Родилни петна/ белези при новородено

  • 6 235
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 10
Приложила съм снимки, защото знам към тогавашния момент колко трудно беше да намеря информация (освен по чужди сайтове на клиники, а и казусите бяха мн разнообразни, както и подходите при решаването им)

Червените петна, посочени от Natalii, ще изчезнат- получи мн отговори на това притеснение (само трябва малко търпение Simple Smile )

На SilviyaR посочих снимките на хемангиома при нас (за да се запознае с нашия казус), специалиста (при който го проследихме) и лечението (резултата от него и че има достъпно решение, макар някои казуси да изискват прием през уста под лекарско наблюдение и с болничен престой)

Успех пожелавам! И да пишете пак след време, защото някъде някога някоя притеснена мама ще търси отговор 🍀

Пп: Добре, че платформата позволява, изтрих името на препарата. Всеки отговорен родител търси и отсява информация, след което се насочва към специалист (от преминали по този път, ако педиатър не насочи към никой - както стана при нас)

Здравейте, благодаря за информацията. Разгледах снимките и резултатът е много добър. Това ме обнадеждава, че има лечение в случай, че не изчезнат сами. Ще посетя лекар и ще споделя какво се случва.

# 31
  • Мнения: 53
Видях, че може да се консултирам с известен лекар тук във форума и му писах, пратих снимки. Той обаче ми отговори, че това било капилярна малформация и не се маха с времето, трябвало да се третира с медикамент или лазар след време. Малко се стреснах и взех час при дерматолог, тя обаче каза това което и вие пишете тук, до година-две ще се махне и не е капилярна малформация.

Малката скоро става на три месеца, по клепачите доста избледняха, на челото обаче не знам, няма разлика все още.

# 32
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 248
Петънцата не изглеждат ярки, виждала съм много по- ярки хемангиоми. Много бебета ги имат, аз писах за дъщеря ми, има на тила, много по- червено петно. Имаше и на единия клепач, но никога не съм го намирала за проблем. Вече не се забелязва.

# 33
  • Мнения: 10 597
Видях, че може да се консултирам с известен лекар тук във форума и му писах, пратих снимки. Той обаче ми отговори, че това било капилярна малформация и не се маха с времето, трябвало да се третира с медикамент или лазар след време. Малко се стреснах и взех час при дерматолог, тя обаче каза това което и вие пишете тук, до година-две ще се махне и не е капилярна малформация.

Малката скоро става на три месеца, по клепачите доста избледняха, на челото обаче не знам, няма разлика все още.
Или не си се консултирала с д-р Оги, или не си разбрала правилно. Той ти е казал, че не е типичния хемангиом - демек, радвай се. Обаче сигурно ти е казал, че трябва да се наблюдава във времето, защото до 4-6 години изчезват, а ако не изчезнат или нараснат, тогава може да се пробва с терапия. И въпреки всичко, не се третират, ако са на такова място, където не пречат.
А Бърди ти каза за ехография на корема, за да се изключи вътрешен хемангиом. Хемангиомите са си и те капилярни малформации. При някои хора са по-изразени, при други по-малко. Няма правило да се третират всички хемангиоми. Опасни са защото при травма кървят повече.

# 34
  • Мнения: 53
Много ми е интересно от къде знаете кой, какво ми е отговорил и какво не съм разбрала. Заведох детето при лекар, погледна я и се разбрахме. Нито ще нараства, нито може да кърви. Това са родилни петна от самото раждане и с времето бледнеят. Просто исках да споделя защото има и други като мен, стресират се, търсят отговори тук и някой поставя диагноза която още повече стресира. Поне при мен стана така и аз изпадам в още по-голям ужас а няма за какво.

# 35
  • Мнения: 10 597
И сега остана да кажеш какъв е проблемът.

# 36
  • Мнения: 53
И сега остана да кажеш какъв е проблемът.


Няма какво да казвам, вие знаете по-добре от мен както виждам.

# 37
  • Мнения: 5 307
Дъщеря ми се роди с такъв белег, не е изчезнал, на 2 години и 7 месеца е. И на мен всички ми казваха, че до годинката ще изчезне, после до 2, ама ей го на. Избледнял е, но си е там. Вече толкова съм свикнала с него, че не ми прави впечатление.

# 38
  • Мнения: 89
На моята дъщеричка не са изчезнали, но са по-бледи. На 13 месеца е. Има на единия клепач, между веждите и от едната страна на нослето. На тила бяха страшно много, а точно там няма нищо вече. И аз се чудя на моменти дали някога ще се махнат изцяло.

Когато се роди, ярко червени ли бяха петната? Имаше ли разлика когато бебето Ви беше на 5-6 месеца?

Ооо, да, много по-ярки бяха. Сега са доста избледнели, но засега се забелязват.

Моето е още много малко ( един месец), надявам се до няколко месеца да са по-бледи но както чета, ще отнеме време докато се махнат напълно. На клепачите при вас по-бързо ли бледнеят или няма разлика от другите петна?
Много интересно и моето бебе има на същите места петна 😄

# 39
  • Мнения: 53
Здравейте отново!
При моята бебка родилните петна бледнеят но още се виждат. Малката е на 10 месеца.
Аз лично си ги виждам доста добре, особено когато реве. Хората около мен казват, че почти не се вижда но пък мен си ме притеснява, че ще остане така. Преди няколко дена бяхме на дерматолог и каза, че може да се махне с лазер но чак когато детето стане на 8-9 годинки, нищо до тогава защото е болезнено и тн. Всички казват, че родилните петна се махали и се надявам да е така. Ще каца снимки от тези дни.

Общи условия

Активация на акаунт