Градинарство - моето хоби 30

  • 36 520
  • 756
  •   1
Отговори
# 555
  • На морето!
  • Мнения: 5 727
И от мен кратка разходка в градината
Скрит текст:














# 556
  • Мнения: 529
Rapariga, прекрасни са, това жълтото в средните снимки, някакъв слънчоглед ли е?     От разсадник ли е?

# 557
  • На морето!
  • Мнения: 5 727
Да, декоративен слънчоглед, от семена. Имам и няколко гигант, в момента са към 1.5м, чакам ги да цъфтят и те.

# 558
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Аз съм сяла и декоративен слънчоглед и истински. Вторият ми дадоха семена директно от полето до нас. Семената оставих птиците да изядат. Декоративният беше станал 3м висок и много цъфти.

# 559
  • Мнения: 529
Определено са красиви , ще ти пробвам следващата година Simple Smile

# 560
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 15 521
Много лесно се гледат декоративните слънчогледи от семка и има доста интересни разновидности. Пише, че може директно в почвата да се садят, но при мен не се получи защото не ги поливах 😁С разсад и после прехвърляне на двора са безпогрешни. Тази година у нас са само скучни видове, но чакам да порасне един много голям, ще видим. При нас "истинския" слънчоглед го яде катерица, птиците не чак толкова.

# 561
  • Мнения: 5 265
Колко е сладка!

# 562
  • Мнения: 1 766
Здравейте, ще пръскам двора против комари с айкън, но не мога да се ориентирам от листовката, проблем ли е да пръскам плодните дръвчета, зеленчуците и храстите?

# 563
  • Мнения: 3 746
После яко миене.
Този айкън сигурно е много специален. Вече май го няма?

# 564
  • Мнения: 1 766
После яко миене.
Този айкън сигурно е много специален. Вече май го няма?
Има го навсякъде. Няма проблем.

# 565
  • Мнения: 28

Какво му е?

# 566
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Огромна саксия и пръст която задържа влага. Кактусите обичат почти сухо, топло и слънчево. Малки саксии, повече пясък за дренаж.

# 567
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Прекрасни градини, всички до една.
Аз искам да се оплача от Superplants. Есента купих няколко растения от тях за вилата. Едното беше Клематис 'Руж кардинал' / Clematis 'Rouge cardinal' / , цъфна това обаче

Две щамбови рози от които едната изсъхна, втората преживя зимата в Балкана Simple Smile

 Да купуваш онлайн цветя май не е добра идея.
И една много стара хортензия


И да попитам... за розата, помагате ли им с укрепване някакво? Бях гледала стойки тип чадър в нета, но не намирам такива тук.

# 568
  • Sofia
  • Мнения: 718
На терасата имам дъб (малък), който имах намерение да засадя навън есента. Освен него имам и още няколко дръвчета. Нещо обаче им изяде листата много странно, все едно някой ги е отхапал (костенурките ми например така отхапват листа). Търсихме гъсеници или охлюви, но не намерихме нищо. Направо мистерия. Дано да оцелеят, че много ще ме е яд, особено за дъбчето.

Последна редакция: пт, 08 юли 2022, 20:43 от semelyna

# 569
  • София/Варна
  • Мнения: 1 406
Скакалец?

Общи условия

Активация на акаунт