Център за асистирана репродукция (ЦАР) тема 37

  • 43 208
  • 783
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 362
Привет! Направен АМХ важи 6 месеца за подаване към ЦАР, нали?

# 541
  • Мнения: 216
Здравейте, дали ще може да ми отговорите, юли 2022 получихме заповедта, ноември правихме стимулация и свеж трансфер-неуспешен. Знам че имам право на 1 замразен по фонд обаче мога да го направя чак септември 2023, т.е. ще е минала 1 година от заповедта. Кога трябва да подам заявление за удължаване на заповедта, преди да изтече или след това? И чрез клиниката ли  става това?

# 542
  • Мнения: 76
Здравейте, дали ще може да ми отговорите, юли 2022 получихме заповедта, ноември правихме стимулация и свеж трансфер-неуспешен. Знам че имам право на 1 замразен по фонд обаче мога да го направя чак септември 2023, т.е. ще е минала 1 година от заповедта. Кога трябва да подам заявление за удължаване на заповедта, преди да изтече или след това? И чрез клиниката ли  става това?
Да чрез клиниката,минахме през същото

# 543
  • Мнения: 67
Привет! Направен АМХ важи 6 месеца за подаване към ЦАР, нали?

Да.

# 544
  • Мнения: 355
Дами, аз имам заповед, която изтича май месец тази година. Имам вече 1 свеж трансфер, чакам ЗЕТ след няколко месеца. Дали може при това положение да се удължи заповедтта?

# 545
  • Мнения: 31
Здравейте, освен АМХ, кои други хормони тряба да се изследват за кандидатване по фонда?

# 546
  • Мнения: 362
Здравейте, освен АМХ, кои други хормони тряба да се изследват за кандидатване по фонда?

Зависи с какво кандидатстване ако сте с мъжки фактор, само АМХ за вас.

# 547
  • Мнения: 528


Здравейтв,кандидатстваме в Надежда по мъжки фактор.Тяхната спермограма била ок,но тази на снимката,която е правена в Щерев нямала морфология и трябвало да направим друга.Така ли е?

# 548
  • Мнения: 201


Здравейтв,кандидатстваме в Надежда по мъжки фактор.Тяхната спермограма била ок,но тази на снимката,която е правена в Щерев нямала морфология и трябвало да направим друга.Така ли е?
Искат ви още една разширена спермограма, защото на тази само два показателя са извън норма, а за да ви одобрят трябва да имате поне три показателя. Ние кандидатствахме и бяхме одобрени с една разширена и една нормална спермограма, но при нас почти нямаше показател който да е в нормите.

# 549
  • Мнения: 528
Аз имам разширена от Надежда,явно пр тази не е ок.
Съжалявам само,че не са ни казали на място като сме я правели,за да не правим по 100пъти.И без това явно резултатите са зле

# 550
  • Мнения: 223
Аз имам разширена от Надежда,явно пр тази не е ок.
Съжалявам само,че не са ни казали на място като сме я правели,за да не правим по 100пъти.И без това явно резултатите са зле
Трябват Ви 2 разширени спермограми , с Крюгер. И поне 2 диагнози, за да получите одобрение. Също така, трябва да имат поне месец време между двете СГ

# 551
  • Мнения: 528
За времетраенето знаехме,имаме две диагнози,дори едната спермограма е със зона селекция,но явно тази не е каквато трябва да е ,а не знаехме.Оказа се излишна,нека да знае,който му се налага.

# 552
  • Мнения: 30
Здравейте,

Пиша ви с въпрос относно повторно кандидатстване по фонда. Август направихме процедура (1ва по фонда) от която имахме 3 ембриона които достигнаха до ден 5. Направихме инвитро процедура с два ембриона, която за съжаление завърши със спонтанен аборт. В момента имам 2 замразени ембриона в кл Надежда (1 ембрион от естествен цикъл финансиран от мен, и един ембрион от процедурата по фонда). Въпросът ми е дали мога да кандидатствам по фонда ако имам замразени ембриони.

Имам и въпрос относно документи за повторно кандидатстване. Ние сме с мъжки фактор. Необходима ли е нова спермограма и възможно ли е тя да се приложи след като се кандидатства. Живем в Канада и идването до България е доста сложно и скъпо и затова ми се искаше ако може съпругът ми да дойде директно за процедура ако има такава.

Много благодаря,

Били

# 553
  • Мнения: 362
Здравейте,

Пиша ви с въпрос относно повторно кандидатстване по фонда. Август направихме процедура (1ва по фонда) от която имахме 3 ембриона които достигнаха до ден 5. Направихме инвитро процедура с два ембриона, която за съжаление завърши със спонтанен аборт. В момента имам 2 замразени ембриона в кл Надежда (1 ембрион от естествен цикъл финансиран от мен, и един ембрион от процедурата по фонда). Въпросът ми е дали мога да кандидатствам по фонда ако имам замразени ембриони.

Имам и въпрос относно документи за повторно кандидатстване. Ние сме с мъжки фактор. Необходима ли е нова спермограма и възможно ли е тя да се приложи след като се кандидатства. Живем в Канада и идването до България е доста сложно и скъпо и затова ми се искаше ако може съпругът ми да дойде директно за процедура ако има такава.

Много благодаря,

Били


До колкото знам не са нужни нови спермограми за повторно кандидтстване, само нов АМХ за жената и епикриза от предишния опит. За ЗЕТ обаче, нямам идея какво поема ЦАР.

# 554
  • Мнения: 170
Ако след стимулацията сте имали свеж трансфер, мисля че е задължително да направите ЗЕТ и тогава да кандидатствате за нов. Ние подадохме само с амх, епикриза и становище от уролог. Доколкото видях сте в Надежда, така че Ради движи всичко служебно, но може да й звъннете да ви обясни.

Общи условия

Активация на акаунт