвам - напр. Магнезий, Селен , Калций… сигурно има много, но кои са по-важни за следене от дами в нашата възраст

# 412
  • Мнения: 22 865
Да, може чат-пат цинк, калций, селен, мед, феритин и ЖСК.Щитовидните всички, не само ТСХ.

# 413
  • Пловдив
  • Мнения: 869
Оф, и аз трябва май да пусна такива изследвания.  Една топлина усещам и си мисля дали не е хипер функция на щз. То е нормално явно вече за периода, ама...

# 414
  • Мнения: X
А вит. К как можем да си набавим?

# 415
  • Пловдив
  • Мнения: 869
Чрез храни, ама колко са качествени е отделен въпрос. Иначе от аптеката.

# 416
  • Мнения: X
Ами, аз ям всичко, за което пише, че доставя вит К. Може би не се усвоява достатъчно добре.

# 417
  • тук-там
  • Мнения: 5 690
И какво ядете? За този витамин още не съм се вълнувала.

# 418
  • Варна
  • Мнения: 7 701
Д3 с К2 комбиниран с калций и още 1000 щуротии взех аз точно защото взеха да ми се появяват странни синини. По принцип лесно посинявам ама вече стана прекалено та затова.

https://www.iherb.com/pr/life-extension-bone-restore-with-vitami … 20-capsules/48815

Последна редакция: нд, 10 юли 2022, 10:12 от prinzesata

# 419
  • София
  • Мнения: 1 687
Аз знам, че много К2 има в меките френски сирена - Бри, Камамбер. Трябва да се хапват редовно, за да няма дефицит.

Общи условия

Активация на акаунт