Парфюмни размисли и страсти - 272 май 2022 г.

  • 47 768
  • 667
  •   1
Отговори
# 195
  • The Evergreen State
  • Мнения: 1 146
Тези дни нося Chanel Coco Mademoiselle Intense. Добре че не го върнах прибързано, радвам му се много. По някаква случайност точно докато го носех попаднах на статията във Фрагрантика  за паралела между Creed Wind Flowers и Coco Mademoiselle https://www.fragrantica.com/news/Creed-Wind-Flowers-vs-Chanel-Co … iselle-16509.html. За моя нос Creed е маалко по-близък до LVEB Lаncome, но определено е братовчед на CM и е с финеса на Chanel CM, това както и цвета на сока неизбежно извиква паралела с CM. Четейки коментарите във Фрагрантика, мнозина като мен вдъхновени от Creed Wind Flowers, но разколебани от цената преоткриват CM.
Повечето от вас вероятно или са минали през бутилка от Мадмоазел или го притежават и вероятно ще се прозеят четейки. Това ми е първата бутилка от него макар че е на пазара от край време. Чудя си се как не съм си взела по-рано от него, много много ме радва.

# 196
  • Габрово
  • Мнения: 1 015
Днес тествах Лира,много ми допадна ,но ми стои близко до кожата ,при вас как е?

И да -предложете ми аромати за лятото...

# 197
  • Мнения: 1 141
Да, и при мен е тиха Лирата, но се задържа дълго, макар и близо до кожата. Много я харесвам, действа ми успокояващо и ми мирише на сместа за кекс на майка ми с много ванилия и лимонови корички. Обикновено не ми харесват толкова буквални миризми на храна в парфюмите, този е единственият всъщност. Лирата е и единственият парфюм, който успешно комбинирам с други - харесва ми насложен с Neroli facetie на Roger & Gallet или с Cap neroli на Nikolai parfumeur. Харесва ми комбинацията на сапунената нотка на неролито с ванилията и лимона на Лира.

# 198
  • Мнения: 2 100
Лира си я обичам, но аз усещам освен ванилията и лимона, също и канела. Така че ми е по-гушлив есенно-зимен парфюм.

Аз пробвах новата обувка с розовия брокат, хич не ми хареса. Малко се излагат с по няколко фланкъра за година. Вече става досадно.

Последна редакция: нд, 15 май 2022, 00:39 от bonbonka6

# 199
  • Мнения: 919
И на мен Лира ми мирише на кекс с канела и лимонов корички и това щастие продължава около 2 часа, после обачепочти не се усеща, освен ако не си навра носа в китката...
За лятото аз съм МММ Beach walk и TF solei blanc
Днес разнасям Angel's share. Като за топ парфюм на фрагрантика ми е малко.... Асоциацията ми е на бар на следващата сутрин след парти. Усещам Ябълки, канела и нещо сладко , но основно остатъци от дим и лепкави петна по пода. Самият аромат е приятен, но не си представям да  ухая на махмурлук

# 200
  • Sofia
  • Мнения: 6 926
B Angels' share харесвам аромата на отлежал в дъбова бъчва коняк, но канелата ми разваля удоволствието (не я понасям и в храна) и някакъв мед , който не е в пирамидата, но за мен го има. Много ми е подобен на TF Tobacco vanille.

# 201
  • Мнения: 919
B Angels' share харесвам аромата на отлежал в дъбова бъчва коняк, но канелата ми разваля удоволствието (не я понасям и в храна) и някакъв мед , който не е в пирамидата, но за мен го има. Много ми е подобен на TF Tobacco vanille.
И при мен е точно така, ароматна бъчва, сладка, като ябълков дървесина, много ми допада, обаче канелата за мен го заглушава, и мед усещам, който в случая ми дава някакво задушливо усещане, все едно съм си навряла носа в буркана.

# 202
  • Мнения: 919
Бях споменал, че ще опитам как действа Молекула 01 на Eccentric molecules добавена към парфюм. Добавя една сапунена нотка, слива се със кожата, така да се кажа миришете на чисто. Добавен към Ani на Nishane, който при мен започва прекрасно и се развива в стил потен тираджия, за съжаление не помогна много. Не е толкова потен да кажем, ама пак си е тираджия Simple Smile

# 203
  • Мнения: 913
Prada Les Infusion са хубави аромати. От два месеца го мисля Prada Iris. Колкото е харесван, толкова и не. На моята кожа, не се появява бръснарска нотка. Интересен е, фин, не е сладък, специфичен, разпознаваем и елегантен. Аз го харесвам. Не съм го купила, но доста изпръсках по парфюмериите.
Не познавам всички, но съм силно заинтригувана от Prada Infusion d'Аmande. Не съм го пробвала. Има недостатък - скъп е.Grinning Който го познава, да разкаже. Simple Smile
аз имам няколко "инфузии" на Прада, всички са много трайни, с шлейф точно колкото ми е ок, за офиси и затворени помещения са страхотни, нямам никакви забележки в тази връзка, много добре се приемат от околните, забелязват се с добро Simple Smile, бадемовата хич ме ми е горчива, напротив, сладни ми, имам и един любимец от мъжките Прада prada amber homme, той е близък до prada infusion d'iris cedre, сега хубавото е, че ги има за проба, аз съм ги купувала без никакви тестове, грам не съжалявам де:) първата Прада, в която се влюбих от първо помирисване без нищо да знам от марката, беше prada l'eau ambree, после установих, че май всичко на Прада ми харесва

# 204
  • Мнения: 3 399
Със старта на жегите извадих за през деня Aqua Sacrae и след близо седмица носене мога да кажа, че колона е много приятен и красив в жегите - освен посочените
Top note : Mandarin
Heart note : Jasmine Absolute & Tuberose Absolute
Base note : Sandalwood
аз усещам и една хладна и красива роза, омекотена и леко стипчива от чай, малко като във Florabotanica, но творението на Jean-Claude Ellena няма как да те удуши, а стои свежо, усеща се до вечерта, ползвам го като парфюм и боди мист

Поръчала съм си да тествам:
AGAPI - MANDORA & PASSION FRUIT
AQUA MAHANA - ABSOLUTE OF FRANGIPANIER
ANORI - MAGNOLIA & SALTED WOOD

# 205
  • Мнения: 1 074
Здравейте! По принцип ,не съм любителка на леки,цитрусови аромати.Но искам да си взема  по-свежо парфюмче за пролет -лято. 😄. Така да си влачи шлейф и да има що годе добра трайност(въпреки ,че е индивидуално).Ценови диапазон-70-80 лв макс Sad.  Ваниломанка съм,харесвам  парфюми от сорта на Диор Адикт, Сегашното момиче на Elie Saab и.тн.Ще се радвам,ако някоя от вас ми препоръча нещо хубавичко 😄. Нямам възможност да тествам ❤. По едно време се чудих за Мансера,Монтал 😄,макар че не са в ценовият диапазон Wink . Благодаря ви ❤

# 206
  • Мнения: 3 762
Купох насляпо Герлен Сантал Роял. Кажете ми, че не сбърках. Видя ми се на добра цена и по принцип харесвам Герлен..

# 207
  • Мнения: 213
Купох насляпо Герлен Сантал Роял. Кажете ми, че не сбърках. Видя ми се на добра цена и по принцип харесвам Герлен..
Предполагам, че ако харесвате уд и кожа, може да Ви хареса, но имайте предвид, че е доста мощен и остър и според мен изобщо не е за купуване на сляпо. Мога да предложа да Ви пратя мостра, която да пробвате, преди да го отворите, за да можете да го върнете, ако не Ви хареса.

# 208
  • Мнения: 3 762
Купох насляпо Герлен Сантал Роял. Кажете ми, че не сбърках. Видя ми се на добра цена и по принцип харесвам Герлен..
Предполагам, че ако харесвате уд и кожа, може да Ви хареса, но имайте предвид, че е доста мощен и остър и според мен изобщо не е за купуване на сляпо. Мога да предложа да Ви пратя мостра, която да пробвате, преди да го отворите, за да можете да го върнете, ако не Ви хареса.

О, много мило, благодаря, но не съм в БГ. Аз обичам силни аромати, като мина всички да знаят, че аз съм минала Satisfied
Може би ще ми допадне в такъв случай.

# 209
  • The Evergreen State
  • Мнения: 1 146
Върнах се години назад в темата и ми стана хем мило, хем малко мъчно, колко живот кипеше ехее. Спомням си сутрин като отворя темата и имах поне 30тина нови коментара за четене, докато ги изчета се натрупали нови 30. Парфюманите от групата си правеха срещи по градове - макар и отдалеко, беше ми драго да чета отзиви, как е минала срещата, какво е тествано. Имаше приятелства, имаше вълнения, имаше страсти, имаше и спорове, имаше и смях. Надявам се да е просто период и темата да се съживи и освежи. Ще се радвам да видя и пишещи по-отдавна и пишещи по-отскоро. Ако не сте тествали нещо ново, пишете за нещо интересно около парфюмите във вашите колекции, споделете ако сте получили комплимент за парфюм, или ако сте имали интересна парфюмна случка през деня. Кои парфюми разчистихте от колекциите си, как ви се промени вкуса, с кой парфюм излизахте последно, кой заведохте на мола или на гости и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт