Колко време след планирането сте забременяли?

  • 4 731
  • 98
  •   1
Отговори
Днес докато се рових в интернет се натъкнах на една анкета на американските мамчета.Анкетата беше озаглавена "How long did you TTC before getting pregnant? ".Предполагам, че статистиката ще Ви е интересна. Незнам дали е пускана такава анкета във форума и реших да я предложа;)

Wasn't trying to conceive [ 9 ]   [34.62%]
1 - 2 Months [ 7 ]   [26.92%]
3 - 4 Months [ 2 ]   [7.69%]
5 - 6 Months [ 1 ]   [3.85%]
7 - 8 Months [ 3 ]   [11.54%]
9 - 10 Months [ 0 ]   [0.00%]
11 - 12 Months [ 1 ]   [3.85%]
13 - 18 Months [ 1 ]   [3.85%]
18 - 24 Months [ 0 ]   [0.00%]
Over 24 Months [ 2 ]   [7.69%]

Ние взехме решение за бебче преди 2 месеца и от тогава се трудим по въпроса:)

# 1
Ами аз забременях на втория месец.
Мисля че и в България процента ще бъде най-висок на забременяване от първи или втори опит.

# 2
  • Мнения: 5 468
Е, аз забременях на 5-тата година от планирането.
Все не ставаше това бебе. Ама сега имам една Герганка, мома лична и засмяна. Пожелавам тази радост на всеки.
Успех с бебеправенето, snoopy:)!

# 3
  • София
  • Мнения: 301
Аз също забременях на втория месец.

# 4
  • Мнения: 717
Решихме и на следващия месец бях бременна  Grinning

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Аз забременявам от поглед. Ако не с епазим веднага става...

# 6
  • Мнения: 3 200
Веднага забременях още на следващия месец

# 7
  • Мнения: 2 258
И аз веднага забременях...

# 8
  • Мнения: 277
Решихме и на другият месец бях бременна. Преди това 4 год съм се лекувала от поликистозни яйчници.

# 9
  • Мнения: 3 334
Аз не бях планувала,но според съпруга ми съм забременяла от първия път.

# 10
  • Мнения: 3 880
И аз забременях веднага- през първият месец от опитите. Винаги съм си мислела, че става така бързо и през този месец докато чаках дали ще ми дойде много се бях притеснила, че може и да не е така скорострелно както си мисля, но за щастие страховете ми не се оправдаха и не се наложи да чакам още Laughing

# 11
  • Мнения: 3 042
И аз забременях веднага, още на първия месец. Дано и с второто дете да стане така бързо и планирано.

# 12
  • Мнения: 288
През първия месец и двата пъти. Grinning

# 13
  • Мнения: 6 315
На четвъртия месец вече бях бременна Simple Smile.

# 14
  • Мнения: X
Не сме го планирали, макар че мъжът ми казва, че не било "изненада". По тази логика от първия път.

# 15
  • София
  • Мнения: 2 217
При мен стана след като спрях да планувам - две години почти опитвахме и то с второ дете!
Всичко си е Божа работа. Simple Smile

# 16
  • Мнения: 1 263
Веднага, още през първия месец.  Grinning

# 17
  • Мнения: 5 246
Опитите започнаха от август-ноември забременях  Arrow на 4 месец стана  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 46 488
Искахме да започнем с бебеправенето след няколко месеца, но веднъж на шега решихме да не ползваме презерватив и .......... стана #Milti Гласувах 1-2 месеца, все пак беше планирано Grinning

# 19
  • Мнения: 6 472
Първото не беше планирано, ама сме правили само един гаф, тъй че си е станало веднага.  Сега вече беше планувано и също стана веднага Grinning

# 20
При нас беше доста трудно. Чак на 8-мия месец стана. Като през това време се скъсахме от изследвания. Но според мен просто прекалено много го искахме и двамата и бяхме психясали на тази тема, а то "насила хубост не става" Wink

# 21
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
При нас стана на третия месец.

# 22
  • Мнения: 844
Първият път на първия месец, но втория - на четвъртия. Някъде бях чела, че е нормално и средностатистически в световен мащаб това да стане на 4 м. Май тази статистика е малко поизместена .

# 23
  • Мнения: 2 000
На втория месец стана  Simple Smile

# 24
  • Мнения: 514
Забременях на третия месец.

# 25
  • Мнения: 530
Няма отговор, който да покрива нашия случай, защото просто ще се наложи да гласувам 2-3 пъти.
С Анна забременях на четвъртия месец.
Когато решихме за второ дете, забременях веднага, но го загубихме в 7та седмица.
С настоящата бременност забременях също веднага - т.е. имах един редовен цикъл след спон. аборт, бяхме решили да не правим активни опити за да не се разочароваме, ако не стане., а и защото ни беше все още много тежко от загубата. Но и не ползвахме противозачатъчни след първия ми редовен цикъл и то взе че стана веднага.

# 26
  • Мнения: 3 356
ot purvijt put Blush

# 27
  • Мнения: 3 116
Ние решихме и като започнахме, още от първият път стана. А аз си мислех че доста време ще отнеме ...

Божа работа Simple Smile

# 28
  • Мнения: 2 609
Година и един месец Embarassed

# 29
  • гр.Варна, сега Германия
  • Мнения: 409
Веднага забременях

# 30
  • Мнения: 689
От първия път!

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 383
От първия път - за малката и сега пак  Laughing Още не сме казали на никой и не съм се включила ама ще го направя - за август.

# 32
  • Мнения: 948
Пожелавам ти скоро да ни се похвалиш с хубави новини! Grinning
Първият път не помня...няколко месеца, но така или иначе не беше успешна бременност.
А сега- 5години.
Дано процентите за повече от 24м. са все така малко.

А и да кажа...времето не е от такова значение, колкото интензивното работене по въпроса, действията и късмета. Има хора с  големи проблеми, които за 2г са намерили решение на проблема, а други още дълго време няма да напреднат (поради липса на инф-я, средства, желания и т.н.) Wink

# 33
  • Мнения: 2 028
на втория месец!

# 34
  • Мнения: 854
На втория месец Simple Smile

# 35
  • Мнения: 1 517
И нашето стана веднага като се решихме... А все си мислех, че
ще имам проблеми със забременяването.

# 36
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 705
На петия месец, но все пропускахме датите на овулация, така че ми е трудно да преценя. Все пак дори и като забременях не го бяхме правили според датите и бяхме сигурни, че няма да има бебе, но....Божа работа Laughing

# 37
  • Мнения: 1 793
стана веднага. решихме, че започваме с опитите и на следващия месец бебето беше факт.

# 38
  • СОФИЯ
  • Мнения: 119
Първия път на 5-ия месец.
Втория път - тъкмо обсъждахме, че трябва да решим кога да спрем да се пазим и то взе че ни изненада.

# 39
  • Мнения: 2 489
На 5-тата година.

# 40
  • Мнения: 59
Принас се получи на 10 -я месец.

# 41
  • Мнения: 2 556
Забременявала съм три пъти "от раз", за съжаление втория път бременността не беше успешна, а приключи със спонтанен аборт в самото начало.

# 42
  • Мнения: 3 153
Не сме го планували, но при първата "грешка" (любимата ми грешка) сме направили бебко;) Значи-от първия път:)

# 43
  • тук-там
  • Мнения: 5 675
След почти 4 години и един спонтанен аборт.

# 44
  • Мнения: 3 479
И двата пъти, през 5-6 ия месец. Явно при мен така става. И двата пъти обаче към 4 месец много се бях изнервила и психясяла, че и мъжо щото от много напъване вече и секса не беше като секс ами жива мъка Sad

# 45
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Първо забременяване (за съжаление беше извънматочно)- на 5 месец
С първото си дете - на 3-месец
С второто дете- от раз

# 46
  • Мнения: 158
Около три години, след като се решихме за бебче. Доста проблеми имаше и при двамата.

# 47
  • Мнения: 1 753
Ох, забременях след 3 години. И сега имам един дзвер, който ми разказва играта  Laughing  Пожелавам по много деца на всички ви  Grinning

# 48
  • Мнения: 4 414
на 3-ия месец.

# 49
  • София
  • Мнения: 2 019
И аз забременях веднага. Втория път не беше планирано, но се получи същото - една единствена грешка и... бременна.

# 50
  • Мнения: 1 800
11 месеца

# 51
  • Мнения: 4 358
Планирахме бебе и забременях от първия път.

# 52
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
При мен забременяването и двата пъти стана по - трудно, отколкото си мислех. Първият път 4аках 12 месеца, вторият 11 месеца. Много тежък период на о4акване, на никой не го пожелавам. Не съм имала гинекологи4ни проблеми .

# 53
  • София
  • Мнения: 717
В началото на трети месец опити, установих, че съм бременна!  #Milti

# 54
  • София
  • Мнения: 255
От 1 ви път. Но не ни е било цел. Просто стана.

# 55
  • София
  • Мнения: 2 768
забременях след 4 години опити, оказа се че имам доста проблеми Sad
всъщност след 1 година опити се получи, но бременността беше неуспешна, и така още 3 години до сегашното ми забременяване.
стискайте палци

# 56
  • Варна
  • Мнения: 618
Ние от първия месец успяхме и сме много щасливи!

# 57
# 58
  • Мнения: 411
Забременях след 6 месечен маратон. Бях точно на ръба да ходя да си правя изследвания. Чудното е че забременях тогава когато престанах  да вярвам че въобще нещо ще се получи.

# 59
Prez june 2004ta sprqh protivoza4ata4nite i iskahme da zabremeneq nqkude kum septemvri-oktomvri,za ad moje da si imame avgustovsko beb4e.Da ,ama ne!Ne stavat taka tezi ne6ta.Okazah se bremenna prez decemvri 2004.Tova 6te re4e 4e sled 5 meseca zabremenqh.No realnoto vreme moje da se smetne 4e e sled 3 meseca,za6toto obiknovenno nali kazvat 4e sled "anti babe"e dobre da se iz4aka 2-3 cikula za da se vuzstanovi normalnata ovulaciq.Taka 4e-planiranoto ni beb4e zakusnq realno s nqkolko (2-3)meseca.Sega sum v 7-8 sedmica.Imam problemi i 4esto se nalaga da ostavam v legloto po cql den,koetop adski me izmu4va.No-stiskaiute palci vsi4ko da e OK i da si rodq beb4eto prez septemvri!Uspeh na vsi4ki bude6ti mami!

# 60
  • София
  • Мнения: 1 845
Ами отне повечко време-около година, обаче просто пропускахме овулацията доста често и въобще не следях за нея. Ткмо бях започнала да се притеснявам дали всичко е наред, когато през последните два месеца гледах календара по-внимателно и хоп....Бебе Александра след 9 месеца.

# 61
  • Мнения: 3 926
Винаги съм мислила, че интелигентните хора забременяват когато решат. Т.е. решаваме, правим секс в определеното време и става. Блажени са верващите. Явно всичко си е божа работа. При два неуспешни опита с календарен и температурен метод едновременно, аз забременях в аменореа (в период без цикъл - едномесечно закъснение), с овулацията за следващия месец, благодарение на информацията за цервикалното течение. И при последна дата на цикъла 17 септември, аз забременях на 26 октомври Wink , а опитвахме от август. Simple Smile

# 62
  • София
  • Мнения: 1 121
Ние го решихме, когато нямаше и месец след сватбата. По сметки и според ехографа, е станало от първия-втория опит Simple Smile Сега бабички и лелки изчисляват дали случайно не съм била бременна на сватбата Rolling Eyes

# 63
  • Мнения: 3 211
Оженихме се (25 май)и спряхме да се пазим, веднага забременях (18юни)

# 64
  • Мнения: 523
posochih 1-2 meseca, ama vsyshtnost ne e viarno:)
zabremeniah vednaga, planirahme da e proletno bebe, az si mislih, che shte go pravim pone 2, 3 mesecamore, romantika - ama smetka bez krychmarq haha, za dobro ili zlo, 4 dni predi svatbata, oshte sys starta na  "kampania bebe" - to vze che stana:) sega shte e fevruarsko momche, korema mi e golqm:) i skoro shte razbera kakvo e da si majka, chak v panika izpadam haha Stuck Out Tongue

# 65
  • Варна
  • Мнения: 154
Пътвият път опитвахме 5-6 месеца, а втория май стана от раз.

# 66
  • Мнения: 18 542
11 месеца го правихме  Sad
Не съм се лкувала и не съм пила лекарства. Просто един ден стана, ама бях започнала да се попритеснявам по малко.

# 67
  • Мнения: 712
Цитат на: gal4e
И двата пъти, през 5-6 ия месец. Явно при мен така става. И двата пъти обаче към 4 месец много се бях изнервила и психясяла, че и мъжо щото от много напъване вече и секса не беше като секс ами жива мъка Sad



  202uu   202uu   202uu   202uu   202uu

Ама добре го каза!!!
Вярно, че хич не ми беше сладко. Направо не ми ставаше, дето се казва!!!

# 68
  • Мнения: 272
Първият път забременях още на първия месец щом спрях да пия противозачатъчни.Вторият път -първият месец на стана,но на втория-бебееееее.........

# 69
И ние не бяхме планували. Един път решихме да си направим експеримент и то взе, че стана. И сега сме много щастливи.

# 70
  • Мнения: 800
при нас си беше направо тормоз особенно за  мен .След много опити и чакане стана на 3-та година.

# 71
  • Мнения: 219
от раз и храз   ylinfant

Да видим следващият път как ще е

# 72
  • София
  • Мнения: 754
При нас стана след 8 месеца. Явно аз съм една от малкото дето повече са се трудили по въпроса. Обаче пък е станало на много интересна и уникална дата - 29 февруари;)

# 73
  • Мнения: 1 038
Когато спряхме да се пазиме аз бях на 19год.Но явно Господ си знае работата и ме огря 4ак на 21год.Затова гласувах с последният отговор! Sunglasses

# 74
  • Мнения: 2 498
Първият път забременях на 12-я месец, а сега на 4-я....

# 75
  • Мнения: 829
ние забременяхме може да се каже веднага, след като искахме да имаме бебе. може би това се дължеше на факта, че преди това бях на противозачатъчни и съм чувала, че като ги спреш, почти веднага има голяяяяма вероятност да забременееш.

успех с опитите!

# 76
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
ами без план, дори не повторихме опита, решихме, че го искаме и двамата това бебе и то стана от най-най- първия път, без повторение. не съм вярвала, че толкова лесно става, ама явно можело.

# 77
При нас стана през втория месец. А бременноста се установи през 3 месец. Беше ме страх да отида на гинеколог, защото две мои близки ги оперираха от миома. Когато го видях малкото човече да си манда ръчичките и крачетата, щях да падна от кушетката от вълнение. После цяла нощ не спах от кеф.

# 78
  • Мнения: 366
Бяме решили да правим пролетно бебе, т.е. от март нататък и трябваше да изчакаме една менструация. Малко преди да ми дойде спряхме да се пазим, мислих, че е минала овулацията, но така и не ми дойде. Така че избързахме с плана и чакаме февруарско бебе...... Анкетата май е затворена вече, но сигурно трябва да гласувам в първото или второто поле.

# 79
  • Мнения: 2 672
решихме началото на май и в края забременях Stuck Out Tongue

# 80
  • Мнения: 444
Забременях веднага.

# 81
  • Мнения: 1 999
И аз забременях веднага!
Първа бременност ми е и не очаквах, че ще стане толкова бързо Wink

# 82
На 6 месец ,доста бързо като се има предвид ,че бях 3-4год. на парлодел поради завишен пролактин.Да видим сега дали бременноста ще излекува пролактина.

# 83
  • Мнения: 439
На третия месец Simple Smile
Не знам защо, но не мога да гласувам горе в анкетата. Може и в моя компютър да е проблема.

# 84
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Пьрвия пьт- без да е планирано и се роди Вальо, втория пьт след 1 год. опити и се роди Александьр. Разлика между двамата-8 год.

# 85
  • Мнения: 3 932
не сме планирали

# 86
  • Мнения: 426
и аз като голяма част от майки.решихме и на следващият месец бях бременна.  ylinfant

# 87
  • Мнения: 1 613
И при нас стана от първия път!

# 88
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Az zabremeniah na 2-ria mes

# 89
  • Мнения: 2 531
Аз май съм тежък случай, направо не мога да си представя непланирано забременяване.
Първия път -след 1г.
А сега след 2,5г.
Дано другите да имат повечко късмет!

# 90
  • София
  • Мнения: 1 326
На втория месец!

# 91
  • Мнения: 235
Pri  nas ne be6e planirano, az daje gledah da se pazq no.... vse si misleh 4e o6te ne sym gotova  Embarassed  no sega ne syjalqvam  Grinning  Grinning  Grinning  ako trqbva6e az da vzemam re6enieto o6te dylgo nqma6e da se re6a, a mislq 4e mi e ve4e vreme  Wink

# 92
  • Мнения: 184
az sled okolo godina neprekusnati opiti

# 93
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Уф стана от 3-тия месец, но за съжаление спонтанен аборт още в 4 г.с., един месец почивка и на следващия бях бременна.

# 94
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
На втория месец и хоп EFP

# 95
  • Мнения: 3 537
Първия път забременях веднага,още на следващия месец.
А втория път след година и половина опити стана  работата Wink

# 96
  • Мнения: 2 784
Не сме го планирали...Имахме намерение да изчакаме поне 2 години9тогава ще сме в самостоятелно жилище),след което да се оженим и да си направим бебенце.Да ама всичко стана наобратно.Отидохме в братовчедка ми на бебе и аз като видях малкото,сладко пашкулче и ревнах,че искам бебе,ама наистина си плаках почти цял ден.И моичкия каза да спирам хапчетата,пък каквото стане.Само че братовчедка ми имаше проблем със забременяването,бяха пробвали вече наколко години преди бебето и двамата с либето бяхме останали с впечатлението ,че целия процес е много сложен.Тя даже разправяше,как след като свършели лежала с крака подпряни на стената,за да се стече всичко навътре,а не навън и аз все и се смеех като си я представях.Е,при нас стана още на следващия месец след като спрях хапчетата за изненада и на двама ни и малко ни пообърка плановете,ама след като се поокопитихме бяхме толкова щастливи.Че и то си е за радване има двойки дето с години не могат да заченат,а ние от първия път!

# 97
  • Мнения: 522
Решихме го и след един месец старателни упражнения успяхме!

# 98
  • Мнения: 1 383
Първия път -около половин година, а втория - на втория месец. Искам да кажа на желаещите да забременеят да не го превръщат във фикс идея. И не позволявайте да ви тъпчат с хормони, преди наистина да сте убедени че има нужда.

Общи условия

Активация на акаунт