АЛиведерчи или хала рю тодей? - 124ти прЪвУписТен вАпроЗ за от говаряне.

  • 26 959
  • 745
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 13 187
Цитат
филтер

# 16
# 17
  • Мнения: 2 621
Това ми напомня за този виц 😂

Млад хубав мъж пред павилион за закуски в Раднево:
- Една принцеса, моля!
- Пичага!
- Една принцеса може ли?
- ПИЧАГА!
- Хубаво, че ме харесваш, ама МОЖЕ ЛИ ЕДНА ПРИНЦЕСА…
- "Таман га пича, ве, що, ти сорова ли га искаш?"

# 18
  • Мнения: 6 443
Цитат
Здравйте!
Да ви питам тъй като ми предстой пътуване със самолет следващия месец с  моята бебка,която тогава ще бъде на 9 месеца.
Някакви идей за по-леко пътуване 😅ще летим с Ryanair,ще приема вскякаи съвети за това какво трявба да взема със себе си ,за да опитаме да избегнем да не плаче много.
Четох някъде че има слушалки,който се слагат при излитането и при кацането,а и вараинт е да и дам нещо да дъфче през това време😃

# 19
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855

От Фейсбук.

# 20
  • Мнения: 12 114
Запишете час през
Цитат
супердог

# 21
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855

# 22
  • 1444
  • Мнения: 1 057
Цитат
овисвания

# 23
# 24
# 25
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
напраУ ще се самУбесЪ безкрайно!

отказвам да повярвам, че са признати за дублети и даже неправилната форма е препоръчителна!
на кого да "благодарим"? Мурдаров?

# 26
  • Мнения: 2 592
Цитат
писах ви на месенжера

# 27
  • Мнения: 2 621
Едно време като бях ученичка,са ме учили,че правилно е единадесет,дванадесет т.н ..Не дванайсето число 😵‍💫
Също ми напомня,за един случай,на едно недоразумение,което не можеше да каже осемдесет,а вместо това казваше осидимдисе.И хората не знаеха-седемдесет ли трябва да е,или осемдесет 🕺 😂

# 28
  • Мнения: 1 122
Няма един човек, който да решава правописа на думите – нито някой от форума, нито пък само Владко Мурдаров. Който се интересува, знае, че има Институт за български език и писането на речници и правила е резултат от труда на екипи от езиковеди. Това, че често има недомислици, е отделен въпрос.

Merryhristowa, дванайсет/дванадесет е числително бройно, дванайсети/дванадесети е числително редно.

# 29
  • Мнения: 2 621
Дито благодаря,че ми каза 🙃.Аз го гледам от моята гледна точка,и как са ме учили мен,преди петнадесет години.До сега не съм чула някой да казва:Аз съм дванайсети клас ! 🤦
Знам,също че бройните числителни не се изменят по род и число(с изключение на едно и две).
Пример:едно,един,една,едни;две,два.Но пък могат да се членуват.
Пример:Редно числително-първи, трети,тридесет и шести.
Та имам си понятие от граматика.

Общи условия

Активация на акаунт