Какво е това насекомо?

  • 2 599
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте, някои може ли да ми помогне? От скоро започнах да попадам на това насекомо в спалнята. Първоначално помислих че е калинка, но вече не съм сигурна. Имам бебенце и се притеснявам да не го нахапе. По принцип поддържам чисто, а преди да се появи бебето, направих основно почистване. Мразя бубите, надявам  се някои да помогне.

# 1
  • Мнения: 1 550
Прилича на миризливка.

# 2
  • Мнения: 490
Миризливка не е със сигурност .. Anthrenus pimpinellae е вид бръмбар, който се среща родно в Европа, Северна Африка, Азия и части от ориенталския регион; - това ми излиза в Гугъл

# 3
  • Мнения: 4
Не е миризливка, не мирише! Малко е, колкото калинка!

# 4
  • Мнения: 40 752
Нищо общо с миризливка. Според нета е нещо като килимен бръмбар /  кожояден бръмбар. Няма да ти изяде или нахапе бебето.

# 5
  • Мнения: 25 571
Килимен бръмбар, да. Явно се е нанесъл у вас с някоя нова придобивка – килим, мебел, матрак, вълнени, пухени или кожени изделия.
Вредители са като молците.

# 6
  • Мнения: 4 206
Anthrenus pimpinellae - да, идентификацията е точна.
Четете за бръмбари кожояди или наречени още бръмбари музейници.
Има доста инфо в нета.

# 7
  • Мнения: 1 536
Здравейте, и аз искам да попитам за едно насекомо. Изглежда като листна въшка, но е чисто червено и няма крила. Обитава напечени от слънцето камъни, дувари и циментови плочи през лятото.

# 8
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 323
Вид акар, напълно безобиден.
https://zagradinata.eu/encyclopedia/%D0%9E%D0%B1%D0%B8%D0%BA%D0% … 0%B0%D0%B7%D1%83/

Общи условия

Активация на акаунт