Сватба - Булките на 2022-2023 |Тема 10|

  • 43 142
  • 759
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 3 397
Ходихме двамата с него. Нямаше как да ме изненада с цвят или нещо, защото искаше да е класическо черно. Не ми пречи да го видя предварително, на него също. После ходихме двамата и като се правиха някои от корекциите по панталона.
Родителите му въобще не са били с нас и само получиха снимки като го взехме (в друг град са).

Не знам колко време мислите да отделите. На нас ни трябваха 30мин за костюм единия ден и 15мин за обувки другия ден. То повече време прекарахме в задръстванията, отколкото самия избор.

# 271
  • Мнения: 654
Мъжът ми отиде сам и после за получаване с кума. Но той си е класик, има опит с костюми и не съм очаквала да е нещо екстравагантно като златен костюм и обувки с щраусови пера 😆 Беше с тукседо в синьо и бяла риза, видях го облечен чак на сватбата. Не съм имала претенции към него и притеснения дали мъжът ми ще пасва на декора, по-важно ми е да ми пасва на старините, и с перата от щраус пак щях да го взема 😊

# 272
  • Мнения: 3 719
Моят си избра костюм за по-малко от час, минахме през Андрюс и Теодор за по десет минути без нищо да му хване окото, в Кардучи попаднахме на опитна консултантка, облече го целия, аз само вратовръзка успях да избера. Дори двамата с консултантката успяха да се наложат за 'спортно-елегантни" обувки, обикновени бели маратонки, според мен, само дето струваха 250 лева.😂

# 273
  • София
  • Мнения: 1 576
Здравейте, мога ли да се включа с едно питане за халки. Търся най-обикновени класически халки, единствено искам да са от бяло злато. Къде бихте ми препоръчали да отида в София?

# 274
  • София
  • Мнения: 3 397
Ние си взехме от Ден Дон класически, но жълто злато. Могат и в бяло да направят без проблем. Бяло злато ми е годежният пръстен от там.

# 275
  • Мнения: 654
Нашите са класически от бяло злато, направихме ги при златаря на улица "Три уши". Баща ми беше златар много години и ни изпрати там, той си е олд скуул и държеше да са направени ръчно от майстор бижутер и да имат родий в сплавта. Изработи ги за седмица.

Последна редакция: чт, 30 юни 2022, 13:11 от Ven4e444

# 276
  • Мнения: 914
На ММ родителите са починали, така че двамата ще ходим. Не го намирам за досадно, пък и аз обичам да знам всичко как се случва

# 277
  • София
  • Мнения: 1 576
Нашите са класически от бяло злато, направихме ги при златаря на улица "Три уши". Баща ми беше златар много години и ни изпрати там, той си е олд скуул и държеше да са направени ръчно от майстор бижутер и да имат родий в сплавта. Изработи ги за седмица.

Можете ли да ме ориентирате горе долу какви пари взима на грам? Днес бяхме в едно златарско ателие и ни казаха горе долу за двамата ще са около 11грама, приблизително 1400лв. 130лв на грам.

# 278
  • Мнения: 654
Нашите са класически от бяло злато, направихме ги при златаря на улица "Три уши". Баща ми беше златар много години и ни изпрати там, той си е олд скуул и държеше да са направени ръчно от майстор бижутер и да имат родий в сплавта. Изработи ги за седмица.

Можете ли да ме ориентирате горе долу какви пари взима на грам? Днес бяхме в едно златарско ателие и ни казаха горе долу за двамата ще са около 11грама, приблизително 1400лв. 130лв на грам.
Привет, за съжаление нямам идея, баща ми се оправи с него и даде материал. Мога да изпратя телефона на златаря на лични, ако искате да го разпитате.

# 279
  • Мнения: 914
Колко от вас са си правили сами поканите? Каква е цената само за печат? Чудя се дали има смисъл аз да си играя или направо да поръчам, ако разликата в цената ще е 5-10 лв. Гостите ще са около 80, но поканите ще са към 30-40, защото на семейство ще давам само по една покана

# 280
  • Мнения: 849
Нашият печат излезе 30 лв за 60-70 покани, мисля. Отделно закупихме пликове и восъчен печат и всичко ни излезе 100 лв.

# 281
  • Мнения: 2 760
Покана правена от мен с печат, пликове, оризова хартия и стикери ми излезе към 1,50 на покана. Подобен стил за поръчка бяха към 4,50 - 5 лв. и нагоре.

# 282
  • Мнения: 654
За 35 покани ми излизаха по 1,90 за печат и по 1, 20 за плик. Накрая поръчах да ми ги направят, включително дизайна, излязоха ми двойно, но пък станаха доста по-луксозни от това, което щях да напечатам сама.

# 283
  • София
  • Мнения: 3 397
25 покани за гости и 3 луксозни за кумовете и родителите (реално скъпите бяха тези), дизайн, печат, плик, всичко от-до излезнаха около 120лв.

# 284
  • Мнения: 914
Благодаря. Ако нямате против, бихте ли ми пратили снимки на лично, че събирам идеи 😊

Общи условия

Активация на акаунт